قهوه سبز چیست ؟ ” خطرات احتمالی و عوارض جانبی “

طرز تهیه قهوه سبز ، فواید قهوه سبز

قهوه سبز چیست ؟ تمام آنچه نیاز است بدانید:

  • اون چیه
  • کاهش وزن
  • بیماری های مزمن
  • خطرات و عوارض جانبی
  • دوز

قهوه سبز به طور فزاینده ای در جامعه سلامتی و سلامتی رایج است . به همین ترتیب ، ممکن است شما در مورد منبع غنی آنها از ترکیبات گیاهی تقویت کننده سلامتی شنیده باشید.در این مقاله نگاهی عمیق به قهوه سبـز ، از جمله مزایا و خطرات احتمالی آن می پردازد.

قهوه سبز

دانه های قهوه سـبز به سادگی دانه های قهوه معمولی هستند که برشته نشده اند و هنوز کاملاً خام هستند.

بخاطر داشته باشید که یک فنجان از این نوشیدنی سبز روشن طعم قهوه بو داده ای را که قبلاً عادت کرده اید نخواهد داد . زیرا طعم ملایم تری دارد.  طعم آن بیشتر شبیه چای گیاهی است تا قهوه.

قهوه سبز برای لاغری ، قهوه برای لاغری

علاوه بر این ، خواص شیمیایی آنها کاملاً متفاوت از آنهایی است که در قهوه بو داده وجود دارد ، اگرچه ریشه آنها مشابه است.

این ماده به وفور از اسیدهای کلروژنیک . ترکیباتی با اثرات آنتی اکسیدانی و ضد التهابی قدرتمند که ممکن است بسیاری از مزایای سلامتی را فراهم کند ، برخوردار است.محصولات قهوه بو داده حاوی مقادیر کمی اسید کلروژنیک هستند اما بیشتر آن در طی فرآیند بو دادن از بین می رود.

خلاصه

دانه های قهوه سبز ، دانه های قهوه خام و رست نشده هستند. آنها حاوی مقادیر بالای گروهی از آنتی اکسیدان ها هستند که به عنوان اسیدهای کلروژنیک شناخته می شوند . و اعتقاد بر این است که مزایای بی شماری را فراهم می کنند.

آیا قهوه سبز به عنوان مکمل غذایی برای کاهش وزن مؤثر است؟

در سال 2012 ، عصاره قهوه سـبز به عنوان یک مکمل کاهش وزن معجزه آسا توسط پزشک تحسین شده آمریکایی و مجری برنامه گفتگو ، دکتر اوز تبلیغ شد.از آن زمان چندین متخصص بهداشت این تصور را که تأثیر قابل توجهی بر وزن دارد ، رد کردند.

با این حال ، عصاره قهوه سبز هنوز هم یکی از محبوب ترین مکمل های کاهش وزن در بازار است.

چندین مطالعه کوچک موشها را با این عصاره تحت درمان قرار داد و دریافت که این ماده به طور قابل توجهی وزن بدن و تجمع چربی را کاهش می دهد. با این حال ، مطالعات انسانی کمتر قطعی بوده است.

عکس کسانی که با قهوه سبز لاغر شدن ، قهوه سبز را چگونه بخوریم

تعداد بالا تحقیقات در مورد قهوه سبز بی نتیجه بوده است. در حالی که برخی از شرکت کنندگان وزن کم می کردند . مطالعات با اندازه های کوچک نمونه و دوره های کوتاه مدت ضعیف طراحی شده بودند.

از این رو ، هیچ دلیل قطعی در مورد مؤثر بودن قهـوه سبز در کاهش وزن وجود ندارد. مطالعات بزرگتر و خوب طراحی شده انسان مورد نیاز است.

خلاصه

قهوه سبز به عنوان کمک کننده به کاهش وزن به بازار عرضه می شود . اما هیچ مدرک علمی برای اثبات اثربخشی آن وجود ندارد.

قهوه سبز ممکن است مزایای سلامتی غیر از کاهش وزن داشته باشد.

در یک مطالعه 8 هفته ای ، 50 نفر با سندرم متابولیک . ترکیبی از عوامل خطر ، از جمله فشار خون بالا و قند خون ، که خطر ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی را افزایش می دهد . 400 میلی گرم از عصاره دانه قهـوه سبز بدون کافئین دو بار در روز مصرف می کردند.

کسانی که این عصاره را مصرف کردند . در مقایسه با گروه کنترل ، بهبود قابل توجهی در قند خون ، فشار خون و دور کمر هنگام ناشتایی را تجربه کردند.

اگرچه این نتایج امیدوار کننده است ، اما مطالعات گسترده تری مورد نیاز است.

خلاصه

قهوه سبز ممکن است خطر بیماری قلبی و دیابت نوع 2 را کاهش دهد ، اگرچه تحقیقات بیشتری لازم است.

خطرات احتمالی و عوارض جانبی قهوه سبز

قهوه سبـز تا حد زیادی بی خطر است اما ممکن است خطرات زیادی داشته باشد .

اثرات کافئین اضافی

دانه های قهوه سبز به طور طبیعی حاوی کافئین هستند و همچنین قهوه کباب.

اگرچه مصرف متوسط ​​کافئین برای بیشتر افراد سالم بی خطر است . مصرف زیاد کافئین می تواند منجر به علائم منفی مانند اضطراب ، اختلالات خواب و افزایش فشار خون شود.

یک فنجان (8 اونس) قهوه سیاه یا سبز ، بسته به نوع و روش دم کردن ، تقریباً 100 میلی گرم کافئین تأمین می کند.

از آنجا که ممکن است مقدار کمی کافئین در طی فرآیند تفت دادن از بین برود ، ممکن است قهوه سبز حاوی کافئین کمی بیشتر از قهوه سیاه باشد . اما تفاوت احتمالاً کم است .

در همین حال ، مکمل های قهوه سبز به طور معمول 20-50 میلی گرم در هر کپسول ارائه می دهند . اگرچه تعدادی از آنها در فرآوری بدون کافئین هستند.

اگر به هر شکلی قهوه سبـز می نوشید ، ممکن است بخواهید میزان مصرف خود را کاهش دهید تا از اثرات آن جلوگیری کنید.این ممکن است بر سلامت استخوان تأثیر بگذارد

یک مطالعه حیوانی به مدت دو ماه نشان داد که به موش هایی که روزانه دوز عصاره قهوه سبز داده می شود ، تخلیه قابل توجهی از کلسیم در بافت استخوانی آنها اتفاق می افتد .

این نتایج نشان می دهد که مکمل طولانی مدت قهوه سبز ممکن است مضر باشد.با این حال ، تحقیقات انسانی مورد نیاز است.

خلاصه

مصرف بیش از حد کافئین در قهوه سبز می تواند علائم منفی ایجاد کند. علاوه بر این ، تحقیقات اولیه در حیوانات نشان می دهد که ممکن است به سلامت استخوان آسیب برساند ، اگرچه مطالعات انسانی لازم است.

قهوه سبز ، خواص قهوه سبز

دوز پیشنهادی مصرف قهوه سبز

اطلاعات کافی در مورد قهوه سبز برای ارائه دوزهای واضح وجود ندارد.با این حال ، حداقل در یک مطالعه از دوزهای حداکثر 400 میلی گرم عصاره قهوه سـبز دو بار در روز استفاده شده است و هیچ اثر منفی را گزارش نکرده است .اگر قصد استفاده از این عصاره را دارید . با ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که مقدار مطمئنی مصرف می کنید.

خلاصه

هیچ توصیه مشخصی در مورد دوز قهوه سبز ارائه نشده است . اما برخی از مطالعات با دوز حداکثر 400 میلی گرم عصاره دو بار در روز با خیال راحت استفاده کرده اند.

قهوه سبز به دانه های قهوه خام اشاره دارد . عصاره آن به عنوان مکمل کاهش وزن رواج یافته است و ممکن است سطح قند خون و فشار خون را افزایش دهد . اثرات مضر کمی گزارش شده است . اما محتوای کافئین آن ممکن است عوارض جانبی ایجاد کند.

برای تهیه یک نوشیدنی گرم می توانید از غلات کامل نیز استفاده کنید.

تفاوت قهوه سبز با قهوه معمولی

در مقایسه با قهوه ای که ما به آن عادت کرده ایم، چیزهای زیادی تغییر می کند: وقتی قهوه به سادگی خشک می شود حاوی مقدار زیادی اسید کلروژنیک است ، یک ماده فعال مرتبط با کافئین. هنگامی که قهوه بو داده می شود، اسید کلروژنیک را از کافئین آزاد می کند: به این ترتیب ما خود را با سطح بسیار بالایی از کافئین و سطح پایین تری از ماده فعال می یابیم. برعکس، قهوه سبز حاوی کافئین بسیار کمی است.

خواص قهوه سبز چیست؟

فواید نسبت داده شده به قهوه سبز با اسید کلروژنیک، پلی فنول گسترده در گیاهان مرتبط است. مطالعات اخیر نشان می دهد که باعث کاهش جذب قند در روده، کاهش کلسترول آزاد، اسیدهای چرب و فشار خون می شود. علاوه بر این، دارای اثر آنتی اکسیدانی است که قابل مقایسه با چای سبز است. با داشتن غلظت کم کافئین می تواند توسط افرادی که حساسیت بیشتری به این ماده دارند مصرف کنند.

 قهوه سبز

نحوه ارائه قهوه سبز در بازار و طرز تهیه آن

آن در کیسه هایی برای تهیه دمنوش هایی مانند چای یافت می شود. به شکل دانه ای که آسیاب یا آسیاب شود و به صورت قهوه معمولی آماده شود یا در آب جوش دم شود. به عنوان مکمل در کپسول با عصاره خشک یا مایع. هیچ آیینی در تهیه آن مانند چای سبز یا چای وجود ندارد. شما می توانید آن را در داروهای گیاهی و همچنین آنلاین خریداری کنید.

چگونه قهوه سبز با کیفیت را تشخیص دهیم 

شاخص خوب وجود ماده فعال تیتر شده است، یعنی مقدار دقیق اسید کلروژنیک که مثلاً هر قرص حاوی آن است، روی برچسب محصول توضیح داده شده است. اما این یک قانون جهانی نیست: شاید قهوه سبز بسیار خوبی وجود داشته باشد که در آن مشخص نشده باشد.

قهوه سبز

بهترین راه مصرف قهوه سبز

بر اساس مطالعات اخیر، مقدار اسید کلروژنیک که باید روزانه مصرف شود تا فوایدی که قهوه سبز نوید می دهد، 400 میلی لیتر است که حداقل به مدت 8 هفته مصرف شود. برای این کار بهتر است کپسول ها به عنوان مکمل مصرف شوند که معمولاً مقدار دقیق آن روی برچسب نوشته شده است.

قهوه سبز باعث کاهش وزن

هیچ مکمل معجزه آسایی برای کاهش وزن وجود ندارد. اراده و رژیم غذایی صحیح مورد نیاز است. قهوه سبز با کار بر روی قندها و محدود کردن جذب آنها در روده می تواند به کاهش وزن بدن کمک کند، اما به تنهایی تاثیری ندارد.

قهوه سبز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *