چرا قهوه

کالری قهوه چقدر است و راه لاغری با قهوه + خواص فوق العاده درمانی

در مورد کالری قهوه باید بدونید که آمار نشون داده که قهوه سیاه دم کرده تقریبا هیچ کالری ای نداره و جز نوشیدنی های با خواص درمانی بالا به حساب میاد .

حقیقت بیدار در مورد کالری قهوه ( قهوه اسپرسو و قهوه دم کرده )

سوال : کالری قهوه چقدر است ؟

قهوه یکی از پر مصرف ترین و خفن ترین نوشیدنی های موجود در جهان است . که عمدتا از دلایل مهم آن میتوان به کافئین موجود در آن اشاره کرد . علاوه بر این خواص درمانی قهوه به شکلی است که خیلی از پزشکان برای بیماری های مختلف ، این نوشیدنی رو به بیمارانشون  تجویز میکنند .

 

حقیقت امر اینه که قهوه اگر هم دارای کالری باشه ، دلیلش ترکیب با بعضی مواد مثل شیر و شکر قنده . ما اینجا درباره کالری قهوه بررسی میکنیم و میخواهیم بدونیم چه میزان کالری در انواع قهوه موجود است ؟! همچنین با بعضی خواص درمانی فوق العاده قهوه اسپرسو آشنا میشویم .

 

میزان کالری قهوه اسپرسو

 

کالری قهوه اسپرسو چقدر است ؟

حال باید بدونید بعضا ممکن است کالری قهوه به مقدار خیلی کمی افزایش پیدا کند و از 0 / صفر به یک یا 2 کالری برسد . در انواع قهوه با پایه اسپرسو به دلیل ترکیب با بقیه مواد افزودنی به آن ، مقدار کالـری قهوه متغیر است . شیر و شکر حاوی مقادیر چربی و کالــری است .اگر چه این اتفاق بدی نیست و قهوه ای که دارای کالری است ؛ به منظور بی کیفیت بودن آن نیست . چه بسا کالـری خود به نوعی تولید انرژی میکند اما از حدی فراتر برود ، به صورت عکس عمل میکند .

خود قهوه اسپرسو ( 30 گرم عصاره گیری از قهوه آسیاب شده با آب تحت فشار زیاد ) نیز پایه بسیاری از آیتم های موجود است . مثل آمریکانو و لاته و ماکیاتو و …. به عنوان مثال در آمریکانو قهوه فقط با آب ترکیب میشود . قطعا محصول آب و قهوه بدون کالری یا با مقادیر خیلی کم کالری همراه است .

 

 

در تصویر بالا میانگین میزان کالری قهوه ، چربی ، کربوهیدرات ، پروتئین و فیبر موجود در قهوه رو مشاهده میکنید . اگر تو دنیای اینترنت بالا پایین کنید عکس های زیادی در مورد کالـری قهوه پیدا می کنید که در هر کدام میزان کالــری ممکن است متفاوت باشد . مثل 2 یا 3 یا 5 کالری . اما آمار معتبر نشان میدهد که به طور میانگین در هر فنجان قهوه بین 0 تا 1 کالری وجود دارد . قهوه اسپرسو بدون کربوهیدرات و فیبر و چربی میباشد . اما مقادیر کمی پروتئین در محتویات آن مشاهده میشود .

میزان کالری انواع قهوه و نقش آن در تناسب اندام و لاغری

طبق آمار در کارگاه های عملی و آزمایشات مختلف مقدار کالری قهوه در انواع آن مختلف است . به جدول زیر خوب دقت کنید دوستان :

 

میزان کالری قهوه در

240 میلی لیتر

 

                 انواع قهوه

                

      20 تا 15

اسپرسو دابل شات (doppio)

           2

آمریکانو

           2

کلد پرس (cold press)

          72

لاته بدون چربی

         134  

لاته طعم دار شده ( با سیروپ )

          46 

کاپوچینو بدون چربی

         129

موکا بدون چربی

         146   

نوشیدنی قهوه یخ زده بدون چربی

          7

قهوه با یک قاشق غذاخوری شیر بدون چربی

( میلی لیتر 15 ) 

 

البته ناگفته نمونه که این در حالیه که قهوه سیاه ( دم کرده خانگی یا غیره ) مانند جدول بالا در هر 240 میلی لیتر ؛ فقط 2 کالـری دارد . همین آمار نشون میده که میزان کالری قهوه اسپرسو تقریبا در هر اونس ( 30 میلی لیتر ) از قهوه سیاه دم کرده بیشتره . این رو غلظت اسپرسو به شما ثابت میکنه .

کالری قهوه اسپرسو

پس شیر و مواد افزودنی به قهوه مانند شکر و سیروپ ها و اسانس های طعم دهنده ، دلیل اصلی تغییر مقدار کالری در انواع قهوه است . آقا به نظر من ، یعنی چیزی که برای خودم و خونوادم بپسندم ، قهوه اسپرسو بدون هیچ ماده افزودنی رو انتخاب میکنم . چرا که اسپرسو در حالت دوپیو یا دابل شات تاثیر مستقیم بر دستگاه های اجرایی بدن میذاره . مثل ایتالیایی ها که قهوه رو به شکل درست و تلخ خودش میخورند و این روش در عملکرد قهوه در بدن تاثیر چشم گیری داره .

 • نکته : در نوشیدنی هایی که قهوه با شیر ترکیب میشود ؛ نوع شیر در تغییر مقدار کالـری قهوه نقش زیادی داره .
 • نکته : اینکه کالـری قهوه تقریبا صفر است مربوط به قهوه سیاه دم کرده ( قهوه دمی ) است . این در حالیست که اسپرسو میانگین بین 1 تا 3 گرم حاوی مقادیر کالری است .

کالری قهوه ترک با شیر و بدون شیر

قهوه ترک یکی از قهوه های قدیمی این صنعت هستش . باید بدونید کالری قهوه ترک به میزان قندی که در این نوشیدنی استفاده میکنید ، بستگی دارد . برای دم کردن قهوه ترک شما نیاز به مقدار قابل توجهی شکر دارید . و همینطور این فرضیه  برای زمانیه که شما کنار قهوه ترک ، شیر مصرف نکنید چون با استفاده از شیر ، قطعا میزان کالـری قهوه تون بیشتر خواهد شد .

در هر قاشق چای خوری شکر ، 16 گرم کالری وجود دارد . این در حالیست که خود قهوه ترک در یک فنجان حاوی 2 کالـری است . پس یک فنجان قهوه ترک حاوی 18 کالری است .

کالری قهوه ترک

کالری آرد قهوه و نقش آن در لاغری و تناسب اندام

آرد قهوه از میوه قهوه ( گیلاس قهوه ) تهیه می شود . میوه های قهوه بعد از گذشت زمان به مرحله کشت می رسند و هسته آن ( دانه های قهوه ) از آن خارج می شوند. پوسته این میوه بعد از جداسازی دانه های سبز قهوه در محلی خشک می شوند ، سپس آنها را به صورت پودر ، خرد میکنند .در ادامه در مورد کالری قهوه بیشتر صحبت میکنیم .

طعم آرد قهوه با طعم قهوه بسیار متفاوت است و تقریبا طعم قهوه نمی دهد چون در روند تهیه آن از دانه های قهوه استفاده نمی شود . طعم آرد قهوه بیشتر شبیه به طعم میوه ای است و از آن در تهیه بسیاری از نوشیدنی های دلچسب استفاده می شود .

 

کالری قهوه چقدر است

در تصویر بالا محتویات آرد قهوه را مشاهده میکنید که در آن میزان کالـری محدود است. این در حالیست که از 1 گرم پروتئین و 6 گرم فیبر و 7 گرم کربوهیدرات تشکیل شده . ناگفته نمونه که این درمعیار 100 گرم است و در این مقدار هیچ چربی ای ندارد.

 • همونطور که دیدید آرد قهوه برای رژیم های لاغری و رسیدن به تناسب اندام و چربی سوزی و کاهش وزن ؛ بسیار مناسبه و خود من این رو به شما پیشنهاد میدم . شک نکنید !!!

 هشدار برای نوشندگان قهوه! راه لاغری به وسیله قهوه

دوستان اگر دارید برای لاغری و تناسب اندام  تلاش می کنید باید بگم که نوشیدنی قهوه یکی از نوشیدنی های موثره . کالری قهوه دم کرده تقریبا صفر و اسپرسو میانگین 1 تا 2 گرمه . این مقدار کالری برای یک نوشیدنی محرک بسیار مناسب است . طبق آمار، محتویات قهوه باعث چربی سوزی  و کاهش وزن می شود. کاهش وزن به وسیله قهوه به این شکل است که شما به همراه ورزش باید در طول روز مقدار مشخصی اسپرسو مصرف کنید .

اگر باشگاه ورزشی میروید باید بدونید که اسپرسو به عنوان یک ماده محرک میتونه تاثیر مستقیم رو سیستم عصبی مرکزی میذاره و کافئین موجود در اسپرسو به عنوان ماده محرک باعث بهبود در عملکرد ورزشیتون حین تمرین میشه . به همراه مصرف اسپرسو ، حرارت بدنی شما افزایش پیدا میکنه و این امر باعث کالری سوزی میشه .

 • نکته : دوستان قهوه به تنهایی در بدن باعث چربی سوزی نمیشود و شما باید برای گرفتن نتیجه مطلوب ، بدنو تکون بدی . داشتن برنامه ورزشی یکی از الزامات برای چربی سوزی به وسیله قهوه است .
 • نکته : خوردن بیش از حد قهوه باعث لاغری بیشتر نمیشود. باید بدونید مصرف بیش از حد نرمال قهوه ( 2 فنجون ) رد بدن میتونه کاملا بر عکس عمل کنه و برای بدن بسیار مضره .

کالری قهوه چیست

برای سفارش آنلاین قهوه های خوب و با کیفیت به فروشگاه آنلاین قهوه مراجعه کنید

کالری قهوه سبز و نقش آن در لاغری

در مورد کالری قهوه سبز و نقش آن در چربی سوزی و لاغری باید بگم قهوه سبز همون قهوه خام قبل از رست شدن ( برشته کاری ) هستش . این دانه های سبز قهوه بعد از کشت به رستری ( کارگاه برشته کاری ) برده میشوند که طی فرآیند خاص ، طعم های متفاوتی از خود آزاد کنند.

گفته شده که عصاره دانه های سبز قهوه  green bean میتواند همانند قهوه سیاه و اسپرسو در لاغری و تناسب اندام و چربی سوزی نقش داشته باشد .

کالری قهوه سبز

 

پس شما باید بدانید چه مقدار کالری و چه مقدار چربی روزانه به فنجان قهوه خود میریزید :

2 اونس شیر بدون چربی 22 کالری و 0.1 گرم چربی اضافه می کند.
2 انس 2 درصد شیر 30 کالری و 1.2 گرم چربی اضافه می کند.
2 اونس شیر کامل 38 کالری و 2 گرم چربی اضافه می کند.
2 اونس خامه 120 کالـری و 12 گرم چربی اضافه می کند.
1 قاشق چای خوری شکر 16 کالری و 0 گرم چربی اضافه می کند.

بیایید در مورد قهوه مفصل  صحبت کنیم :

کالری انار ، کالری شمار

كالرى قهوه به چه ميزان است ؟

با ظهور تأثیرگذاران تناسب اندام در اینستاگرام و به طور کلی فرهنگ ورزش ، به نظر می رسد به دلیل افزایش فشار ، هرگز اهمیت داشتن در فرم مهم نبوده است. به لطف فواید بهداشتی و ویژگی های کمکی همراه با ورزش ، قهوه توسط بسیاری از این افراد تأثیرگذار انتخاب شد.

این امر نوشیدنی را از نظر سلامتی و تناسب اندام در کانون توجه قرار داده است. مدت ها است که در مورد کافئین و تأثیر آن بر قلب شما ، مربوط به سلامتی است ، اما هرگز در کنار رژیم غذایی ذکر نمی شود. اکنون یکی از سوالاتی که در مورد قهوه بیشترین تحقیق در مورد آن وجود دارد این است: ” کالری قهوه چقدر است ؟”

بنابراین می گوییم قطعه نخ تا چه مدت طول دارد؟ به عنوان افرادی که به عنوان رست قهوه در لندن کار می کردند و مغازه داران طولانی مدت قهوه ، ما درک می کنیم که انواع مختلفی از نوشیدنی های قهوه وجود دارد که از نظر کالری متفاوت هستند. در زیر اطلاعات تغذیه ای نوشیدنی های قهوه را بررسی می کنیم.

چه مقدار کالری در قهوه وجود دارد؟

آماده شوکه شدن شوید. قهوه سیاه حاوی 1-2 کالری در هر فنجان است ، در حالی که یک اسپرسو مستقیم حاوی حدود 5 کالری است. این باعث می شود نوشیدنی فوق العاده کم کالری باشد. چطور چیز خیلی خوشمزه ای می تواند برای شما خوب باشد؟

با این حال ، این فقط در مورد یک فنجان کوچک قهوه سیاه صدق می کند. برای درک بهتر تعداد کالری سفارشات قهوه ای که در کافی شاپ محلی خود می گیرید ، باید دقیقاً بفهمیم که کالری چیست و تعداد نوشیدنی های قهوه چه مقدار است.

گالری apk ، گالری ag

کالری چیست؟

برای درک کالری قهوه ، ابتدا باید دقیقاً بدانید که کالری چیست. این اصطلاحی است که غالباً امری بدیهی تلقی می شود و فقط معنای آن فرض می شود ، غالباً در یک دید منفی.

به زبان ساده ، کالری انرژی است. میزان انرژی موجود در یک غذا یا نوشیدنی با کالری اندازه گیری می شود ، بنابراین اگر غذایی با مقدار زیادی کالری بخوریم ، خود این انرژی را دریافت می کنیم.

مسئله این است که اگر کالری بیشتری از میزان کالری مصرف کنیم ، کالری و انرژی اضافی به سادگی از بین نمی رود. این انرژی اضافی به ذخیره چربی تبدیل می شود. کالری قهوه

سپس کالری هایی که به صورت چربی ذخیره نمی شوند برای تأمین انرژی بدن و تقویت حرکت روزانه استفاده می شوند که شامل تنفس ، دویدن و متابولیسم است.

کالری نان سنگک ، کالری انجیر خشک

کالری قهوه و متابولیسم

یکی از دلایلی که علاقمندان به تناسب اندام قهوه را در زیر بال خود می نوشند ، میزان سودمندی متابولیسم در بدن است. اگر به ترکیبات موجود در بیشتر قرص های کاهش وزن و مکمل های چربی سوزی نگاه کنید ، متوجه می شوید که این مواد حاوی کافئین هستند.

گالری alone ، گالری app

منطق فقط نوشیدن قهوه و سرعت بخشیدن به متابولیسم در حالت استراحت است تا اینکه هزینه های زیادی را صرف این مکمل ها کنید. اگر متابولیسم بدن شما تسریع شود ، غذای بیشتری هضم می کنید ، انرژی بیشتری (کالـری) مصرف می کنید و چربی کمتری ذخیره می کنید. کالری قهوه

 

چند مثال کاربردی برای کالری قهوه

کالری قهوه با یک قاشق چایخوری شکر یا یک حبه (حدود 6 گرم) = 25.5 کیلو کالری

کالری قهوه با یک قاشق چایخوری نیشکر خام یا یک تکه (حدود 6 گرم) = 23.5 کیلو کالری

کالری ماکیاتو قهوه تلخ با شیر = 10 کیلو کالری

کالری قهوه تلخ با 10 میلی لیتر سامبوکا = 25 کیلو کالری

قهوه: غذایی با کالری منفی؟

به دلیل محتوای بالای کافئین ، قهوه اغلب به عنوان یک نوشیدنی لاغری شناخته می شود که می تواند کالری بیشتری نسبت به آنچه فراهم می کند بسوزاند. هر فنجان قهوه مخصوصاً به لطف اثر محرک کافئین، مصرف انرژی بدن را حدود 20 کیلوکالری افزایش می دهد. با این حال، فکر کردن به کاهش وزن با قهوه یا کافئین مطمئناً ایده خوبی نیست زیرا عوارض جانبی این عمل جدی است. یک فرد سالم نباید بیش از سه فنجان قهوه در روز مصرف کند، در حالی که برخی از افراد (از جمله باردار، کودکان، فشار خون بالا، قلبی، معده ) بدون توجه به فاکتور کالری باید از مصرف خودداری کنند.

چگونه کالری قهوه را کاهش دهیم؟

آیا قهوه ساده کالری دارد؟ حتی اگر پاسخ مثبت است، خبر خوب این است که اگر مواد مختلف زیادی به قهوه خود اضافه نکنید، محتوای کالری آن بسیار کم است. اما اگر به تازگی متوجه شده اید که فنجان قهوه مورد علاقه شما کالری بالایی دارد، به احتمال زیاد به دنبال جایگزینی سالم تر و کم کالری هستید. خبر خوب این است که کارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای مصرف کالری کمتری از قهوه انجام دهید. نوشیدن قهوه سیاه ساده بهترین راه برای دریافت انرژی مورد نیاز بدون مصرف کالری زیاد است، اما قهوه سیاه برای همه مناسب نیست.

اگر از شیر در قهوه خود استفاده می کنید، اول از همه، شیر بدون چربی یا کم چرب را امتحان کنید. ممکن است کمی طول بکشد تا به طعم آن عادت کنید، اما استفاده از شیرهای گیاهی مانند شیر نارگیل یا شیر بادام که حتی کالری کمتری نسبت به شیر لبنی دارند نیز می تواند به کاهش بیشتر شیر کمک کند. یا اگر از طرفداران قهوه سیاه غلیظ و ساده نیستید، به جای شیر آب اضافه کنید تا طعم آن رقیق شود.

برای کسانی که یک فنجان قهوه شیرین را ترجیح می دهند، به جای شکر سنتی به سراغ خامه ها و شیرین کننده های کم چرب بروید. امروزه، می‌توانید بسیاری از گزینه‌های کم کالری و رژیم غذایی مختلف را برای کسانی که میل به نوشیدن یک فنجان قهوه شیرین در عین کاهش کالری دارند، پیدا کنید. یا به جای شکر در قهوه خود از عسل استفاده کنید زیرا هضم آن آسان تر است، ویتامین ها و آنتی اکسیدان های بیشتری دارد و برای داشتن همان اثر شیرین کننده نیازی به استفاده از آن در نوشیدنی خود ندارید.

هنگام خرید قهوه، ایده خوبی است که از طعم های پر کالری مانند کارامل و موکا خودداری کنید. بسیاری از کافی‌شاپ‌ها شربت‌های طعم‌دهنده بدون شکر را ارائه می‌کنند که ارزش انتخاب آن‌ها را به جای نوع معمولی دارند تا طعمی که می‌خواهید در قهوه‌تان با هزینه کالری بسیار کمتری به دست آورید. در نهایت، درست کردن قهوه در خانه اغلب یک انتخاب عالی است زیرا کمتر از زمانی که با منویی از نوشیدنی های خوشمزه اما پرکالری در کافی شاپ محلی خود مواجه می شوید، وسوسه می شوید. دستگاه های قهوه ساز پاد گزینه ای عالی برای تهیه قهوه با کیفیت کافی شاپ در خانه هستند که می توانید در حین تماشای کالری دریافتی خود از آن لذت ببرید.

آیا قهوه سیاه کالری دارد؟

قهوه سیاه کالری دارد. با این حال، نگرانی برای اکثر مردم کافی نیست. به طور کلی، یک فنجان قهوه سیاه حاوی صفر چربی و حدود پنج کالری است. این نوشیدنی را به نوشیدنی ایده‌آلی تبدیل می‌کند که اگر مراقب کالری دریافتی خود هستید، آن را در نظر بگیرید، اما اگر چیزی به قهوه خود اضافه می‌کنید مراقب باشید زیرا این می‌تواند به میزان قابل توجهی کالری شما را افزایش دهد.

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

  1. سلام. مطالب عالی بود. کدوم برند قهوه گالری کمتری داره؟ یعنی واسه ی رژیم درمانی بهتره؟

   1. حسین آقا حقیقت شما برای رژیم درمانی معیاری برای انتخاب برند قهوه نداری و باید از دانه های روبوستا استفاده کنی چرا که به دلیل وجود کافئین بیشتر به نسبت عربیکا هم کالری کمتری داره هم سوخت و ساز بیشتری در بدن ایجاد می کنه .

  2. چه عالی خوشحالیم خانوم عبدی !
   مطالب ناقصه همراهمون باشید مطالب رو به روز رسانی می کنیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا