قارچ گانودرما چیست؟ ” مزایا و معایب نوشیدن قهوه گانودرما ” – اسپرسو میکر

عوارض قارچ گانودرما ، قیمت قارچ دارویی گانودرما

قارچ گانودرما

در طب شرقی از گیاهان و قارچهای مختلفی استفاده می شود. جالب اینجاست که قارچ گانودرما از محبوبیت خاصی برخوردار است.

قهوه گانودرما مزایای مختلفی از مزایای سلامتی را دارد، از جمله تقویت سیستم ایمنی بدن و مبارزه با سرطان. با این حال ، اخیراً ایمنی آن زیر سؤال رفته است.

این مقاله به شما می گوید درمورد مزایا و خطرات احتمالی قارچ گانودرما چه چیزهایی را باید بدانید.

قارچ گانـودرما چیست؟

قارچ گانودرما که با نام های Ganoderma lucidum و Lingzhi نیز شناخته می شود، قارچی است که در مکان های مختلف گرم و مرطوب در آسیا رشد می کند. با خرید قهوه آنلاین می توانید از تخفیفات ویژه ای برخوردار باشید.

 

خواص قارچ گانودرما

فواید قارچ گانودرما

تا به امروز، هیچ مطالعه علمی اثرات سلامتی قهوه گانودرما را آزمایش نکرده است. اما تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که گانودرما به تنهایی ممکن است فوایدی داشته باشد. مروری بر پنج مطالعه در سال 2016 گزارش کرد که گانودرما لوسیدوم می تواند سیستم ایمنی را تحریک کرده و پاسخ به تومورها را افزایش دهد.

با این حال، نویسندگان گفتند که شواهد کافی برای حمایت از استفاده از آن به عنوان یک درمان اولیه سرطان وجود ندارد. در عوض، آنها آن را به عنوان مکملی برای درمان های معمولی پیشنهاد می کنند. تحقیقات همچنین نشان می دهد که نوشیدن قهوه ممکن است اثرات مفیدی داشته باشد. برای مثال، مقادیر متوسط ممکن است خطر ابتلا به برخی بیماری‌های مزمن را کاهش دهد.

قهوه گانودرما قهوه را با پودر قارچ گانودرما لوسیدوم ترکیب می کند. برخی از افراد مزایای سلامتی از جمله افزایش انرژی، خستگی کمتر و بهبود حافظه را بیان می کنند.

تاکنون هیچ مطالعه ای در مورد ترکیب نوشیدنی انجام نشده است. برخی از تحقیقات در مورد قارچ برای مزایای ضد تومور، دیابت و سایر بیماری های مزمن امیدوار کننده است. تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

سالهاست که این قارچ جز a اصلی طب شرقی است.

درون قارچ مولکولهای زیادی وجود دارد، از جمله تری ترپنوئیدها، پلی ساکاریدها و پپتیدو گلیکان ها، که ممکن است مسئول اثرات سلامتی آنها باشند. (قارچ گانودرما)

در حالی که خود قارچ ها را می توان به صورت تازه مصرف کرد، استفاده از فرم های پودر شده قارچ یا عصاره هایی که حاوی این مولکول های خاص هستند نیز معمول است.

این اشکال مختلف در مطالعات سلولی ، حیوانی و انسانی آزمایش شده است.

در اینجا 6 مزیت قارچ گانودرما که به طور علمی مورد مطالعه قرار گرفته است، آورده شده است. سه مورد اول با شواهد قویتر پشتیبانی می شوند، موارد دیگر قاطعانه نیستند.

خواص گانودرما ، فواید قارچ گانودرما

با قارچ گانودرما سیستم ایمنی بدن را تقویت کنید

یکی از مهمترین تأثیرات قارچ گانودرما این است که می تواند سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کند.

در حالی که برخی از جزئیات همچنان نامشخص است، اما مطالعات لوله آزمایش نشان داده است که گانودرما می تواند ژن های موجود در گلبول های سفید خون را که از قسمتهای مهم سیستم ایمنی بدن شما هستند تحت تأثیر قرار دهد.

علاوه بر این ، این مطالعات نشان داد که برخی از اشکال گانودرما ممکن است مسیرهای التهابی را در سلول های سفید خون تغییر دهد.

تحقیقات در بیماران سرطانی نشان داده است که برخی از مولکولهای موجود در قارچ می توانند فعالیت نوعی گلبول سفید به نام سلولهای کشنده طبیعی را افزایش دهند.

سلول های کشنده طبیعی با عفونت ها و سرطان در بدن مبارزه می کنند.

مطالعه دیگری نشان داد که گانودرما می تواند تعداد سلولهای سفید خون دیگر (لنفوسیت ها) را در افراد مبتلا به سرطان روده بزرگ افزایش دهد.

 

قارچ گانودرما

 

اگرچه بیشتر مزایای سیستم ایمنی بدن قارچ گانودرما در بیماران مشاهده شده است، اما برخی شواهد نشان داده است که می تواند به افراد سالم نیز کمک کند.

در یک مطالعه ، قارچ ها عملکرد لنفوسیت ها را که به مبارزه با عفونت و سرطان کمک می کند، در ورزشکارانی که تحت شرایط استرس زا قرار دارند، بهبود بخشیدند.

با این حال، تحقیقات دیگر در بزرگسالان سالم نشان داد که هیچ بهبودی در عملکرد سیستم ایمنی یا التهاب پس از 4 هفته مصرف عصاره قارچ گانودرما وجود ندارد.

به طور کلی، نشان داده شده است که گانودرما بر گلبول های سفید خون و عملکرد ایمنی بدن تأثیر می گذارد. برای تعیین میزان مزایای آن در سلامتی و بیماران، تحقیقات بیشتری لازم است.

خلاصه

قارچ گانودرما می تواند عملکرد ایمنی بدن را از طریق تأثیر بر روی گلبول های سفید خون، که به مبارزه با عفونت و سرطان کمک می کند، تقویت کند. این ممکن است در درجه اول در بیماران رخ دهد، زیرا نتایج متفاوتی در افراد سالم دیده شده است.

خواص ضد سرطان قارچ گانـودرما

بسیاری از افراد به دلیل خاصیت بالقوه مقابله با سرطان، این قارچ را مصرف می کنند.

در حقیقت یک مطالعه بر روی بیش از 4000 بازمانده از سرطان پستان نشان داد که حدود 59٪ قارچ های ریشی مصرف می کنند.

گانودرما چیست ، عوارض گانودرما

علاوه بر این، چندین مطالعه لوله آزمایش نشان داده است که می تواند منجر به مرگ سلولهای سرطانی شود.

با این حال، نتایج این مطالعات لزوماً به معنی اثربخشی در حیوانات یا انسان نیست.

برخی تحقیقات بررسی کرده اند که آیا گانودرما به دلیل تأثیر آن بر تستوسترون می تواند برای سرطان پروستات مفید باشد.

در حالی که یک مطالعه موردی نشان داد که مولکولهای موجود در این قارچ ممکن است سرطان پروستات را در انسان منعکس کنند، اما یک مطالعه پیگیری بزرگتر از این یافته ها پشتیبانی نمی کند.

قارچ گانودرما همچنین به دلیل نقش آنها در پیشگیری یا کنترل سرطان روده بزرگ مورد بررسی قرار گرفته است.

برخی تحقیقات نشان می دهد که یک سال درمان با قارچ گانودرما تعداد و اندازه تومورها را در روده بزرگ کاهش می دهد.

قارچ گانودرما ، قارچ گانودرما چیست

علاوه بر این، یک گزارش دقیق از مطالعات متعدد نشان داد که این قارچ می تواند بر بیماران سرطانی تأثیر منفی بگذارد.

این مزایا شامل افزایش فعالیت گلبول های سفید خون در بدن است که به مبارزه با سرطان کمک می کند و کیفیت زندگی بیماران سرطانی را بهبود می بخشد.

با این حال ، محققان اظهار داشتند که ریشی را باید به جای جایگزینی آن، با درمان معمولی انجام داد.

علاوه بر این ، بسیاری از مطالعات در مورد قارچ گانودرما و سرطان از کیفیت بالایی برخوردار نبوده اند. به همین دلیل، تحقیقات بیشتری لازم است.

خلاصه

اگرچه قارچ گانودرما نویدبخش پیشگیری یا درمان سرطان است، اما قبل از اینکه بخشی از درمان استاندارد شود، اطلاعات بیشتری لازم است.

چرا مردم از قهوه گانودرما استفاده می کنند

  • تقویت ایمنی
  • با خستگی مبارزه کنید
  • بهبود حافظه
  • افزایش انرژی و استقامت
  • کاهش کلسترول
  • کاهش التهاب
  • تسکین استرس
  • روند پیری را معکوس کنید
  • گردش خون را تحریک کنید
  • گانودرما همچنین به عنوان منبع اصلی آنتی اکسیدان ها شناخته می شود

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *