اثرات مضر كافئين برای مصرف كنندگان قهوه ( مرجع تخصصى )

مضرات کافئین قهوه ، مضرات کافئین برای مردان

اثرات مضر كافئين

تحقبقات بسيارى در مورد اثرات مضر كافئين موجود است كه بى اعتنايى به اين اطلاعات  گاهی از همه موارد مثبت گزارش شده ، اشتباه است.

اثرات مضر كافئين براى پوست

 

ما در اينجا با اطلاعات بدست اومده قصد داريم به شما بگوييم كه هر چند كافئين مزاياى بسيارى دارد اما به هر حال مضراتى هم خواهد داشت .و اما اثرات مضر كافئين چیست ؟

 

 

اثرات مضر كافئين براى بدن

تحقیقات ( اثرات مضر كافئين )

بیش از 4 فنــــــــجان قهـــــــوه در روز با مرگ زودرس ارتباط دارد. یک مطالعه نشان داد که مردان بیش از چهار اونس مایعات می نوشند. فنجان های قهوه در مرگ و میرهای ناشی از تمام علل تاثير مستقيم داشنه و آن را 21٪ افزایش یافت.

با این حال ، تعداد افرادى كه كافئين زياد مصرف مى كنند و همينطور استعمال زياد سيگار در آن ها موجب شده از نظر آمادگی جسمانی ضعیف شوند . دکتر نانسی اسنایدرمن از NBC گفت که برخی از مغایرت ها با این مطالعه وجود دارد ، اما او تأکید می کند که تعدیل و زياده روى ، هنوز هم کلید اصلى اثرات مضر کافئین میباشد .

مطالعه دیگری نشان داد افرادي که بیش از 6 فنجان قهوه در روز مصرف می کنند ، بیشتر از بقيه افراد در معرض ابتلا به بیماری قلبی قرار دارند.

مطالعه دیگری نتیجه گرفت که کسانی که بیش از 6 فنجان قهوه در روز مصرف می کنند به دلیل این بیماری ها در معرض سلامتی و احتمالاً مرگ زودرس و کیفیت پایین زندگی قرار دارند. این خلاصه ای از مطالعه است.
مصرف کافئین ممکن است فشار خون را افزایش دهد. به خصوص در افرادی که قبلاً از فشار خون بالا رنج می برند و به طور طبیعی کافئین مصرف نمی کنند.

به افرادی که فشار خون بالا داشتند 250 میلی گرم کافئین (حدود 2 فنجان قهوه) داده شد و داده ها نشان داد که فشار خون آنها پس از مصرف کافئین برای 2-3 ساعت افزایش می یابد.

نوشيدن آب بعد از قهوه چگونه است و چرا ؟ رابطه آب با قهوه ...

 

اثرات مضر كافئين

كافئين و فشار خون

مطالعه دوم توسط کلینیک مایو نتایج مشابهی را از دوز 160 میلی گرم نشان داد. همه شرکت کنندگان افزایش قابل توجهی در فشار خون را تجربه کردند و این افزایش در کسانی که به طور طبیعی کافئین مصرف نمی کردند بیشتر بود.

افزایش خطر حملات قلبی در بزرگسالان جوان. مطالعه ای که توسط دکتر لوسیو ماس انجام شد نشان داد مردان جوان مبتلا به فشار خون خفیف در صورت مصرف کافئین به اندازه 4 فنجان قهوه ، چهار برابر در معرض خطر حمله قلبی قرار دارند. مصرف ملایم 3 برابر خطر را نشان داد.

کافئین با حملات نقرس مرتبط است. این مطالعه نشان داد افرادی که بیش از حد نوشیدنی های کافئین دار مصرف می کنند خطر ابتلا به حمله نقرس را افزایش می دهند.
کیست های بافت پستان در زنان.

قهوه و اثرات مضر كافئين

یک مطالعه نشان داد که “زنانی که 31-250 میلی گرم کافئین در روز مصرف می کنند ، خطر ابتلا به بیماری پستان فیبروکیستیک را 1.5 برابر افزایش می دهند و زنانی که بیش از 500 میلی گرم در روز مصرف می کنند ، خطر ابتلا به آن را 2.3 برابر افزایش می دهند.

کافئین می تواند باعث بی اختیاری شود. مطالعه ای از دانشگاه آلاباما نشان داد که زنانی که مقدار زیادی کافئین مصرف می کنند 70٪ بیشتر در معرض بی اختیاری قرار دارند.
کافئین ممکن است باعث بی خوابی شود. کافئین موجود در رژیم غذایی قبل از خواب فرد می تواند علائم بی خوابی را تقلید کند.

قهوه و اثرات مضر كافئين

كافئين چه مضراتى دارد ؟

کافئین می تواند باعث سو هاضمه شود. افرادی که نوشیدنی های کافئین دار می نوشند اغلب ناراحتی معده یا سوهاضمه را گزارش می کنند. این عمدتا هنگام نوشیدن نوشیدنی با معده خالی اتفاق می افتد.
کافئین می تواند سردرد ایجاد کند. در حالی که دوزهای کافئین کافئین می تواند علائم سردرد را تسکین دهد ، استفاده بیش از حد از کافئین باعث سردرد و تحریک میگرن می شود.
کافئین می تواند باروری را در زنان کاهش دهد.

کالری قهوه چقدر است و راه لاغری با قهوه + خواص فوق العاده درمانی

مطالعه ای از دانشگاه پزشکی نوادا نشان داد که کافئین می تواند احتمال بارداری زنان را حدود 27٪ کاهش دهد.
خطرات کافئین و سقط جنین: در یک مطالعه اخیر ، مردان و زنانی که در هفته های منتهی به بارداری حداقل دو نوشیدنی کافئین دار در روز مصرف می کردند ، خطر سقط جنین را کمی افزایش می دهند.

( اثرات مضر كافئين )

اثرات مضر كافئين مصرف قهوه

كافئين براى چه كسانى مناسب نيست ؟

کافئین ممکن است برای بیماران دیابتی نوع 2 سالم نباشد. مطالعه ای توسط انجمن دیابت آمریکا نشان داد که کافئین در افراد دیابتی نوع 2 متابولیسم گلوکز را مختل می کند.
مصرف بیش از حد کافئین.

اگرچه مصرف بیش از حد آن نادر است ، اما می تواند منجر به بسیاری از علائم منفی ، از جمله مرگ ، به ویژه در افرادی که دارای بیماری پزشکی هستند ، شود.
حساسیت به کافئین.

برخی از افراد از حساسیت بیش از حد به مولکول کافئین رنج می برند ، که باعث واکنش های آلرژیک مانند مانند کهیر و درد در بدن می شود. اگرچه این یک آلرژی واقعی نیست ، اما بسیاری از افراد علائم بسیار منفی را پس از مصرف مقادیر کمی از آن گزارش می کنند.

کافئین باعث انقباضات شدید قلبی می شود. یک مطالعه اخیر نشان داد که قلب درست بعد از مصرف یک نوشیدنی انرژی زا ، انقباضات قوی تری ایجاد می کند. مشخص نیست که آیا این اثرات طولانی مدت بر سلامتی دارد ، به جز مواردی که دارای شرایط سلامتی شناخته شده هستند.

اثرات مضر كافئين براى پوست

عارضه مصرف كافئين

مصرف کافئین می تواند منجر به افزایش اضطراب ، افسردگی و نیاز به داروهای اضطرابی شود.  به مقاله ما در مورد اینکه چرا کافئین باعث اضطراب و حملات هراس می شود نیز مراجعه کنید.
کافئین باعث افزایش تعداد نوشیدنی های شیرین در افراد می شود که به چاقی و دیابت کمک می کند.
کافئین مانع تولید کلاژن در پوست می شود.
مصرف کنندگان کافئین دندانه دار اما سنگین باید آگاه باشند. در حال مطالعه. اثرات مضر كافئين را مشاهده كرديد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *