فوايد قهوه – قهوه چه فوایدی برای سلامتی دارد؟

فواید نوشیدن قهوه ، فواید مصرف قهوه

(فوايد قهوه) آمریکایی ها روزانه 400 میلیون فنجان قهوه یا هر سال 146 میلیارد فنجان قهوه می نوشند. فواید قهوه و خواص قهوه بسیار زیاد است که چند مورد را بیان می کنیم. به نظر می رسد که این کار برای مواردی غیر از شروع صبح یا بیدار نگه داشتن ما در طول جلسات مفید باشد. بسیاری از تحقیقات اخیر نشان می دهد که قهوه دارای مزایای بالقوه سلامتی است.

فوايد قهوه

این نوشیدنی فوق‌العاده پیچیده حاوی بیش از 1000 ترکیب است که می تواند بدن را تحت تأثیر قرار دهد. کافـــــــــئین (محرک سیستم عصبی معروف به اثرات شناختی مثبت) و پلی فنول ها (آنتی اکسیدان هایی که می توانند به کندی یا جلوگیری از آسیب سلول ها کمک کنند) متداول ترین آنها هستند.

فواید قهوه ترک ، فواید اسپرسو

قهوه چه فوایدی برای سلامتی دارد؟

اگرچه محققان همیشه دقیقاً نمی دانند که کدام یک از اجزای قهوه مسئول تولید نتایج مطالعات سلامتی آنها است ، شواهدی وجود دارد که نوشیدن قهوه به انجام موارد زیر کمک می کند:

سلامت کلی را بهبود ببخشید

تجزیه و تحلیل نزدیک به 220 مطالعه در مورد فوايد قهوه ، که در BMJ در سال 2017 منتشر شد ، نشان داد که نوشیدن قهوه ممکن است دارای مزایای کلی سلامتی بیشتری نسبت به افرادی باشند که قهوه نمی نوشند.

تجزیه و تحلیل نشان داد که در طول دوره مطالعه ، نوشیدنی های قهوه 17 درصد کمتر از هر علتی زود مرگ می کنند ، 19 درصد کمتر از بیماری قلبی می میرند و 18 درصد کمتر از کسانی که قهوه نمی نوشند ، می میرند.

محافظت در برابر دیابت نوع 2

یک مطالعه 2014 توسط محققان دانشگاه هاروارد و منتشر شده در Diabetologica نزدیک به 124،000 نفر را برای 16-20 سال ردیابی کرد.

کسانی که مصرف قهوه خود را بیش از یک فنجان در روز طی یک دوره چهار ساله افزایش دادند ، 11٪ کمتر در معرض دیابت نوع 2 بودند. کسانی که میزان مصرف خود را به یک فنجان در روز کاهش دادند ، 17٪ بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری بودند.

 

فوايد قهوه

علائم بیماری پارکینسون را کنترل کنید

تعدادی از مطالعات نشان داده اند که مصرف کافئین می تواند خطر ابتلا به بیماری پارکینسون را کاهش دهد – و تحقیقات منتشر شده در سال 2012 در مجله آکادمی مغز و اعصاب آمریکا نشان داد که یک دوز کافئین روزانه معادل دو فنجان قهوه سیاه هشت اونس می تواند به کنترل حرکات غیر ارادی افرادی که قبلاً به این بیماری مبتلا شده اند. (باید تقریباً هشت فنجان چای سیاه بنوشید تا به همان میزان کافئین دریافت کنید). (فوايد قهوه)

 

پیشرفت زوال عقل را کاهش دهید

در مطالعه ای که در سال 2012 در ژورنال بیماری آلزایمر منتشر شد ، محققان فلوریدا سطح کافئین خون را در بزرگسالان مسن با اختلالات شناختی خفیف آزمایش کردند که می تواند پیش درآمد زوال عقل شدید از جمله بیماری آلزایمر باشد.

وقتی محققان بعد از دو تا چهار سال افراد را مورد ارزیابی مجدد قرار دادند ، کسانی که مقدار خون آنها حاوی مقادیر کافئین معادل حدود سه فنجان قهوه بود ، در مقایسه با افرادی که کافئین کم مصرف کرده اند و یا به میزان کافی کافئین مصرف نکرده اند ، دچار زوال عقل کامل می شوند.

فواید و مضرات قهوه ، فواید قهوه سبز

فوايد قهوه از کبد محافظت کنید

چندین مطالعه منتشر شده در مجلات معتبر نشان داده است که نوشیدن قهوه اثرات مفیدی بر کبد دارد ، از جمله کاهش خطر مرگ ناشی از سیروز ، کاهش سطح آنزیم های مضر کبد و کاهش اسکارهای کبدی در افراد مبتلا به هپاتیت C. (فوايد قهوه)

 

قهوه سلامت قلب را ارتقا دهید

در سال 2013 ، مجله اپیدمیولوژی و پیشگیری ، مروری بر مطالعات انجام شده در رابطه بین مصرف قهوه و بیماری های قلبی عروقی تجزیه و تحلیل کرد. داده های 36 مطالعه مختلف نشان داد که افرادی که روزانه سه تا پنج فنجان قهوه می نوشند در مقایسه با افرادی که قهوه یا بیش از 5 فنجان در روز نمی نوشند ، در معرض خطر ابتلا به بیماری قلبی قرار دارند.

گرچه دلیل آن مشخص نیست ، اما یک احتمال این است که قهوه به کنترل رگ های خونی در کنترل جریان خون و فشار خون کمک می کند.

فوايد قهوه

 

 

فوايد قهوه برای کاهش خطر ابتلا به سرطان پوست

مطالعه ای که اخیراً در ژورنال انستیتوی ملی سرطان منتشر شده است ، عادات نوشیدن قهوه بیش از 447000 نفر را در طی یک دوره 10 ساله بررسی کرده است. محققان دریافتند کسانی که هر روز چهار فنجان یا بیشتر فنجان قهوه کافئین می نوشند در مقایسه با افرادی که قهوه بدون کافئین یا بدون قهوه می نوشند 20 درصد کمتر در معرض خطر ابتلا به سرطان پوست قرار دارند. (فوايد قهوه)

فوايد قهوهنکاتی برای نوشیدن قهوه

اگرچه او هرگز به اندازه تجویز دوز روزانه جاوا برای هیچ كدام از بیماران خود نرفته است ، اما او می گوید: “من قطعاً از بسیاری از تحقیقات كه قهوه تا حدی تأثیر مفیدی در محافظت در برابر مشكلات مانند سكته مغزی ، دیابت و قلب و عروق دارد ، آگاه هستم. (فوايد قهوه)

اما برخی از هشدارها را ارائه می دهد:

یک یا دو فنجان قهوه در روز لذت ببرید ، اما از آن به عنوان جایگزین سایر رفتارهای سالم استفاده نکنید.
نوشیدنی خود را اصلاح نکنید.
روتشیلد می گوید: “به خاطر داشته باشید که این تحقیق بر روی فواید قهوه سیاه متمرکز است ، که ما هنوز در مورد آن یاد می گیریم.” وی گفت: “اما ما به طور قطع از آسیب های مربوط به چربی و قند که در بسیاری از قهوه ها می یابید ، مطلع هستیم. (فوايد قهوه)

فوايد قهوه

فوايد قهوه

به عنوان مثال ، Starbucks Venti White Chocolate Mocha حاوی 580 کالری ، 22 گرم چربی (15 مورد اشباع شده) و 75 گرم قند است. یک فنجان قهوه دم کرده ساده؟ 2 کالری ، بدون چربی و بدون کربوهیدرات.

اگر نمی توانید آن را سیاه بنوشید ، به مواد افزودنی کم کالری و کم چرب مانند شیر بدون چربی یا شیر بادام بچسبید.

قهوه فقط مخصوص بزرگسالان است

روتشیلد می گوید: “این درست نیست که قهوه مانع رشد کودکان می شود.” والدین علاقه داشتند آن را بگویند. با این حال ، دلایل خوبی وجود دارد که چرا کودکان نباید قهوه یا سایر نوشــــیدنی های کافئین دار (مانند نوشیدنی های کولا و انرژی زا) بنوشند.

قهوه، کافئین و سلامتی

با توجه به اینکه قهوه و چای محبوب ترین نوشیدنی هایی هستند که در سراسر جهان مصرف می شوند و حاوی کافئین به عنوان یک ماده هستند، اپیدمیولوژیست ها و متخصصان تغذیه از دانشکده های بهداشت عمومی در دانشگاه های سنگاپور و هاروارد پیامدهای سلامتی مصرف نوشیدنی روزانه را خلاصه کرده اند. کافئین). سرشار از آنتی اکسیدان و همچنین قادر به تحریک سیستم عصبی مرکزی استقهوه را می توان در مقادیر ذکر شده در بالا (به نصف، برای زنان باردار یا شیرده) بدون ترس مصرف کرد. با مصرف 4 تا 5 فنجان در روز، در واقع فراتر از مصرف 400 میلی گرم کافئین که بر اساس شواهد موجود برای بزرگسالان سالم بی خطر است، دشوار است.

گفتار متفاوت برای نوزادان (از این رو نشانه کاهش مصرف قهوه در دوران بارداری و شیردهی به نصف) و برای کسانی که یک سری داروها (برونکودیلات ، آنتی بیوتیک های کینولون ، داروهای ضد افسردگی و داروهای ضد فشار خون) مصرف می کنند. در مورد دوم، کافئین خطر باقی ماندن طولانی‌تر در گردش خون و اختلال در متابولیسم را دارد.برخی از این مولکول ها به همین دلیل است که اگر در درمان، مصرف کمی قهوه (و همه غذاهای حاوی کافئین) کمتر باشد، ممکن است نشان داده شود.

فواید قهوه برای مو

قهوه دارای توانایی تقویت مو ، بهبود فیبر آن و تحریک گردش خون در پوست سر ، و همچنین تقویت رشد موها ، در برابر ریزش است. در واقع، برخی تحقیقات برای بررسی اثربخشی کافئین انجام شده است: یکی از این تحقیقات توسط دانشگاه ینا (آلمان) انجام شد و در سال 2007 در مجله بین المللی پوست منتشر شد.

بر اساس این مطالعه، بر روی بیماران مبتلا به جنسیت مرد مبتلا به آلوپسی آندروژنتیک، کافئین توانایی افزایش رشد مو را در شرایط آزمایشگاهی دارد.

نتایج دلگرم‌کننده‌ای نیز به دست آمده استتحقیق دیگری که بر روی فولیکول‌های مو از مردان و زنان گرفته شده و متعاقباً در آزمایشگاه کشت داده شد، انجام شد و توسط دانشگاه لوبک (آلمان) توسعه یافت و در سال 2014 در مجله بریتانیایی درماتولوژی منتشر شد.

فواید قهوه

علاوه بر این جنبه های مربوط به سلامت مو، این نوشیدنی از نظر ظاهری نیز می تواند بسیار مفید باشد: در موهای تیره استفاده می شود، در واقع قهوه می تواند به تشدید رنگ کمک کند.

پس از این بررسی اجمالی از تاثیرات مثبت اصلی قهوه و کافئین بر روی مو، حالا بیایید ببینیم چگونه می توان برخی از درمان های خانگی را برای احیا و تقویت آنها به همراه یک سیستم سریع و عملی برای رنگ کردن آنها به روشی کاملا طبیعی و پوشاندن موهای زائد، آماده کرد. اولین موهای خاکستری. از آنجایی که قهوه می تواند موها را – هرچند اندکی – رنگ کند، راه حل های پیشنهادی ما عمدتاً برای کسانی که موهای تیره دارند مناسب است.

از طرف دیگر، اگر مشکل شما ریزش مو است، بهتر است محصولات خاصی را انتخاب کنید و در صورت لزوم با متخصص تماس بگیرید (علاوه بر این، افزایش مصرف روزانه قهوه برای تلاش برای رفع مشکل مطلقاً توصیه نمی شود. ).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *