شیر باریستا چیست؟ {بهترین شیر باریستا برای قهوه}

شیر باریستا

شیر باریستا چیست؟

قهوه یکی از نوشیدنی هایی است که امروزه مورد دلخواه بسیاری از افراد می باشد . افراد با داشتن قهوه ساز و … و موادی چون شیر ، پودر قهوه ، شکر و … در منزل و محل کار می توانند ترکیبات خوشمزه ای برای خود تهیه و آماده کنند . در این مقاله ویژگی های شیر باریستا را در اختیارتان می گذاریم. بعضی از افراد نیز برای نوشیدن قهوه ( حاوی شیر یا بدون شیر ) مورد دلخواه خود به کافه ها و … می روند و با پرداخت هزینه متناسب با نوع قهوه سفارش داده شده ، آن را تحویل گرفته و میل می کنند.

یکی از موادی که برای تهیه قهوه های خوشمزه مورد نیاز می باشد ، شیر است . شیر خواص زیادی برای بدن دارد و افراد برای بهره گیری از خواص موجود در آن شیر را به صورت سرد یا گرم در وعده صبحانه ، عصرانه یا قبل از خواب ، می نوشند.

برای تهیه بعضی از قهوه ها باید از شیر باریستا ، فوم تهیه شود . برای تهیه فوم از شیر ، باید ابتدا به کیفیت شیر توجه کرد . شیری که برای گرفتن فوم مورد استفاده قرار می گیرد باید دارای ویژگی هایی باشد.

شیر باریستا چیست
شیر باریستا چیست

یکی از این ویژگی ها پرچرب بودن شیر است . هر چه شیر مورد استفاده برای تهیه فوم و قهوه پرچرب تر باشد فوم حاصل از آن بهتر و با کیفیت تر است و قهوه ای که با آن تهیه می شود طعم و مزه بهتری پیدا می کند . شیر مورد استفاده باید دارای تاریخ انقضاء باشد و از مصرف شیر تاریخ گذشته خودداری شود.

تهیه فوم شیر باریستا

تهیه فوم ( فوم مورد نیاز برای آماده کردن قهوه مورد دلخواه ) از شیر با استفاده از روش های زیادی صورت می گیرد . یکی از این روش ها استفاده از هم زن برقی می باشد . اما افرادی که هم زن برقی در دسترس نداشته باشند می توانند از هم زن دستی نیز برای تهیه فوم شیر استفاده کنند . برای تهیه فوم شیر باریستا توسط هم زن کافی است شیر گرم را آن قدر هم بزنید تا فوم مورد نیاز از آن تهیه شود.

اسپرسو ماکیاتو چیست ؟ مزایا و معایب قهوه ماکیاتو | مرجع تخصصی

روش هایی چون استفاده از مایکروویو ، مخلوط کن ، فرنچ پرس و … برای تهیه فوم شیر مورد نیاز وجود دارد و می توان با هر کدام از این وسایل که در دسترس می باشد فوم شیر مورد نیاز برای قهوه مورد دلخواه را تهیه و آماده کرد.

در نهایت به این نکته پی می بریم که تهیه فوم از شیر برای آماده کردن قهوه مورد نیاز و نوشیدنی حاوی فوم شیر ، کمی زمان بر است و بعضی از افراد حوصله و زمان مورد نیاز برای چنین کاری را ندارند . این افراد بهتر است از شیر باریستا ( به صورت آماده وجود دارد ) برای تهیه نوشیدنی های خود استفاده کنند.

باریستا

در اصل باریستا به فردی گفته می شود که در کافی شاپ ها و … با استفاده از مهارت و تخصص خود در زمینه تهیه انواع نوشیدنی های مختلف و مورد علاقه مشتریان ، نوشیدنی های متنوع را با پایه اسپرسو تهیه می کند و در اختیار آن ها قرار می دهد.

یک فرد باریستا در کار خود حرفه ای است و می داند برای تهیه هر کدام از نوشیدنی های مورد دلخواه مشتریان ( نوشیدنی های سرد و نوشیدنی های گرم ) از چه موادی ، چه وسیله ای و چه روشی استفاده کند تا نوشیدنی با کیفیت برای آن ها آماده کند و برای سرو در اختیار آن ها قرار دهد.

شیر باریستا
شیر باریستا

امروزه با بالا رفتن آمار تعداد افراد علاقه مند به نوشیدن قهوه و … ، افزایش تعداد کافه ها و مراکز تهیه قهوه و … ، می توان با بالا بردن آگاهی و مهارت خود در زمینه تهیه انواع نوشیدنی ها به یک بارستای حرفه ای مبدل شد و با استخدام در کافه ها و … برای خود کسب درآمد کرد.

افرادی که علاقه دارند باریستا شوند اما مهارت کافی در زمینه باریستا و فعالیت آن را ندارند می توانند در دوره های آموزشی باریستا شرکت کنند و مهارت کافی برای باریستا شدن را کسب کنند .
شیر باریستا ، نوعی شیر است که برای تهیه کاپوچینو ، قهوه لاته ، قهوه اسپرسو و سایر قهوه هایی که به شیر نیاز دارند و شیر یکی از مواد اصلی برای تهیه آن ها می باشد مورد استفاده قرار می گیرد.

قهوه ترک چیست ؟ 5 دلیل برای امتحان قهوه ترک

شیر باریستا

شیر باریستا بیشتر برای کافه ها و سایر مراکز تهیه قهوه مناسب است و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد . اما افرادی که به نوشیدن انواع قهوه حاوی شیر علاقه دارند و زمان کافی برای رفتن به کافی شاپ ، برای نوشیدن قهوه مورد دلخواه خود ندارند ، می توانند با استفاده از وسایل ساده برای قهوه سازی ، و خرید شیر باریستا انواع قهوه های حاوی شیر ( فوم شیر ) مورد دلخواه خود را در کوتاه ترین زمان با کم ترین هزینه در خانه یا محل کار خود تهیه کنند و از نوشیدن آن لذت ببرند.

این روش مقرون به صرفه تر می باشد ، زیرا هنگام تهیه قهوه با استفاده از شیر باریستا دیگر نیازی به دستگاه اسپرسوساز نیست و فوم با کیفیت به صورت آماده در اختیار شما قرار دارد ، قیمت آن نیز مناسب است.

شیر باریستا را هم می توانید به صورت حضوری ، در بسته بندی های کاملا بهداشتی از فروشگاه های مواد غذایی ، سوپرمارکت ها و … با پرداخت مبلغ تعیین شده خریداری کنید و هم می توانید آن را از فروشگاه اینترنتی اسپرسو میکر سفارش دهید و به صورت آنلاین خریداری کنید و درب منزل تحویل بگیرید و با نگهداری آن در محیط خشک و دور از آفتاب ، هر زمان که خواستید یک قهوه خوشمزه تهیه کنید از آن استفاده کنید.

قیمت شیر باریستا زیاد بالا نیست و به راحتی می توان شیر باریستا را خریداری کرد . به عنوان مثال شیر باریستا کاله 1.5 لیتری کاله قیمتی حدود 25 هزار تومان دارد . این قیمت در مقایسه با کل قیمت رفتن به کافی شاپ و نوشیدن قهوه مورد دلخواه در آن جا بسیار کم تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *