شیر باریستا چیست؟ {بهترین شیر باریستا برای قهوه}

شیر باریستا

شیر باریستا چیست؟

قهوه یکی از نوشیدنی هایی است که امروزه مورد دلخواه بسیاری از افراد می باشد . افراد با داشتن قهوه ساز و … و موادی چون شیر ، پودر قهوه ، شکر و … در منزل و محل کار می توانند ترکیبات خوشمزه ای برای خود تهیه و آماده کنند . در این مقاله ویژگی های شیر باریستا را در اختیارتان می گذاریم. بعضی از افراد نیز برای نوشیدن قهوه ( حاوی شیر یا بدون شیر ) مورد دلخواه خود به کافه ها و … می روند و با پرداخت هزینه متناسب با نوع قهوه سفارش داده شده ، آن را تحویل گرفته و میل می کنند.

یکی از موادی که برای تهیه قهوه های خوشمزه مورد نیاز می باشد ، شیر است . شیر خواص زیادی برای بدن دارد و افراد برای بهره گیری از خواص موجود در آن شیر را به صورت سرد یا گرم در وعده صبحانه ، عصرانه یا قبل از خواب ، می نوشند.

برای تهیه بعضی از قهوه ها باید از شیر باریستا ، فوم تهیه شود . برای تهیه فوم از شیر ، باید ابتدا به کیفیت شیر توجه کرد . شیری که برای گرفتن فوم مورد استفاده قرار می گیرد باید دارای ویژگی هایی باشد.

شیر باریستا چیست
شیر باریستا چیست

یکی از این ویژگی ها پرچرب بودن شیر است . هر چه شیر مورد استفاده برای تهیه فوم و قهوه پرچرب تر باشد فوم حاصل از آن بهتر و با کیفیت تر است و قهوه ای که با آن تهیه می شود طعم و مزه بهتری پیدا می کند . شیر مورد استفاده باید دارای تاریخ انقضاء باشد و از مصرف شیر تاریخ گذشته خودداری شود.

تهیه فوم شیر باریستا

تهیه فوم ( فوم مورد نیاز برای آماده کردن قهوه مورد دلخواه ) از شیر با استفاده از روش های زیادی صورت می گیرد . یکی از این روش ها استفاده از هم زن برقی می باشد . اما افرادی که هم زن برقی در دسترس نداشته باشند می توانند از هم زن دستی نیز برای تهیه فوم شیر استفاده کنند . برای تهیه فوم شیر باریستا توسط هم زن کافی است شیر گرم را آن قدر هم بزنید تا فوم مورد نیاز از آن تهیه شود.

روش هایی چون استفاده از مایکروویو ، مخلوط کن ، فرنچ پرس و … برای تهیه فوم شیر مورد نیاز وجود دارد و می توان با هر کدام از این وسایل که در دسترس می باشد فوم شیر مورد نیاز برای قهوه مورد دلخواه را تهیه و آماده کرد.

در نهایت به این نکته پی می بریم که تهیه فوم از شیر برای آماده کردن قهوه مورد نیاز و نوشیدنی حاوی فوم شیر ، کمی زمان بر است و بعضی از افراد حوصله و زمان مورد نیاز برای چنین کاری را ندارند . این افراد بهتر است از شیر باریستا ( به صورت آماده وجود دارد ) برای تهیه نوشیدنی های خود استفاده کنند.

باریستا

در اصل باریستا به فردی گفته می شود که در کافی شاپ ها و … با استفاده از مهارت و تخصص خود در زمینه تهیه انواع نوشیدنی های مختلف و مورد علاقه مشتریان ، نوشیدنی های متنوع را با پایه اسپرسو تهیه می کند و در اختیار آن ها قرار می دهد.

یک فرد باریستا در کار خود حرفه ای است و می داند برای تهیه هر کدام از نوشیدنی های مورد دلخواه مشتریان ( نوشیدنی های سرد و نوشیدنی های گرم ) از چه موادی ، چه وسیله ای و چه روشی استفاده کند تا نوشیدنی با کیفیت برای آن ها آماده کند و برای سرو در اختیار آن ها قرار دهد.

شیر باریستا
شیر باریستا

امروزه با بالا رفتن آمار تعداد افراد علاقه مند به نوشیدن قهوه و … ، افزایش تعداد کافه ها و مراکز تهیه قهوه و … ، می توان با بالا بردن آگاهی و مهارت خود در زمینه تهیه انواع نوشیدنی ها به یک بارستای حرفه ای مبدل شد و با استخدام در کافه ها و … برای خود کسب درآمد کرد.

افرادی که علاقه دارند باریستا شوند اما مهارت کافی در زمینه باریستا و فعالیت آن را ندارند می توانند در دوره های آموزشی باریستا شرکت کنند و مهارت کافی برای باریستا شدن را کسب کنند .
شیر باریستا ، نوعی شیر است که برای تهیه کاپوچینو ، قهوه لاته ، قهوه اسپرسو و سایر قهوه هایی که به شیر نیاز دارند و شیر یکی از مواد اصلی برای تهیه آن ها می باشد مورد استفاده قرار می گیرد.

شیر باریستا

شیر باریستا بیشتر برای کافه ها و سایر مراکز تهیه قهوه مناسب است و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد . اما افرادی که به نوشیدن انواع قهوه حاوی شیر علاقه دارند و زمان کافی برای رفتن به کافی شاپ ، برای نوشیدن قهوه مورد دلخواه خود ندارند ، می توانند با استفاده از وسایل ساده برای قهوه سازی ، و خرید شیر باریستا انواع قهوه های حاوی شیر ( فوم شیر ) مورد دلخواه خود را در کوتاه ترین زمان با کم ترین هزینه در خانه یا محل کار خود تهیه کنند و از نوشیدن آن لذت ببرند.

این روش مقرون به صرفه تر می باشد ، زیرا هنگام تهیه قهوه با استفاده از شیر باریستا دیگر نیازی به دستگاه اسپرسوساز نیست و فوم با کیفیت به صورت آماده در اختیار شما قرار دارد ، قیمت آن نیز مناسب است.

شیر باریستا را هم می توانید به صورت حضوری ، در بسته بندی های کاملا بهداشتی از فروشگاه های مواد غذایی ، سوپرمارکت ها و … با پرداخت مبلغ تعیین شده خریداری کنید و هم می توانید آن را از فروشگاه اینترنتی اسپرسو میکر سفارش دهید و به صورت آنلاین خریداری کنید و درب منزل تحویل بگیرید و با نگهداری آن در محیط خشک و دور از آفتاب ، هر زمان که خواستید یک قهوه خوشمزه تهیه کنید از آن استفاده کنید.

قیمت شیر باریستا زیاد بالا نیست و به راحتی می توان شیر باریستا را خریداری کرد . به عنوان مثال شیر باریستا کاله 1.5 لیتری کاله قیمتی حدود 25 هزار تومان دارد . این قیمت در مقایسه با کل قیمت رفتن به کافی شاپ و نوشیدن قهوه مورد دلخواه در آن جا بسیار کم تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *