قهوه سیاه ” فواید قهوه سیاه برای سلامتی “‌| مرجع تخصصی

قهوه سیاه ، قهوه سیاه عربیکا برای لاغری

فواید قهوه سیاه برای سلامتی

در صورت مصرف صحیح قهوه سیاه بدن می تواند بهبود یابد. بله، درست شنیدی. نوشیدن قهوه سیاه فواید زیادی برای سلامتی دارد زیرا سرشار از آنتی اکسیدان و مواد مغذی است. برخی از مهمترین مزایای نوشیدن قهوه سیاه را بشناسید .

قهوه سیاه باعث تقویت حافظه می شود

افزایش سن منجر به کاهش مهارت های شناختی و افزایش خطر ابتلا به زوال عقل ، بیماری پارکینسون و آلزایمر می شود. نوشیدن قهوه سیـاه در صبح باعث تقویت عملکرد مغز می شود. قهوه سـیاه به مغز کمک می کند تا فعال بماند و بنابراین در افزایش قدرت حافظه کمک می کند. همچنین عصب ها را فعال نگه می دارد ، که به نوبه خود زوال عقل را از بین می برد. مطالعات می گویند که مصرف منظم قهوه سیاه 65 درصد و بیماری پارکینسون 60 درصد خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را کاهش می دهد.

خواص قهوه سیاه ، قهوه سیاه چیست

عملکرد را در طول تمرین بهبود می بخشد یکی از بزرگترین و بهترین مزایای قهوه سیـاه این است که عملکرد بدنی شما را بسیار بهبود می بخشد و به شما کمک می کند . 100 درصد در طول جلسه تمرین به شما کمک کند. این دلیل دلیلی است که مربی ورزشی شما از شما می خواهد قبل از آمدن به ورزش قهوه سیاه بنوشید.

قهوه فرانسه " انواع قهوه فرانسوی "

این ماده با افزایش سطح اپی نفرین (آدرنالین) در خون ، که بدن را برای انجام فعالیتهای بدنی شدید آماده می کند ، عمل می کند. همچنین چربیهای ذخیره شده در بدن را تجزیه کرده و سلولهای چربی آزاد می کند .

برای کبد مفید است

کبد یکی از مهمترین اعضای بدن است زیرا بسیاری از عملکردهای مهم را انجام می دهد. و آیا می دانید جگر شما قهوه سـیاه را دوست دارد؟ قهوه ســیاه به جلوگیری از سرطان کبد ، هپاتیت ، بیماری کبد چرب و سیروز الکلی کمک می کند . افرادی که هر روز 4 فنجان یا بیشتر فنجان قهوه سـیاه می نوشند . 80 درصد احتمال ابتلا به بیماری کبد کمتر است. قهوه به کاهش سطح آنزیم های مضر کبد در خون کمک می کند.

قهوه سیاه شما را باهوش می کند

قهوه حاوی محرکهای روانگردان است که وقتی با بدن ارتباط برقرار می کنید ، توانایی بهبود انرژی ، خلق و خو و عملکرد شناختی را دارد و در نتیجه شما را برای مدتی باهوش می کند.

طرز تهیه قهوه سیاه ، قهوه سیاه برای لاغری

معده شما را تمیز می کند

قهوه ادرار آور است و بنابراین باعث می شود که زیاد بخورید. بنابراین ، وقتی قهوه سیـاه و بدون قند می نوشید . تمام سموم و باکتری ها به راحتی به شکل ادرار از بین می روند ، این به پاکسازی معده کمک می کند.

قهوه سیاه به کاهش وزن کمک می کند

اگر 30 دقیقه قبل از رفتن به باشگاه بدنسازی داشته باشید . قهوه سیاه با كاهش سریع وزن به شما كمك می كند . قهوه سـیاه تقریباً 50٪ به افزایش متابولیسم کمک می کند. همچنین چربی های شکم را می سوزاند زیرا نوشیدنی چربی سوز است. همچنین سیستم عصبی را تحریک می کند ، سیگنال هایی به بدن می فرستد تا سلول های چربی را تجزیه کرده و از آنها به عنوان منبع انرژی استفاده کند ، برخلاف گلیکوژن.

اسپرسو دوپیو ( doppio ) | دبل اسپرسو چیست + طرز تهیه دبل اسپرسو

قهوه سیاه و لاغری ، قهوه سیاه عربیکا و لاغری

سلامت قلب و عروق را بهبود می یابد

اگرچه نوشیدن مرتب قهوه سـیاه فشار خون را به طور موقت افزایش می دهد ، اما با گذشت زمان این اثر کاهش می یابد. نوشیدن 1-2 فنجان قهوه سیاه هر روز خطر بیماری های قلبی عروقی از جمله سکته را کاهش می دهد. قهوه سیاه همچنین  قادر است سطح التهاب در بدن را کاهش دهد.

منابع اصلی : timesofindia.indiatimes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *