باریستا چیست؟ تخصص باریستا ” شرح شغل باریستا | مرجع تخصصى

باریستا چیست ، باریستا یعنی چه

باریستا كيست ؟

باريستا به شخصی گفته می شود که نوشیدنی های قهوه بر پایه اسپرسو را تهیه و سرو می کند. در ایالات متحده ، اصطلاح باریستا اغلب در مورد کارمندان کافی شاپ که هم نوشیدنی های اسپرسو و هم قهوه معمولی تهیه می کنند ، اطلاق می شود.

 

باریستا کیست

اگرچه اصطلاح باریستا از نظر فنی به شخصی گفته می شود که به طور حرفه ای در تهیه اسپرسو آموزش دیده باشد ، همچنین ممکن است برای توصیف هر کسی که مهارت بالایی در ساخت عکس های اسپرسو و نوشیدنی های اسپرسو دارد ، مانند لاته و کاپوچینو نیز به کار رود .

باریستا كيست ؟

کلمه باريستا از ایتالیا شروع شده است ، جایی که به معنی “متصدی بار” است که نوشیدنی های الکلی و غیر الکلی ، از جمله قهوه و نوشیدنی های اسپرسو را سرو می کند. اصطلاح ایتالیایی هنگام مفرد خنثی جنسیت است.

در انگلیسی ، وقتی از مفرد یا جمع ( barista ) خنثی است ، در ایتالیایی وقتی جمع می شود ، خاص جنسیت است ، یا “baristi” مردانه ، که به معنی “barmen” یا “bartenders” یا “bariste” زنانه است ، “که به معنی” سارقان “است. در ایالات متحده ، این اصطلاح به سرورهای نوشیدنی های حاوی قهوه محدود می شود و شامل آنهایی نیست که نوشیدنی های الکلی را تهیه و سرو می کنند.

شرح شغل باریستا

به طور کلی ، باريستا ها که در قهوه خانه ها ، کافی شاپ ها یا قهوه خانه ها کار می کنند ، دستگاه های اسپرسو تجاری (و نه دستگاه های اسپرسو خانگی) کار می کنند. در حالی که کار آنها ساده به نظر می رسد ، دستگاه های اسپرسو تجاری در محدوده دشواری قرار دارند.

 

باریستا

برخی از آنها دستی هستند و به مهارت ، آموزش و توانایی فوق العاده ای برای سازگاری با ریزه کاری های هر دسته قهوه ، شرایط آب و هوایی روز ، ترجیحات نوشیدنی و سایر عوامل نیاز دارند. ماشین های دیگر “فوق اتوماتیک” هستند و بیش از بارگیری لوبیا کامل و فشار یک دکمه نیاز ندارند. از آنجا که باریستا ها ماشین آلات با جزئیات بیشتری کار می کنند ، باید مراحل پیچیده تهیه عکسهای اسپرسو را یاد بگیرند.

تهیه اسپرسو توسط باریستا

فراتر از تهیه اسپرسو ، باریستاها به طور کلی کف ، کف و شیر بخار را تولید می کنند تا طیف گسترده ای از نوشیدنی های مبتنی بر اسپرسو تهیه کنند و نوشیدنی های قهوه مانند قهوه پرس فرانسه را تهیه کنند ، قهوه را بریزند و قطره قطره کنند.

این وظیفه باریستا است که می داند تفاوت بین نوشیدنی هایی مانند کورتادو ، که با قطعات مساوی شیر بخارپز شده به اسپرسو تهیه می شود ، و یک سفید صاف که قطعات مساوی شیر بخارپز و بافت دار و اسپرسو است ، وظیفه باریستا است.

باریستا کیست

 

سرانجام ، برای بسیاری از باریستا ها ، خدمات مشتری مهمترین قسمت کار آنها است. آنها نوشیدنی هایی را که تهیه کرده اند به مشتریان ارائه می دهند و بسیاری از افراد مستقیماً با باریستا تعامل دارند. در قهوه خانه های بزرگتر ، باریستاها ممکن است در پشت صحنه کار کنند و با مشتری تعامل نداشته باشند ، اما در مغازه های کوچکتر ، احتمالاً همان شخصی که سفارش نوشیدنی را مصرف می کند ، نوشیدنی درست می کند.

آموزش و تخصص باریستا

در حالی که این امکان وجود دارد که یک باریستا با حضور در دوره های آموزشی باریستا مهارت های شغلی خود را بدست آورد ، آنها معمولاً توسط کارمندان باسابقه در محل کار آموزش داده می شوند. بسیاری از باريستا ها به مهارت های خود بسیار افتخار می کنند و سال ها را صرف ساختن تکنیک های خاص برای تهیه نوشیدنی های عالی می کنند.

باریستا کافه چیست ، کار باریستا چیست

باریستا های باتجربه تر اغلب وظیفه آموزش کارمندان جدید را بر عهده دارند. این آموزش می تواند از تهیه نوشیدنی های روزمره تا ایجاد نوشیدنی های تخصصی تا یادگیری نحوه استفاده از ماشین آلات پیچیده را شامل شود.

مسابقات باريستا

این تمایل وسواسی برای بهبود کار شخصی منجر به مسابقات باريستا ى محلی و بین المللی شد. اگرچه مسابقات رسمی باریستا از نروژ آغاز شد ، اما مشهورترین و معتبرترین مسابقات باریستا اکنون مسابقات جهانی باریستا (یا WBC) است که مانند المپیک ، هر ساله در کشور جدیدی برگزار می شود.

رقبا در WBC وظیفه دارند در مدت زمان 15 دقیقه 4 اسپرسو ، 4 نوشیدنی شیر و 4 نوشیدنی اصلی با امضای استاندارد تهیه کنند.

ایجاد نوشیدنی های تخصصی

برخی از باریستا ها علاوه بر مهارت در تهیه دستی عکس های اسپرسو و نوشیدنی های اسپرسو ، به دلیل تخصص هایی مانند هنر لاته ، تفت دادن قهوه ، دانش عمیق قهوه یا تهیه قهوه های سرد سرد معروف هستند. احتمالاً شما عادت کرده اید که بالای شیر و نوشیدنی های اسپرسو برگ یا قلب ببینید.

این استعداد خلاقیت به راحتی به نظر نمی رسد. این نیاز به ریختن شیر بخارپز شده به گونه ای است که با بالا آمدن آن روی سطح ، طراحی خاصی را تشکیل می دهد و با افزایش مهارت های باریستا ، پیچیده تر می شود.

منبع : thespruceeats

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *