طریقه استفاده از دستگاه قهوه ساز خانگی | مرجع تخصصى

دستگاه قهوه ساز دلونگی ، دستگاه قهوه ساز صنعتی

نحوه استفاده از دستگاه قهوه ساز خانگى

دستگاه های قهوه ساز خانگى بخشی از برنامه های معمول میلیون ها نفر است. فقط در ایالات متحده میلیون ها نفر روزانه قهـــــــــوه می نوشند. اگر هرگز از دستگاه قهوه ساز خانگى استفاده نکرده اید ، ممکن است فرآیند دم کرده ضد خلاف باشد.

دستگاه قهوه ساز beem ، دستگاه قهوه ساز breville

 

دستگاه قهوه ساز نسپرسو ، دستگاه قهوه ساز قیمت

اصول تهیه قهوه (1) در دستگاه قهوه ساز خانگى

فیلتر قهوه را به سبد فیلتر اضافه کنید. اگرچه ممکن است از فیلترهای طبیعی یا سفید استفاده شود ، نسخه های عمومی توصیه نمی شوند. فیلترهای ارزان قیمت و استاندارد برای نتایج خوب سازگار نیستند.
بسیاری ازدستگاه قهوه ساز خانگى فیلتر مخصوص خود را دارند. در صورت موجود بودن ، معمولاً ساده ترین و سازگارترین محیط زیست است. از فیلتر دستگاه قهوه ساز خانگى به جای فیلتر کاغذ استفاده کنید.

دستگاه قهوه ساز تمام اتوماتیک ، دستگاه قهوه ساز اسپرسو
مرحله (2)

قهوه را اندازه بگیرید. هرچه قهوه بیشتری بخواهید درست کنید ، قهوه بیشتری نیز باید در فیلتر قرار دهید.بستگی به دستگاه قهوه سـاز خانگى و نوع قهوه ای که شما دارید ، امکان دارد نسبت قهوه به آب شما متفاوت باشد. نسبت استاندارد در حدود 2 قاشق غذاخوری قهوه به ازای هر 6 اونس آبی که قصد دارید دم کنید (یا کلاهک آسیاب قهوه کامل ، دیگر نه).

توصیه می شود هنگام تعیین نسبت بین قهوه و آب ، دفترچه راهنمای قهوه ساز را مجدداً مرور کنید.
مخلوط های مخصوص قهوه ممکن است حاوی نسبت های خاص قهوه / آب باشند – بیشتر مخلوط های قهوه دستورالعمل های بسته بندی شده را دارند.
مطمئن شوید که از یک قاشق بزرگ استفاده می کنید.

دستگاه قهوه ساز خانگی اسپرسو ، دستگاه قهوه ساز خانگی
مرحله (3) ( كار با دستگاه قهوه ساز خانگى )

آب کافی را اندازه بگیرید تا قهوه شما دم بکشد. برای اندازه گیری می توانید از خطوط اندازه گیری روی دیگ قهوه یا کنار دستگاه قهوه ســاز خانگى استفاده کنید. آب قابلمه قهوه را درون قهوه ساز خانگى بریزید . معمولاً یک فضای باز وجود دارد که مخزن نامیده می شود ، در پشت یا بالای فیلتر است.
برای اولین بار برای کاربران قهوه ساز ، تمایل به ریختن مستقیم آب در سبد فیلتر وجود دارد. این کار را نکن. داخل محفظه بریزید تا آب قبل از تخمیر حاوی آن باشد. بعد از ریختن ، قابلمه قهوه را دوباره روی صفحه گرم قرار دهید.

طرز تهیه لاته بدون دستگاه " مخصوص کافی شاپ " راز طلائی

دستگاه قهوه ساز نوا ، دستگاه قهوه ساز astoria
مرحله (4)

دستگاه قهوه ساز خانگى را وصل کنید و روشن کنید. برخی از باریستاها شروع به دم کردن قهوه خود به طور خودکار می کنند در حالی که دیگران تنظیم دستی دارند.

دستگاه قهوه ساز azur ، دستگاه قهوه ساز aeg
مرحله (5)

قبل از ریختن قهوه صبر کنید تا کاملاً دم بکشد. برخی از قهوه سازها تنظیم “مکث” دارند که به شما اجازه می دهد قبل از پایان مراحل دم ، مکث کنید و فنجان خود را پر کنید.

دستگاه قهوه ساز appex ، قیمت دستگاه قهوه ساز astoria
مرحله (6) در كار با دستگاه قهوه ساز خانگى

اگر از فیلتر کاغذ استفاده کردید ، پس از دم کردن آن را دور بریزید. اگر بعداً قهوه آسیاب شده را بردارید ، به دلیل طعم دهنده هایی که بعداً در طی فرآیند تولید دم می آیند ، نوشیدنی شما تلخ می شود.
اگر از فیلتر مش استفاده می کنید ، قهوه آسیاب شده خود را درون سطل آشغال بیندازید (یا آن را بازیافت کنید) و فیلتر را بشویید.

دستگاه قهوه ساز bezzera ، دستگاه قهوه ساز barni

بیشترین استفاده را از قهوه خود ببرید ( كار با دستگاه قهوه ساز خانگى )

دستگاه قهوه سـاز خانگى را تمیز کنید. مانند هر وسیله ای که از مقدار زیادی آب گرم استفاده می کند ، دستگاه قهوه سـاز خانگى و دستگاه هاى ديگر نیز می توانند به مرور زمان رسوبات معدنی ایجاد کنند. این رسوبات می توانند طعم بوی بد و خرابی به قهوه بدهند. قهوه ساز را به طور دوره ای تمیز کنید تا بهترین طعم قهوه را بدست آورید. به راهنمای ما در مورد نحوه تمیز کردن دستگاه قهوه مراجعه کنید
اگر دستگاه قهوه ساز خانگى شما هنگام استفاده از بو یا بقایای قابل رویت قابل توجهی دارد یا به راحتی به خاطر نمی آورید آخرین باری که دستگاه قهوه ساز خانگى را تمیز کردید  .

طرز تهیه قهوه دالگونا بدون شکر " زمستان گرم ، تابستان خنک "

دستگاه قهوه ساز خانـگى

از دانه قهوه تازه و آسیاب شده که به درستی ذخیره شده ، استفاده کنید.  برای تهیه قهوه تازه و خوشمزه ، باید دانه های قهوه تازه بخرید و خودتان آنها را آسیاب کنید ، نه اینکه قهوه از قبل مانده را تهیه کنید. عطر و طعم قهوه از ترکیبات طعم دهنده ظریف موجود در سلول های دانه های قهوه حاصل می شود. در صورت له شدن ، داخل دانه های قهوه در معرض هوا قرار می گیرد و با گذشت زمان ، با آن تعامل خواهد داشت و باعث می شود برخی از خواص قهوه و عطر آن از بین برود.

حتماً دانه های قهوه را در ظرف ضد هوا نگهداری کنید.  قهوه خاصیت جذب بو دارد . به همین دلیل می توان از قهوه آسیاب شده به عنوان جایگزین جوش شیرین در یخچال استفاده کرد. متأسفانه ، این بدان معناست که اگر قهوه شما در ظرف ضد هوای داخل هوا نگهداری نمی شود ، ممکن است طعم های دیگری در قهوه خود داشته باشید.
علاقه مندان و متخصصان قهوه در اینکه آیا دانه های قهوه باید در دماهای پایین نگهداری شوند اختلاف نظر دارند.

برخی توصیه می کنند اگر دانه های قهوه شما ظرف یک هفته استفاده شود ، آنها را در یخچال نگهداری کنید و هر دانه ای را که در عرض چند هفته استفاده نشود به فریزر منتقل کنید. دیگران ترجیح می دهند آن را در مکانی تاریک و خنک نگهداری کنند . البته كه امروزه روش هاى خوبى براى نگهدارى قهوه باب شده است كه اگر در ادامه همراه ما باشيد آن را به شما آموزش مى دهيم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *