گیاه قهوه چیست ؟ چگونه قهوه را کشت کنیم ؟

گیاه قهوه آپارتمانی ، گیاه قهوه در ایران

گياه قهوه

دانه های قهوه به یک گیاه جوان جذاب با برگ های سبز براق و عادات رشد فشرده تبدیل می شوند. گياه قهوه چیست ؟ گیاه قهوه (Coffee arabica) بومی اتیوپی در بهار با شکوفه های ریز سفید شکوفا می شود و سپس میوه های نیم اینچی می دهد که به تدریج غلافهای تیره را از غلافهای سبز به سیاه تبدیل می کنند.

گیاه قهوه خانه ایی ، درخت قهوه در ایران

میوه گياه قهوه چیست ؟

هر یک از این میوه ها حاوی دو دانه است که در نهایت به دانه های قهوه ای تبدیل می شود که برای دم کشیدن قهوه استفاده می کنید.حال در این مقامه متوجه میشویم گیاه قهوه چیست ؟ و گیاه قهوه چگونه کشت میشود ؟

گياه قهوه چیست ؟ گياه قهوه در زیستگاه بومی خود به درختانی با اندازه متوسط ​​رشد می کنند. اما تولیدکنندگان به طور منظم هرس گیاهان را انجام می دهند تا اندازه آنها قابل کنترل باشد ، به ویژه هنگامی که گياه قهوه در محیط داخلی رشد می کنند.

بهترین زمان برای شروع کاشت گیاه قهوه اوایل بهار است. (توجه داشته باشید که گیاه دانه های قهوه را نمی توانید از دانه های مغازه خریداری کنید ؛ این گیاهان فرآوری و برشته شده اند و جوانه نخواهند زد.) اگرچه گیاهان قهوه پرورش دهنده فعال هستند ، اما معمولاً چند سال طول می کشد تا گیاه شما گل و میوه های بعدی تولید کند.متوجه شدیم گياه قهوه چیست . حال می پردازیم به معرفی مشخصات آن….

گیاه قهوه در گلدان ، گیاه قهوه ترک

مشخصات گياه قهوه

نام گیاه شناسی Coffea arabica است

نام عمومی ميوه قهوه ، كاسكارا است نوع گیاه همیشه سبز و همیشه سبز. اندازه رسیده 6 تا 15 فوت عرض . قرار گرفتن در معرض آفتاب ، نور غیر مستقیم روشن .

نوع خاک آن غنی و مرطوب است . PH خاک اسیدی تا خنثی است . بهار بلوم تایم . رنگ گل سفید است . مناطق مقاومتی 9-11 . منطقه بومی اتیوپی ، آفریقای استوایی است

اسپرسو دوپیو ( doppio ) | دبل اسپرسو چیست + طرز تهیه دبل اسپرسو

گیاه قهوه چیست ، گیاه قهوه عربیکا

چگونه گياه قهوه را پرورش دهیم

بهترین محیط برای پرورش گیاهان قهوه تقلید از شرایط طبیعی آنها است که در دامنه کوههای گرمسیری در ارتفاع میانی وجود دارد: آب زیادی با زهکشی خوب ، رطوبت بالا ، دمای نسبتاً کم و خاک غنی و کمی اسیدی.

اگر شرایط مشابه زیستگاه طبیعی آنها باشد می توانید گیاهان قهوه را در فضای باز پرورش دهید. بهتر است گیاهان قهوه را در داخل منزل نزدیک پنجره قرار دهید اما در معرض تابش مستقیم آفتاب نباشید.

اطمینان حاصل کنید که گیاه را از پیش نویس ها ، مانند موارد تهویه مطبوع ، دور نگه دارید. حداقل هفته ای برای آبیاری آماده باشید تا خاک مرطوب بماند.

 نحوه پرورش و مراقبت از گياه قهوه خود

گیاه قهوه چگونه است ، گیاه قهوه عربی

سبک

گياه قهوه نور نور کامل خورشید را در عرض های جغرافیایی ضعیف ترجیح می دهند. آنها در واقع گیاهان جوانی هستند (در زیر سایبان جنگل یافت می شوند) و در مقابل تابش شدید آفتاب رشد نمی کنند. گیاهان قهوه که در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار دارند برگهای قهوه ای خواهند داشت.

خاک

گیاهان قهوه خود را در خاکی غنی از پیت و با زهکشی عالی بکارید. گیاهان قهوه خاک اسیدی را ترجیح می دهند ، بنابراین اگر گیاه شما رونق ندارد ، مواد آلی مانند خزه خزه را اضافه کنید تا pH خاک افزایش یابد. گیاهان قهوه می توانند در خاک با دامنه pH 4 تا 7 رشد کنند اما محدوده pH ایده آل از 6 تا 6.5 نزدیک است.

آب

این گیاهان آب دوست هستند و به آبیاری منظم و فراوان نیاز دارند. خاک باید به طور مساوی مرطوب نگه داشته شود اما غرقاب نشود. هرگز اجازه ندهید خاک کاملا خشک شود.

دما و رطوبت

دامنه متوسط ​​دمایی مطلوب برای گیاهان قهوه ، دمای روز 70 تا 80 درجه فارنهایت و دمای شب بین 65 تا 70 درجه فارنهایت است. دمای بالاتر (گرمتر) می تواند سرعت رشد را افزایش دهد ، اما دمای بالاتر برای گیاهان برای رشد لوبیا مناسب نیست. میوه ها باید با سرعت آهسته و ثابت رسیده شوند.

عوارض قهوه " 9 عارضه جانبی مصرف بیش از حد کافئین "

علاوه بر این ، از آنجا که این گیاهان به طور طبیعی در کناره های گرمسیری کوه رشد می کنند ، در شرایط بسیار مرطوب که معمولاً باران و مه زیادی می بارند ، رشد می کنند. سطح رطوبت 50٪ یا بالاتر باید کافی باشد. اگر هوا خیلی خشک باشد ، ممکن است لبه های برگ شروع به قهوه ای شدن کنند. گیاه را روزانه اسپری کنید تا سطح رطوبت بالا برود.

کود

هر دو هفته یکبار با کود مایع ضعیف تغذیه کنید. كمتر از یك بار در ماه زمستان كمپوست را برش دهید.

درخت قهوه عربیکا ، درخت قهوه ایرانی

گلدان و بارگیری مجدد

گياه قهوه خود را هر بهار جایگزین کنید و به تدریج اندازه گلدان را افزایش دهید. اطمینان حاصل کنید که ظرف چندین سوراخ تخلیه دارد. در صورت تمایل می توانید گیاه را به اندازه دلخواه هرس کنید ، اندازه گلدان آن را کمی محدود کرده و پایه آن را هرس کنید تا رشد آن قابل کنترل باشد.

درخت قهوه اسپرسو ، درخت قهوه تلخ

تکثیر گياه قهوه

برای تکثیر یک گياه قهوه ، باید از دانه های موجود گیاه استفاده کنید یا دانه های تازه خریداری کنید.

گیاهان قهوه را می توان از طریق قلمه ها یا لایه های هوا نیز تکثیر کرد (تکنیکی که تا حدودی درگیر شاخه های ریشه هنوز به گیاه اصلی متصل است). بهترین زمان برای برش اوایل تابستان است. یک شات مستقیم به طول حدود 8 تا 10 اینچ انتخاب کنید و همه صفحات بالا را به جز یک جفت بردارید. بعد ، قلمه ها را در گلدان کوچک مخلوط گلدان بدون خاک بکارید و خاک را کمی مرطوب نگه دارید. وقتی می توانید گیاه را به آرامی بکشید و احساس مقاومت کنید ، خواهید فهمید که ریشه ها تشکیل شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *