اسپرسو ماکیاتو چیست ؟ مزایا و معایب قهوه ماکیاتو | مرجع تخصصی

اسپرسو ماكياتو ، اسپرسو ماكياتو چیست

اسپرسو ماکیاتو چیست؟

در این مقاله همه چیز در مورد ماکیاتو اسپرسو و نحوه تهیه آن آورده شده است. این مقاله به گونه ای طراحی شده است که به شما امکان می دهد مستقیماً به سراغ عنوانی بروید که بیشترین علاقه را به شما می دهد . این مقاله در مورد غلاف های قهوه مانند نسپرسو نیست ، بلکه در مورد قهوه واقعی است که با تازه ترین دانه ها درست می شود.

تعریف کوتاه : اسپرسو ماکیاتو

اسپرسو ماکیاتو یک اسپرسوی منفرد یا دوشات است که روی آن یک لایه شیر با کف قرار دارد. برای تهیه درست ماکیاتو اسپرسو ، باید این مقاله را بخوانید ، زیرا نکات مهمی وجود دارد که باید بخاطر بسپارید.

کافه ماکیاتو ، طرز تهیه ماکیاتو

اسپرسو ماکیاتو

گیجی در دنیای نوشیدنی های قهوه رایج است و این با عدم اطمینان در مورد قسمت کامل اسپرسو آغاز می شود. وقتی اسپرسو سفارش می دهید ، نوشیدنی 20 تا 25 میلی لیتر (4 تا 5 قاشق چای خوری) انتظار دارید . با این حال ، غالباً در اندازه های سرو اسپرسو تعجب آور است: 30 یا 40 میلی لیتر (6 تا 8 قاشق چای خوری) ، یا حتی فنجان های حدود 100 میلی لیتر (20 قاشق چای خوری).

اسپرسو. بله ، 20 میلی لیتر (4 قاشق چایخوری) خیلی کم به نظر می رسد. در این حالت توصیه می کنم از یک فنجان کوچک استفاده کنید. البته ، برای افرادی که روز به روز با قهوه و اسپرسو کار نمی کنند . ارزیابی اینکه یک اسپرسوی “واقعی” چیست دشوار است . به ویژه هنگامی که از هر رستوران چیز متفاوتی دریافت می کنید.

باریستا چیست؟ تخصص باریستا " شرح شغل باریستا | مرجع تخصصى

بنابراین ، اسپرسو 20 تا 25 میلی لیتر (4 تا 5 قاشق چای خوری) و اسپرسو دو نفره 40 تا 50 میلی لیتر (8 تا 10 قاشق چای خوری) است. کرم در بالا قرار می گیرد و بسته به دانه های اسپرسو می تواند متراکم ، تیره ، روشن ، کم حجم یا پراکنده باشد. منطق به سادگی درست نیست: “اگر کرم خوب به نظر برسد ، اسپرسو باید خوب باشد.” کرم عالی به نظر می رسد ، اما به شما اجازه نمی دهد در مورد طعم اسپرسو نتیجه گیری کنید.

 

با این حال ، “ماکیاتو” اکنون باید به اسپرسو اضافه شود: لایه اضافه شده کف شیر.

پورتافیلتر اسپرسو ماکـیاتو

از عبارت “latte macchiato” ، بسیاری از افراد احتمالاً قبلاً می دانند . که اصطلاح “macchiato” ایتالیایی است و به معنای “آغشته” است . شیر داغ ابتدا در فنجان ریخته می شود ، سپس کف ، و در آخر اسپرسو ، این همان چیزی است که شیر را آلوده می کند. این اثر در لیوان عالی به نظر می رسد ، به همین دلیل است که “شیر رنگی” معمولاً در ظروف شیشه ای سرو می شود.

با این حال ، در مورد ماکیاتو اسپرسو ، چه چیزی “آغشته” می شود . در واقع وضعیت برعکس است. ابتدا اسپرسو را در یک فنجان بریزید ، سپس کف شیر را به آن اضافه کنید. به عبارت دیگر ، اسپرسو با شیر آغشته می شود. در حالی که Latte Macchiatos دارای رگه های تیره اسپرسو از طریق شیر است ، Espresso Macchiatos دارای خطوط سفید کف مانند در سراسر اسپرسو است.

تفاوت قهوه سرد با آیس کافی چیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *