طرز تهیه کاپوچینو در خانه با دستگاه و بدون دستگاه

طرز تهیه کاپوچینو آماده

طرز تهیه کاپوچینو به معنای نحوه آماده‌سازی و درست کردن یک غذا، یک نوشیدنی و… می باشد. هر کسی برای درست کردن یک غذا یا … از روش و طرز تهیه خاصی استفاده می کند.

طرز تهیه کاپوچینو

کاپوچینو ، یکی از نوشیدنی های مورد علاقه افراد می باشد و افراد برای نوشیدن آن به کافی شاپ ها و… مراجعه می کنند و با پرداخت هزینه، کاپوچینو را سفارش می دهند و پس از آماده کردن کاپوچینو آن را تحویل گرفته و میل می کنند. کاپوچینو از ترکیب اسپرسو (قهوه غلیظ) با شیر به دست می آید.

تهیه کاپوچینو
طرز تهیه نوشیدنی کاپوچینو

کاپوچینو دارای انواع مختلفی می باشد مانند: کاپوچینو سنتی، کاپوچینو یخی، کاپوچینو مرطوب، کاپوچینو خشک.

قیمت کاپوچینو خریداری شده به کیفیت و… آن بستگی دارد. با توجه به افزایش قیمت کالا ها و محصولات و… افرادی که علاقه زیادی به نوشیدن کاپوچینو دارند بهتر است طرز تهیه کاپوچینو را یاد بگیرند، در صورت توان، دستگاه هایی که برای تهیه کاپوچینو مورد نیاز است را خریداری کنند و مواد اولیه با کیفیت را برای تهیه کاپوچینو آماده کنند تا هم از هدر رفتن زمان رفت و آمد به کافی شاپ و… جلوگیری شود، هم هزینه ها را کاهش داد و هم کاپوچینوی با کیفیتی آماده و میل کرد.

بعضی از افراد کاپوچینو را برای خواصی که در آن نهفته است استفاده می کنند (جلوگیری از سردرد ، مفید برای سلامت دندان ها و…) و بعضی از افراد به دلیل علاقه ای که به کاپوچینو دارند آن را میل می کنند. طرز تهیه کاپوچینو و آماده کردن کاپوچینو فقط مختص کافی شاپ ها و… نیست و افراد می توانند در خانه، در زمان کم، با کم‌ترین هزینه نیز کاپوچینو را تهیه و مصرف کنند.

کیفیت یک کاپوچینو را میزان مواد استفاده در تهیه کاپوچینو، کیفیت مواد مورد استفاده در تهیه کاپوچینو، زمان طی شده برای تهیه و آماده‌سازی کاپوچینو، مهارت فرد در تهیه کاچوپینو و… تعیین می کند و هر چه مهارت فردی که کاپوچینو را تهیه می کند بالا باشد، دستگاه و وسیله های مورد نیاز برای تهیه کاپوچینو در دسترس باشند، موادی که در تهیه کاپوچینو نیاز است از کیفیت بالایی برخوردار باشند و زمان مناسب برای تهیه کاپوچینو در نظر گرفته شود، طعم و کیفیت کاپوچینو تهیه شده نیز بهتر و بیشتر می شود.

روش های مختلف طرز تهیه کاپوچینو

طرز تهیه کاپوچینو شامل چند روش مختلف می باشد: یکی از روش هایی که افراد برای تهیه کاپوچینو از آن استفاده می کنند، تهیه کاپوچینو به وسیله دستگاه اسپرسو ساز می باشد و افراد به وسیله این دستگاه به تهیه اسپرسو می پردازند.

در این روش چون برای تهیه کاپوچینو به دستگاه اسپرسو ساز، نیاز است از نظر اقتصادی زیاد مقرون به صرفه نیست و برای تهیه کاپوچینو در کافی شاپ ها و… مناسب است.

برای تهیه کاپوچینو با استفاده از این روش تهیه کاپوچینو، مقداری اسپرسو آماده می کنیم (با استفاده از دستگاه اسپرسو ساز) و سپس مقدار شیر مورد نیاز برای تهیه کاپوچینو را در پیچر (ظرفی برای نگهداری مایعات) می ریزیم و آن را زیر قسمت بخار آب دستگاه اسپرسو ساز قرار می دهیم.
این بخار آب موجب خامه شدن شیر می شود و بعد از مدتی روی شیر کف ایجاد می شود.

حالا کافی است فنجان را پر از اسپرسو کنیم و شیر و کف تهیه شده را نیز به فنجان مورد نظر اضافه کنیم.

افرادی هم هستند که حوصله و وقت چندانی برای تهیه اسپرسو ندارند، یا دستگاه و… متفاوتی برای تهیه اسپرسوی مورد نیاز کاپوچینو در اختیار ندارند و یا روش و طرز تهیه کاپوچینو را بلد نیستند به راحتی می توانند با خرید کاپوچینو فوری از مغازه ها و فروشگاه های معتبر، این نوشیدنی را برای خود تهیه و مصرف می کنند. این طرز تهیه کاپوچینو یکی از روش های ساده و ارزان برای تهیه کاپوچینو می باشد که نیازی به امکانات و… ندارد.

کافی است بسته کاپوچینویی را که از فروشگاه و… خریداری کرده اند را در آب جوش بریزند و هم بزنند و میل کنند.

کاپوچینو آماده
تهیه کاپوچینو

روش دیگر برای تهیه و آماده کردن کاپوچینو، درست کردن کاپوچینو با موکاپات است. موکاپات، وسیله ای است برای تهیه اسپرسو که قیمت آن نسبت به سایر دستگاه های اسپرسو ساز کم‌تر است و افرادی که توان مالی برای خرید دستگاه های اسپرسوساز را ندارند می توانند با کم‌ترین هزینه موکاپات را خریداری کنند. با توجه به سبک و کم حجم بودن موکاپات، به راحتی می توان از موکاپات برای تهیه کاپوچینو در خانه، محل کار و… استفاده کرد.

(نحوه تمیز کردن و نگهداری موکاپات نسبت به سایر دستگاه های دیگر آسان تر است). برای تهیه کاپوچینو به وسیله موکاپات به برق نیازی نیست و در همه جا می توان از آن برای تهیه کاپوچینو استفاده کرد.

استفاده از روش تهیه کاپوچینو با استفاده از موکاپات، به زمان نیاز دارد و برای افرادی مناسب است که زمان کافی برای تهیه کاپوچینو داشته باشند. موکاپات از سه قسمت تشکیل شده است: قسمت اول برای آب، قسمت دوم برای پودر قهوه و قسمت آخر برای اسپرسوی آماده شده مورد استفاده قرار می گیرد.

در این روش تهیه کاپوچینو، اول باید عصاره قهوه را به وسیله موکاپات بگیریم، بعد شیر را داغ می کنیم، با هم زدن شیر با هم زن برقی و در صورت در دسترس نبودن هم زن برقی به وسیله هم زن دستی، شیر را به حالت خامه در می آوریم. شیر را به فنجان قهوه اضافه می کنیم و با خامه آن را می پوشانیم.

برای تهیه و آماده کردن کاپوچینو به دستگاه قهوه ساز مناسب، شیر و پودر قهوه نیاز داریم. بعد از تهیه و آماده شدن کاپوچینو می توان روی آن را با پودر کاکائو، دارچین و… تزیین کرد.

چگونه شیر کاپوچینو را بدون نازل بخار درست کنیم؟

برای تهیه کاپوچینو در خانه بدون نازل بخار، چندین روش و ابزار جایگزین داریم که می توانیم از آنها استفاده کنید.

همزن های برقی
فقط برای دسر و زیبایی کاپوچینو شما! می‌توانیم مانند همزدن خامه قنادی با همزن برقی، شیر داغ را نیز با همزن برقی کفدرا کنیم.

مخلوط کن برقی
پس از گرم شدن شیر، آن را در مخلوط کن خود بریزید. دو دقیقه آن را روشن کنید، خاموش کنید و دو دقیقه دیگر دوباره روشن کنید. به محض مشاهده کرم روی سطح، شیر شما آماده ریختن در فنجان خواهد بود. بهتر است قبل از ریختن شیر، دومی را در مایکروویو گرم کنید.

جایگزین دیگر این است که شیر را با مخلوط کن دستی کف کنید.

 

شیر برای کاپوچینو
فوم دار کردن شیر

 

شیر میکسر
اگر نمی خواهید دستگاه کاپوچینو بخرید، با قیمت خیلی کمتر می توانید یک همزن شیر تهیه کنید که برای تهیه میلک شیک و سایر دستور العمل ها با شیر نیز مفید خواهد بود.

شیشه و مایکروفر
یک ظرف شیشه ای بردارید، شیر را بریزید و در شیشه را ببندید. شیشه را با شیر بردارید و به مدت 30 ثانیه آن را بکوبید که انگار می خواهید تکان دهید.
در آن را (اگر فلزی است) بردارید و در مایکروویو قرار دهید و 30 ثانیه دیگر آن را گرم کنید، کف خوبی خواهید داشت.

بطری پلاستیکی
یک بطری پلاستیکی خالی بردارید و شیر را داخل آن بریزید. سریع و بار شدت تکان دهید تا کف به دست آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *