طرز تهیه کاپوچینو در خانه با دستگاه و بدون دستگاه

طرز تهیه کاپوچینو آماده

طرز تهیه کاپوچینو به معنای نحوه آماده سازی و درست کردن یک غذا ، یک نوشیدنی و … می باشد . هر کسی برای درست کردن یک غذا یا … از روش و طرز تهیه خاصی استفاده می کند.

طرز تهیه کاپوچینو

کاپوچینو ، یکی از نوشیدنی های مورد علاقه افراد می باشد و افراد برای نوشیدن آن به کافی شاپ ها و … مراجعه می کنند و با پرداخت هزینه ، کاپوچینو را سفارش می دهند و پس از آماده کردن کاپوچینو آن را تحویل گرفته و میل می کنند . کاپوچینو از ترکیب اسپرسو ( قهوه غلیظ ) با شیر به دست می آید.

تهیه کاپوچینو
طرز تهیه نوشیدنی کاپوچینو

کاپوچینو دارای انواع مختلفی می باشد مانند : کاپوچینو سنتی ، کاپوچینو یخی ، کاپوچینو مرطوب ، کاپوچینو خشک.

قیمت کاپوچینو خریداری شده به کیفیت و … آن بستگی دارد . با توجه به افزایش قیمت کالا ها و محصولات و … ، افرادی که علاقه زیادی به نوشیدن کاپوچینو دارند بهتر است طرز تهیه کاپوچینو را یاد بگیرند ، در صورت توان ، دستگاه هایی که برای تهیه کاپوچینو مورد نیاز است را خریداری کنند و مواد اولیه با کیفیت را برای تهیه کاپوچینو آماده کنند تا هم از هدر رفتن زمان رفت و آمد به کافی شاپ و … جلوگیری شود ، هم هزینه ها را کاهش داد و هم کاپوچینوی با کیفیتی آماده و میل کرد.

بعضی از افراد کاپوچینو را برای خواصی که در آن نهفته است استفاده می کنند ( جلوگیری از سردرد ، مفید برای سلامت دندان ها و … ) و بعضی از افراد به دلیل علاقه ای که به کاپوچینو دارند آن را میل می کنند . طرز تهیه کاپوچینو و آماده کردن کاپوچینو فقط مختص کافی شاپ ها و … نیست و افراد می توانند در خانه ، در زمان کم ، با کم ترین هزینه نیز کاپوچینو را تهیه و مصرف کنند.

کیفیت یک کاپوچینو را میزان مواد استفاده در تهیه کاپوچینو ، کیفیت مواد مورد استفاده در تهیه کاپوچینو ، زمان طی شده برای تهیه و آماده سازی کاپوچینو , مهارت فرد در تهیه کاچوپینو و … تعیین می کند و هر چه مهارت فردی که کاپوچینو را تهیه می کند بالا باشد ، دستگاه و وسیله های مورد نیاز برای تهیه کاپوچینو در دسترس باشند ، موادی که در تهیه کاپوچینو نیاز است از کیفیت بالایی برخوردار باشند و زمان مناسب برای تهیه کاپوچینو در نظر گرفته شود ، طعم و کیفیت کاپوچینو تهیه شده نیز بهتر و بیشتر می شود.

روش های مختلف طرز تهیه کاپوچینو

طرز تهیه کاپوچینو شامل چند روش مختلف می باشد : یکی از روش هایی که افراد برای تهیه کاپوچینو از آن استفاده می کنند ، تهیه کاپوچینو به وسیله دستگاه اسپرسو ساز می باشد و افراد به وسیله این دستگاه به تهیه اسپرسو می پردازند .

در این روش چون برای تهیه کاپوچینو به دستگاه اسپرسو ساز ، نیاز است از نظر اقتصادی زیاد مقرون به صرفه نیست و برای تهیه کاپوچینودر کافی شاپ ها و … مناسب است.

برای تهیه کاپوچینو با استفاده از این روش تهیه کاپوچینو ، مقداری اسپرسو آماده می کنیم ( با استفاده از دستگاه اسپرسو ساز ) و سپس مقدار شیر مورد نیاز برای تهیه کاپوچینو را در پیچر ( ظرفی برای نگهداری مایعات ) می ریزیم و آن را زیر قسمت بخار آب دستگاه اسپرسو ساز قرار می دهیم .
این بخار آب موجب خامه شدن شیر می شود و بعد از مدتی روی شیر کف ایجاد می شود .

حالا کافی است فنجان را پر از اسپرسو کنیم و شیر و کف تهیه شده را نیز به فنجان مورد نظر اضافه کنیم.

افرادی هم هستند که حوصله و وقت چندانی برای تهیه اسپرسو ندارند ، یا دستگاه و … متفاوتی برای تهیه اسپرسوی مورد نیاز کاپوچینو در اختیار ندارند و یا روش و طرز تهیه کاپوچینو را بلد نیستند به راحتی می توانند با خرید کاپوچینو فوری از مغازه ها و فروشگاه های معتبر ، این نوشیدنی را برای خود تهیه و مصرف می کنند . این طرز تهیه کاپوچینو یکی از روش های ساده و ارزان برای تهیه کاپوچینو می باشد که نیازی به امکانات و … ندارد.

کافی است بسته کاپوچینویی را که از فروشگاه و … خریداری کرده اند را در آب جوش بریزند و هم بزنند و میل کنند.

کاپوچینو آماده
تهیه کاپوچینو

روش دیگر برای تهیه و آماده کردن کاپوچینو ، درست کردن کاپوچینو با موکاپات است . موکاپات ، وسیله ای است برای تهیه اسپرسو که قیمت آن نسبت به سایر دستگاه های اسپرسو ساز کم تر است و افرادی که توان مالی برای خرید دستگاه های اسپرسوساز را ندارند می توانند با کم ترین هزینه موکاپات را خریداری کنند . با توجه به سبک و کم حجم بودن موکاپات ، به راحتی می توان از موکاپات برای تهیه کاپوچینو در خانه ، محل کار و … استفاده کرد.

( نحوه تمیز کردن و نگهداری موکاپات نسبت به سایر دستگاه های دیگر آسان تر است ) . برای تهیه کاپوچینو به وسیله موکاپات به برق نیازی نیست و در همه جا می توان از آن برای تهیه کاپوچینو استفاده کرد.

استفاده از روش تهیه کاپوچینو با استفاده از موکاپات ، به زمان نیاز دارد و برای افرادی مناسب است که زمان کافی برای تهیه کاپوچینو داشته باشند . موکاپات از سه قسمت تشکیل شده است : قسمت اول برای آب ، قسمت دوم برای پودر قهوه و قسمت آخر برای اسپرسوی آماده شده مورد استفاده قرار می گیرد.

در این روش تهیه کاپوچینو ، اول باید عصاره قهوه را به وسیله موکاپات بگیریم ، بعد شیر را داغ می کنیم , با هم زدن شیر با هم زن برقی و در صورت در دسترس نبودن هم زن برقی به وسیله هم زن دستی ، شیر را به حالت خامه در می آوریم . شیر را به فنجان قهوه اضافه می کنیم و با خامه آن را می پوشانیم.

برای تهیه و آماده کردن کاپوچینو به دستگاه قهوه ساز مناسب ، شیر و پودر قهوه نیاز داریم . بعد از تهیه و آماده شدن کاپوچینو می توان روی آن را با پودر کاکائو ، دارچین و … تزیین کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.