قهوه تلخ

قهوه کونا قهوه ای که ثروتمندان مینوشند را بشناسید

قهوه کونا را بیشتر بشناسید

قهوه هاوایی کونا یکی از گران‌ترین انواع قهوه در جهان است. بنابراین، دوست داران قهوه برای این قهوه منحصر به فرد بسیار بیشتر از دانه های معمولی عربیکا پرداخت می کنند. در اینجا می توانید دریابید که چرا قهوه هاوایی کونا تا این حد منحصر به فرد است، کجا رشد می کند و طعم آن چگونه است.

قهوه کونا هاوایی جایگاه ویژه ای دارد

وقتی صحبت از قهوه به میان می آید، هاوایی جایگاه ویژه ای دارد. زیرا پنجاهمین ایالت ایالات متحده آمریکا تنها کشور صنعتی در جهان غرب است که منطقه کشت قهوه دارد. این صورت فلکی منحصر به فرد فرصت های بسیار ویژه ای را از نظر بازاریابی و سودآوری باز می کند. در کنار کشت موز، کشت قهوه مهمترین محصول صادراتی جزیره در اقیانوس آرام است.

کونا قهوه ارزشمند
دانه قهوه کونا

لذت انحصاری قهوه کونا از دریاهای جنوب

قهوه هاوایی کونا را می توان با دانه های براق و خوش فرم تشخیص داد و یکی از گران‌ترین و انحصاری ترین انواع قهوه در جهان است. الک های سایز 18 و 19 به طور خاص بسیار کمیاب هستند و از ویژگی های با کیفیت بالایی هستند. دوست داران قهوه از طعم کامل آن قدردانی می کنند.

این بر اساس شرایط خاص تولید است. از آن به عنوان طلای قهوه ای هاوایی نیز یاد می شود. بنابراین جای تعجب نیست که دانه های هاوایی همیشه در صدر مسابقات جهانی قهوه قرار دارند. از نظر طعم، طعم متنوعی را متقاعد می کند – ترکیبی خوب از دارچین، آجیل و شکلات شیری. قهوه هاوایی کونا طعم بسیار هماهنگ و همچنین با ساختار اسیدی مهار شده و بدنه متوسط ​​را تحت تاثیر قرار می دهد.

یک منطقه رشد بسیار ویژه برای قهوه کونا

قهوه عالی هاوایی کونا از ناحیه کونا در ساحل غربی هاوایی می آید. در آنجا در دامنه های حاصلخیز آتشفشان های Hualalai و Mauna Loa – در ارتفاع 250 تا 850 متری رشد می کند.

در اینجا دانه های قهوه در شرایط عالی رشد می کنند. از آنجایی که تقریباً تمام جزایر هاوایی منشا آتشفشانی دارند، دارای آب و هوای معتدل و مرطوب هستند – ایده آل برای دانه های قهوه. این آب و هوا دلیل طعم شدید و همچنین لطیف آن است. اسیدیته لطیف، طعم تقریبا آجیلی و بدنه کامل آن عطر بسیار خاصی به قهوه می دهد.

قهوه از جزایر اوآهو، بیگ آیلند و مائوئی هم اکنون به فروش می رسد. به دلیل منطقه کشت کمیاب، همیشه کمبود عرضه برای قهوه هاوایی کونا وجود دارد. تولید قهوه به دلیل سطح زیر کشت بسیار محدود است. این شرایط همچنین هزینه های نیروی کار و تولید را افزایش می دهد. با این وجود، منطقه کشت – به دلیل خاک آتشفشانی غنی از مواد مغذی – بالاترین عملکرد را در جهان دارد.

بهترین دانه قهوه کونا
قهوه هاوایی کونا

فقط دانه های قهوه بسیار خاص ممکن است خود را قهوه کونا بنامند

دانه های مخصوص قهوه کونا تحت کنترل کیفیت دقیق قرار دارند. به همین دلیل است که تنها دانه‌های قهوه که از مناطق مخصوص رشد در جزیره بزرگ – به اصطلاح کمربند قهوه کونا – می‌آیند، قهوه کونا نامیده می‌شوند.

این حدود 30 کیلومتر طول و 3 کیلومتر عرض دارد. علاوه بر دمای ملایم و شرایط آب و هوایی ثابت با آفتاب، ابر و رگبارهای تازه، نگرش آلوها به زندگی شاید راز کیفیت بسیار خاص قهوه کونا باشد…. یکی دیگر از ویژگی های خاص لوبیا کونا این است که در هر مخلوط باید دقیقاً مشخص شود که نسبت دانه های کونا چقدر است.

این حتی توسط قانون تنظیم شده است. دلیل این امر بسیار ساده است: البته چنین قهوه برتر استثنایی، مقلدان جنایتکار را نیز به خود جذب می کند. به عنوان مثال، قهوه Hawaii Kona به تنهایی در ایالات متحده بسیار بیشتر از آنچه در هاوایی برداشت می شود ارائه می شود.

 

محل رشد قهوه کونا
قهوه کونا

دانه های قهوه کونا گران‌قیمت باید محافظت شوند

دانه های قهوه کونا بین سپتامبر و ژانویه برداشت می شود. و همیشه درست قبل از پوشیده شدن از برف. اما این به معنای برف واقعی نیست. بلکه به اصطلاح Kona Snow است. دلیل این امر، شکوفه های سفید قهوه در بوته های قهوه است که در ماه مارس جوانه می زنند.

اینها اکنون به این شکل هستند که مزارع قهوه پوشیده از برف است. با این حال، در ماه آوریل، این منظره طبیعی در حال حاضر به پایان رسیده است. حالا دانه های قهوه رنگ سبزی به خود می گیرند. در ماه اوت، دانه های قهوه دوباره تغییر رنگ می دهند: اکنون رنگ قرمز غالب است. این زمان مناسب برای چیدن و شستن حبوبات است.

هنگامی که برداشت کامل شد، گیلاس های قهوه را جدا کرده، تمیز می کنند و در آفتاب می گذارند تا خشک شوند. پس از خشک شدن، دسته بندی شده و بر حسب اندازه و شکل به کلاس های کیفی مختلف تقسیم می شوند. اتفاقاً برای محافظت از دانه های گران‌قیمت از هجوم پرندگان، قهوه کاران موز می کارند. این برای جلوگیری از پرندگان است.

چرا قهوه کونا اینقدر گران است؟

قیمت بالای قهوه کونا به دلیل کمیاب بودن آن است. سالانه 2.7 میلیون تن دانه قهوه تولید می شود. درصد زیادی به طور مستقیم به کشاورزان فروخته می شود.

هاوایی زمین هایی را که دانه های قهوه کونا در آن کشت می شود محدود کرده است که این امر منجر به کاهش در دسترس بودن زمین میشود.

املاک و مستغلات در هاوایی تقریباً از هر کشور دیگری که دانه‌های قهوه تولید می‌کند، ارزشمندتر است، که باعث بالا رفتن قیمت‌ها میشود.

قیمت آن تحت تأثیر هزینه تجهیزات و حمل و نقل کودها و همچنین حمل دانه های قهوه به جزیره است.

یک پوند قهوه کونا به ۷۴ کیلوگرم دانه خام برای برشته شدن نیاز دارد. این باعث می شود که دانه ها گران‌تر شوند. این برخلاف میانگین هزینه هر پوند (ایالات متحده آمریکا) یا (در صورت وجود) در اتیوپی است.

چه چیزی قهوه کونا را منحصر به فرد می کند؟

شرایط ایده آل توسط دامنه های غربی کوه های کونا و خاک آتشفشانی فراهم شده است. ویژگی های اصلی آن آب و هوا و خاکی است که در آن رشد می کند.

دامنه‌های غربی سرشار از زمین‌های حاصلخیز، سرپناه و سیستم آبیاری طبیعی از ترکیب صبح‌های آفتابی و بعد از ظهرهای بارانی ملایم ایجاد می‌شود. همه اینها عطری مست کننده با طعمی قوی ایجاد می کند.

خرید قهوه کونا
مرغوب ترین دانه های کونا

 

قهوه کونا چه طعمی دارد؟

طعم قهوه کونا از خاک های حاصلخیز و خاک های آتشفشانی غنی از مواد معدنی می آید که در آن ها رشد می کند، که به دانه های قهوه اجازه می دهد طعم و مزه پیدا کند.

از آنجایی که قهوه کونا اسیدیته پایینی دارد، هم برای هضم و هم برای کام ملایم است و برای معده های حساس ایده آل است. اگرچه طعم ها ممکن است از مزرعه ای به مزرعه دیگر متفاوت باشد، اما می توان آنها را سبک، میوه ای، شیرین و با مزه هایی از آجیل توصیف کرد.

بهترین روش تهیه قهوه کونا

فرنچ پرس بهترین روش برای تهیه قهوه کونا است. از آنجایی که قهوه لازم نیست از فیلتر کاغذی عبور کند، تمام روغن های معطر آن حفظ می شود. محصول نهایی طیف گسترده ای از طعم های نفیس کونا هاوایی بدون تلخی است.

برای داشتن بهترین عطر و طعم، همیشه لوبیاهای تازه خود را آسیاب کنید. مقاله ما برای قهوه دمی را مطالعه کنید تا نکات بیشتری را برای دم آوری قهوه کونا بدست آورید.

تهیه قهوه کونا
روش دم آوری قهوه کونا

آیا قهوه کونا غنی تر از کافئین است؟

خیر، قهوه کونا با کیفیت بالا بر محتوای کافئین در هر فنجان تأثیر نمی گذارد. سطح کافئین در یک فنجان 227 گرمی در مقایسه با یک قوطی کوکاکولا که بین 30 تا 35 میلی گرم یا یک قوطی نوشابه انرژی زا بین 76 تا 80 میلی گرم دارد، از 90 تا 200 میلی گرم متغیر است. تفاوت قابل توجهی وجود دارد.

کافئین 3060 دقیقه طول می کشد تا به حداکثر میزان خود در خون برسد. با این حال، هوشیاری کامل در عرض 10 دقیقه شروع می شود.

هزینه قهوه کونا در هاوایی چقدر است؟

فرض کنید قصد سفر به جزیره اصلی هاوایی را دارید. خرید مستقیم از منبع بهترین گزینه است. قهوه کونا گرانتر از قهوه معمولی خواهد بود.

کافه ها در مناطق محلی را می توان با قیمت هایی از 80 یورو تا 120 یورو پیدا کرد. هاوایی به عنوان یکی از گران‌ترین مکان های آمریکا شناخته می شود و قهوه نیز از این قاعده مستثنی نیست.

قیمت کیسه 1 کیلوگرمی قهوه 100 درصد کونا 200 یورو است و خرید قهوه حاوی 10 درصد دانه کونا باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود و در ایالات متحده حدود 80 یورو است. اما این قهوه Kona معتبر نخواهد بود و 90٪ دانه های پرکننده ارزان قیمت خواهد بود.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا