اثرات مضر كافئين برای مصرف كنندگان قهوه ( مرجع تخصصى )

مضرات کافئین قهوه ، مضرات کافئین برای مردان

اثرات مضر كافئين

تحقبقات بسياری در مورد اثرات مضر كافئين موجود است كه بی اعتنايی به اين اطلاعات گاهی از همه موارد مثبت گزارش شده ، اشتباه است.مضرات کافئین در کنار فواید آن میتواند بسیار خطرناک باشد البته در صورتی که به درستی مصرف نشود. مضرات قهوه برای مردان به اعتقاد بسیاری از کارشناسان تغذیه بیشتر میباشد به شکلی که عوارض کافئین در مردان 2 برابر از زنان میباشد.

 

اثرات مضر كافئين براى پوست

 

ما در اينجا با اطلاعات بدست اومده قصد داريم به شما بگوييم كه هر چند كافئين مزايای بسياری دارد اما به هر حال مضراتی هم خواهد داشت .و اما اثرات مضر كافئين چیست ؟ مضرات قهوه برای مردان و زنان چیست ؟

 

 

اثرات مضر كافئين براى بدن

تحقیقات ( اثرات مضر كافئين )

بیش از 4 فنــــــــجان قهـــــــوه در روز با مرگ زودرس ارتباط دارد. یک مطالعه نشان داد که مردان بیش از چهار اونس مایعات می نوشند. فنجان های قهوه در مرگ و میرهای ناشی از تمام علل تاثير مستقيم داشنه و آن را 21٪ افزایش یافت.شاید این دلیلی برای مضرات قهوه برای مردان باشد.

با این حال ، تعداد افرادی كه كافئين زياد مصرف می كنند و همينطور استعمال زياد سيگار در آن ها موجب شده از نظر آمادگی جسمانی ضعیف شوند . دکتر نانسی اسنایدرمن از NBC گفت که برخی از مغایرت ها با این مطالعه وجود دارد ، اما او تأکید می کند که تعدیل و زياده روی ، هنوز هم کلید اصلی اثرات مضر کافئین میباشد .

مطالعه دیگری نشان داد افرادي که بیش از 6 فنجان قهوه در روز مصرف می کنند ، بیشتر از بقيه افراد در معرض ابتلا به بیماری قلبی قرار دارند.

مطالعه دیگری نتیجه گرفت که کسانی که بیش از 6 فنجان قهوه در روز مصرف می کنند به دلیل این بیماری ها در معرض سلامتی و احتمالاً مرگ زودرس و کیفیت پایین زندگی قرار دارند. این خلاصه ای از مطالعه است.
مصرف کافئین ممکن است فشار خون را افزایش دهد. به خصوص در افرادی که قبلاً از فشار خون بالا رنج می برند و به طور طبیعی کافئین مصرف نمی کنند.

به افرادی که فشار خون بالا داشتند 250 میلی گرم کافئین (حدود 2 فنجان قهوه) داده شد و داده ها نشان داد که فشار خون آنها پس از مصرف کافئین برای 2-3 ساعت افزایش می یابد.

 

اثرات مضر كافئين

كافئين و فشار خون

مطالعه دوم توسط کلینیک مایو نتایج مشابهی را از دوز 160 میلی گرم نشان داد. همه شرکت کنندگان افزایش قابل توجهی در فشار خون را تجربه کردند و این افزایش در کسانی که به طور طبیعی کافئین مصرف نمی کردند بیشتر بود.

افزایش خطر حملات قلبی در بزرگسالان جوان. مطالعه ای که توسط دکتر لوسیو ماس انجام شد نشان داد مردان جوان مبتلا به فشار خون خفیف در صورت مصرف کافئین به اندازه 4 فنجان قهوه ، چهار برابر در معرض خطر حمله قلبی قرار دارند. مصرف ملایم 3 برابر خطر را نشان داد.

کافئین با حملات نقرس مرتبط است. این مطالعه نشان داد افرادی که بیش از حد نوشیدنی های کافئین دار مصرف می کنند خطر ابتلا به حمله نقرس را افزایش می دهند.کیست های بافت پستان در زنان.

قهوه و اثرات مضر كافئين

یک مطالعه نشان داد که “زنانی که 31-250 میلی گرم کافئین در روز مصرف می کنند ، خطر ابتلا به بیماری پستان فیبروکیستیک را 1.5 برابر افزایش می دهند و زنانی که بیش از 500 میلی گرم در روز مصرف می کنند ، خطر ابتلا به آن را 2.3 برابر افزایش می دهند.

کافئین می تواند باعث بی اختیاری شود. مطالعه ای از دانشگاه آلاباما نشان داد که زنانی که مقدار زیادی کافئین مصرف می کنند 70٪ بیشتر در معرض بی اختیاری قرار دارند.
کافئین ممکن است باعث بی خوابی شود. کافئین موجود در رژیم غذایی قبل از خواب فرد می تواند علائم بی خوابی را تقلید کند.

قهوه و اثرات مضر كافئين

كافئين چه مضراتی دارد ؟

کافئین می تواند باعث سو هاضمه شود. افرادی که نوشیدنی های کافئین دار می نوشند اغلب ناراحتی معده یا سوهاضمه را گزارش می کنند. این عمدتا هنگام نوشیدن نوشیدنی با معده خالی اتفاق می افتد.
کافئین می تواند سردرد ایجاد کند. در حالی که دوزهای کافئین می تواند علائم سردرد را تسکین دهد ، استفاده بیش از حد از کافئین باعث سردرد و تحریک میگرن می شود.کافئین می تواند باروری را در زنان کاهش دهد.

مطالعه ای از دانشگاه پزشکی نوادا نشان داد که کافئین می تواند احتمال بارداری زنان را حدود 27٪ کاهش دهد.
خطرات کافئین و سقط جنین: در یک مطالعه اخیر ، مردان و زنانی که در هفته های منتهی به بارداری حداقل دو نوشیدنی کافئین دار در روز مصرف می کردند ، خطر سقط جنین را کمی افزایش می دهند.

پس برای این چنین مواقعی میتوانید از قهوه بدون کافئین استفاده شود.

( اثرات مضر كافئين )

اثرات مضر كافئين مصرف قهوه

كافئين برای چه كسانی مناسب نيست ؟

کافئین ممکن است برای بیماران دیابتی نوع 2 سالم نباشد. مطالعه ای توسط انجمن دیابت آمریکا نشان داد که کافئین در افراد دیابتی نوع 2 متابولیسم گلوکز را مختل می کند.
مصرف بیش از حد کافئین.

اگرچه مصرف بیش از حد آن نادر است ، اما می تواند منجر به بسیاری از علائم منفی ، از جمله مرگ ، به ویژه در افرادی که دارای بیماری پزشکی هستند ، شود.
حساسیت به کافئین.

برخی از افراد از حساسیت بیش از حد به مولکول کافئین رنج می برند ، که باعث واکنش های آلرژیک مانند کهیر و درد در بدن می شود. اگرچه این یک آلرژی واقعی نیست ، اما بسیاری از افراد علائم بسیار منفی را پس از مصرف مقادیر کمی از آن گزارش می کنند.

کافئین باعث انقباضات شدید قلبی می شود. یک مطالعه اخیر نشان داد که قلب درست بعد از مصرف یک نوشیدنی انرژی زا ، انقباضات قوی تری ایجاد می کند. مشخص نیست که آیا این اثرات طولانی مدت بر سلامتی دارد ، به جز مواردی که دارای شرایط سلامتی شناخته شده هستند.

اثرات مضر كافئين براى پوست

عارضه مصرف كافئين

مصرف کافئین می تواند منجر به افزایش اضطراب ، افسردگی و نیاز به داروهای اضطرابی شود.  به مقاله ما در مورد اینکه چرا کافئین باعث اضطراب و حملات هراس می شود نیز مراجعه کنید.
کافئین باعث افزایش تعداد نوشیدنی های شیرین در افراد می شود که به چاقی و دیابت کمک می کند.
کافئین مانع تولید کلاژن در پوست می شود.
مصرف کنندگان کافئین دندانه دار اما سنگین باید آگاه باشند. در حال مطالعه. اثرات مضر كافئين را مشاهده كرديد .

قهوه برای چه کسانی مضر است

قهوه یک نوشیدنی مقوی است که در طول روز نیرو و انرژی می بخشد. این اثر به دلیل محتوای کافئین و اسید کلروژنیک موجود در آن حاصل می شود که اثر تحریک کننده ای بر روی سیستم عصبی دارد. نوشیدنی قهوه دارای خواص مفید و ویتامین های بسیاری است.

با این حال، برای دسته خاصی از افراد، نوشیدن قهوه به طور قطعی ممنوع است زیرا می تواند به سلامتی آسیب برساند و این از مضرات کافئین قهوه میباشد.

به گفته دانشمندان، همه نمی توانند قهوه بنوشند. افراد مستعد ابتلا به اختلالات خواب و اشتها، عصبی بودن و افسردگی و همچنین مبتلایان به بیماری های کلیوی، بواسیر، تصلب شرایین، سل، بیماری های عروق کرونر قلب از نوشیدن قهوه خودداری کنند.

شناخته شده است که قهوه اثر مضری بر کار قلب دارد و حتی می تواند باعث فشار خون بالا در افرادی شود که مستعد ابتلا به چنین بیماری هایی هستند.

علاوه بر این، این نوشیدنی برای زنان باردار اثر مخربی دارد. استفاده از آن توسط مادر باردار خطر سقط جنین را افزایش می دهد. نوشیدنی قهوه بر تشکیل سیستم عصبی، اسکلت و سایر اندام های کودک تأثیر می گذارد. مصرف بیش از حد قهوه در جذب کلسیم، منیزیم، سدیم اختلال ایجاد می کند که مملو از ایجاد پوکی استخوان است.

نوشیدن قهوه برای افرادی که مشکلات دستگاه گوارش (التهاب معده، اسیدیته بالا) دارند، توصیه نمی شود. در غیر این صورت، می تواند عواقب بسیار جدی تا ظهور زخم معده داشته باشد. مصرف این نوشیدنی به افراد مسن و کودکان زیر 15 سال نیز توصیه نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *