قهوه سیاه چیست؟ ” +7 خواص قهوه سیاه برای سلامتی “‌ اسپرسو میکر

قهوه سیاه ، قهوه سیاه عربیکا برای لاغری

قهوه سیاه چیست؟

قهوه سیاه یکی از محبوب ترین قهوه هایی است که تقریبا در کل دنیا بین مردم شناخته شده است. در این مقاله سعی بر این داریم تا بتوانیم شرح کاملی از قهوه سیاه را در اختیار شما قرار داده و از خواص قهوه سیاه و مضرات این نوشیدنی بی نظیر را با شما به اشتراک بگذاریم. ثابت شده است که قهوه سیاه باعث تحریک اتوفاژی در بدن می شود، فرآیندی که قسمت های قدیمی و مرده سلول ها را می شکند و به سلول های جدید و سالم اجازه تشکیل می دهد. این سم زدایی سلول ها باعث می شود تا بدنشما عملکرد مناسبی داشته باشد. سلول ها خود را تمیز کرده و سم زدایی می کنند.

منبع انرژی منظم ما فقط اتوفاژی را به اندازه کافی به حرکت در نمی آورد، زیرا اتوفاژی تنها زمانی شروع می شود که مرحله گرسنگی و کمبود کالری وجود داشته باشد. بنابراین اتوفاژی تنها زمانی فعال می شود که این سیگنال ناراحتی داده شود و با سم زدایی، تمیز کردن و تجدید سلول ها آغاز شود.

اتوفاژی با عملکرد صحیح از پارکینسون، آلزایمر و زوال عقل، سرطان و بیماری قلبی محافظت می کند. روزه داری کوتاه مدت منظم که در آن به مدت 14-16 ساعت چیزی نمی خورید، برای ترویج اتوفاژی کافی است. سایر عوامل مثبتی که به افزایش سم زدایی کمک می کند ورزش و رژیم غذایی متعادل است که به بهترین وجه با کمبود کالری همراه است.

خواص قهوه سیاه برای سلامتی

در صورت مصرف صحیح قهوه سیاه بدن می تواند بهبود یابد. بله، درست شنیدی. نوشیدن قهوه سیاه فواید زیادی برای سلامتی دارد زیرا سرشار از آنتی اکسیدان و مواد مغذی است. برخی از مهمترین مزایای نوشیدن قهوه سیاه را بشناسید.

قهوه سیاه باعث تقویت حافظه می شود

افزایش سن منجر به کاهش مهارت های شناختی و افزایش خطر ابتلا به زوال عقل ، بیماری پارکینسون و آلزایمر می شود. نوشیدن قهوه سیـاه در صبح باعث تقویت عملکرد مغز می شود. قهوه سـیاه به مغز کمک می کند تا فعال بماند و بنابراین در افزایش قدرت حافظه کمک می کند. همچنین عصب ها را فعال نگه می دارد ، که به نوبه خود زوال عقل را از بین می برد. مطالعات می گویند که مصرف منظم قهوه سیاه 65 درصد و بیماری پارکینسون 60 درصد خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را کاهش می دهد.

خواص قهوه سیاه ، قهوه سیاه چیست

عملکرد را در طول تمرین بهبود می بخشد یکی از بزرگترین و بهترین مزایای قهوه سیـاه این است که عملکرد بدنی شما را بسیار بهبود می بخشد و به شما کمک می کند. 100 درصد در طول جلسه تمرین به شما کمک کند. این دلیل دلیلی است که مربی ورزشی شما از شما می خواهد قبل از آمدن به ورزش قهوه سیاه بنوشید.

این ماده با افزایش سطح اپی نفرین (آدرنالین) در خون ، که بدن را برای انجام فعالیتهای بدنی شدید آماده می کند ، عمل می کند. همچنین چربیهای ذخیره شده در بدن را تجزیه کرده و سلولهای چربی آزاد می کند.

برای کبد مفید است

کبد یکی از مهمترین اعضای بدن است زیرا بسیاری از عملکردهای مهم را انجام می دهد. و آیا می‌دانید جگر شما قهوه سـیاه را دوست دارد؟ قهوه ســیاه به جلوگیری از سرطان کبد ، هپاتیت ، بیماری کبد چرب و سیروز الکلی کمک می کند. افرادی که هر روز 4 فنجان یا بیشتر فنجان قهوه سـیاه می نوشند. 80 درصد احتمال ابتلا به بیماری کبد کمتر است. قهوه به کاهش سطح آنزیم های مضر کبد در خون کمک می کند.

قهوه سیاه شما را باهوش می کند

قهوه حاوی محرکهای روانگردان است که وقتی با بدن ارتباط برقرار می کنید ، توانایی بهبود انرژی ، خلق و خو و عملکرد شناختی را دارد و در نتیجه شما را برای مدتی باهوش می کند.

طرز تهیه قهوه سیاه ، قهوه سیاه برای لاغری

معده شما را تمیز می کند

قهوه ادرار آور است و بنابراین باعث می شود که زیاد بخورید. بنابراین ، وقتی قهوه سیـاه و بدون قند می نوشید. تمام سموم و باکتری ها به راحتی به شکل ادرار از بین می روند ، این به پاکسازی معده کمک می کند.

کاهش خطر ابتلا به دیابت

قهوه حاوی موادی است که قند خون را کاهش می دهد و متابولیسم در حالت استراحت را افزایش می دهد و خطر ابتلا به دیابت را کاهش می دهد. علاوه بر این، مواد مغذی موجود در قهوه به بدن در استفاده از انسولین، هورمونی که برای استفاده و ذخیره قندی که از غذا به دست می آید، کمک می کند. افرادی که قهوه می‌نوشند، قهوه‌های معمولی یا بدون کافئین، ممکن است نصف افرادی که قهوه می‌نوشند یا اصلاً قهوه نمی‌نوشند، به دیابت مبتلا شوند. ارتباط بین مصرف قهوه و دیابت نشان می دهد که هر فنجان قهوه ای که در روز می نوشید می تواند منجر به کاهش 7 درصدی خطر ابتلا به دیابت شود.

قهوه سیاه و لاغری ، قهوه سیاه عربیکا و لاغری

خواص ضد توموری

موسسه ملی سرطان گزارش داد مردانی که به طور منظم قهوه می نوشند کمتر در معرض ابتلا به سرطان پروستات هستند. کاهش 60 درصدی در خطر ابتلا به سرطان پروستات کشنده در مردانی که 6 فنجان یا بیشتر قهوه در روز می‌نوشیدند مشاهده شد. 1 تا 3 فنجان قهوه نیز این خطر را کاهش می دهد. همچنین ثابت شده است که چهار یا بیشتر فنجان قهوه در روز باعث کاهش بروز سرطان روده بزرگ می شود. علاوه بر این، محققان دریافتند افرادی که قهوه می نوشند نسبت به همتایان خود که قهوه نمی نوشند 50 درصد کمتر در معرض ابتلا به سرطان کبد هستند. مطالعات بیشتر مصرف قهوه را با کاهش میزان سرطان سینه و رکتوم مرتبط دانسته اند.

قهوه سیاه به کاهش وزن کمک می کند

اگر 30 دقیقه قبل از رفتن به باشگاه بدنسازی قهوه بنوشید، قهوه سیاه با كاهش سریع وزن به شما كمك می كند. قهوه سـیاه تقریباً 50٪ به افزایش متابولیسم کمک می کند. همچنین چربی های شکم را می سوزاند زیرا نوشیدنی چربی سوز است. همچنین سیستم عصبی را تحریک می کند ، سیگنال هایی به بدن می فرستد تا سلول های چربی را تجزیه کرده و از آنها به عنوان منبع انرژی استفاده کند ، برخلاف گلیکوژن.

قهوه سیاه عربیکا برای لاغری

قهوه سیاه عربیکا یکی از بهترین گزینه هایی است که می توانید برای کاهش وزن از آن استفاده کنید، قهوه سیاه عربیکا برای لاغری بسیار مفید است. با کمک این نوشدنی بی نظیر می توانید به راحتی و به صورت چشمگیر لاغری را با کم‌ترین هزینه تجربه کنید. قهوه سیاه باعث افزایش متابولیسم بدن شما شده و عملکرد سلول های مرده بدن را کاملا غیر فعال و از بین میبرد و در جایگزین آنها سلول های جدید و سالم تشکیل می دهد. با کمک قهوه سیاه می تواند لاغری بهتری را تجربه کنید.

سلامت قلب و عروق را بهبود می یابد

اگرچه نوشیدن مرتب قهوه سـیاه فشار خون را به طور موقت افزایش می دهد ، اما با گذشت زمان این اثر کاهش می یابد. نوشیدن 1-2 فنجان قهوه سیاه هر روز خطر بیماری های قلبی عروقی از جمله سکته را کاهش می دهد. قهوه سیاه همچنین قادر است سطح التهاب در بدن را کاهش دهد.

فواید قهوه سیاه در صبح

در سرتاسر دنیا هر روز صبح میلیون ها نفر قهوه می نوشند.

اگرچه قهوه بر روی افراد مختلف تأثیر متفاوتی می گذارد، اما زمان ایده آل برای بهره مندی از مزایای آنتی اکسیدان های قهوه اغلب در اوایل روز است.

با این حال، برای اطمینان از کیفیت و ارزش قهوه مصرفی، باید چند نکته را در نظر گرفت. چه اسپرسو ، چه ریسترتو یا آمریکایی ، از مصرف بیش از حد منظم آن با شکر یا شیر پرچرب خودداری کنید. شکر، شربت و سایر مواد اضافی قهوه می توانند کالری قابل توجهی اضافه کنند.

تهیه قهوه مهم است و خواه کیفیت آب، دما، زمان دم کردن و نوع آماده‌سازی آن باشد، هر مرحله می تواند خواص آن را تغییر دهد.

علاوه بر این، مطالعه ای که در آوریل 2020 در ژورنال European Journal of Preventive Cardiology منتشر شد، نشان داد قهوه بدون فیلتر حاوی موادی است که کلسترول خون را افزایش می دهد.

به گفته نویسندگان، “دم کردن بدون فیلتر با مرگ و میر بیشتری نسبت به دمنوش فیلتر شده همراه بود و دم نوش فیلتر شده با مرگ و میر کمتری نسبت به عدم مصرف قهوه همراه بود.”

مصرف متوسط ​​کافئین در اولویت است. با مصرف متوسط ​​1 تا 3 فنجان قهوه در روز، سطح کافئین نباید بیش از حد روی فرد تأثیر بگذارد، به جز مصرف کنندگانی که از اضطراب یا ناراحتی معده رنج می برند، که کاهش مصرف برای آنها به شدت توصیه می شود.

توصیه می شود در صورت اختلال در خواب، مصرف قهوه را در بعدازظهر محدود کنید. برای جلوگیری از ناراحتی های مختلف مانند اثر “تقویت کننده” قهوه، همیشه می توان قهوه صبحگاهی را با نوشیدنی های دیگری مانند مات، چای سیاه یا چای سبز ماچا جایگزین یا جایگزین کرد.

در واقع، کافئین موجود در چای سبز ماچا به لطف اسید آمینه L-Theanine به آرامی طی 4 تا 6 ساعت آزاد می شود. این اسید آمینه با کافئین کار می کند تا یک دستور العمل منحصر به فرد ایجاد کند و باعث آرامش بدون خواب آلودگی شود. نتیجه بهبود توانایی تمرکز و حفظ خلق و خوی خوب است. »

در شب قهوه سیاه می نوشید؟

نوشیدن قهوه در عصر برای برخی افراد یک عادت است.

با این حال، چندین مطالعه اصرار دارند که فرد هرگز نباید در عصر قهوه بنوشد.

کافئین می تواند تا شش ساعت پس از مصرف آن خواب را مختل کند و باعث شود یک ساعت یا بیشتر در حالت استراحت از دست برود. به طور کلی، توصیه می شود بعد از ساعت 3 بعد از ظهر از مصرف کافئین خودداری کنید تا بتوانید در شب بدون اختلال خواب به خواب بروید.

اگر فرد در اواخر بعد از ظهر یا عصر به انرژی نیاز دارد، نوشیدن یک فنجان چای سیاه به جای آن توصیه می شود. این چای حاوی حدود نیمی از کافئین قهوه یا چای سبز است.

قهوه سیاه: اثرات آن چقدر باقی می ماند؟

کافئین خیلی سریع پس از مصرف شروع به تأثیر بر بدن می کند. حدود 30 تا 60 دقیقه پس از نوشیدن یک فنجان قهوه در خون به اوج خود می رسد.

بر اساس تحقیقات فعلی، در نظر گرفته می شود که در یک فرد بالغ سالم، نیمه عمر کافئین به طور متوسط ​​بین 4 تا 6 ساعت متغیر است. نیمه عمر زمانی است که بدن طول می کشد تا نیمی از کافئین را دفع کند. این مدت می تواند بسته به عوامل بسیاری مانند مصرف داروهای ضد بارداری خوراکی یا داروهای خاص متفاوت باشد.

افراد حساس به کافئین ممکن است چندین ساعت یا حتی چند روز پس از مصرف علائم را تجربه کنند. به دلیل اثرات طولانی مدت کافئین، توصیه می شود حداقل شش ساعت قبل از خواب آن را مصرف نکنید.

نتیجه گیری قهوه سیاه: کدام دانه قهوه را توصیه می کنیم؟

قهوه سیاه باید طعم خوبی داشته باشد و روی معده ملایم باشد. اما البته، این نیاز به یک قهوه با کیفیت خوب برشته شده ملایم دارد. به ندرت چنین قهوه ای را در سوپرمارکت ها یا فروشگاه های آنلاین پیدا می کنید. ممکن است دانه قهوه آنقدرها هم بد نباشد. بو دادن صنعتی که همه برندهای اصلی قهوه از آن استفاده می کنند، تلخی ایجاد می کند و می تواند باعث درد معده شود. در فروشگاه قهوه، قهوه هایی از سراسر جهان در انتظار شما هستند که با رایحه ها و طعم های کاملا متفاوت الهام می گیرند.

برای شروع “نوشیدنی قهوه سیاه” قهوه ملایم و کم اسید را توصیه می کنیم. قهوه‌های آمریکای مرکزی که تقریباً هیچ ماده تلخی ندارند، مناسب هستند. قهوه “کلمبیا” از نت های میوه ای خوب و شیرین الهام می گیرد و بوی ویژه ای دارد. اما سایر قهوه های آمریکای مرکزی، چه از سرزمین اصلی و چه از دریای کارائیب، همگی توصیه می شوند و تجربه های طعم کاملا جدیدی را به شما ارائه می دهند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *