طرز تهیه قهوه فرانسه ” انواع روش های تهیه قهوه فرانسه “

آموزش درست کردن قهوه فرانسه

طرز تهیه به دستورالعمل های مورد نیاز مربوط به یک غذا ، نوشیدنی و … گفته می شود که برای تهیه و آماده کردن آن ها مورد استفاده قرار می گیرد .

قهوه ، یکی از نوشیدنی هایی است که بسیار مورد استفاده افراد قرار می گیرد . قهوه برای بدن خواص زیادی دارد . افراد برای بهره مندی از خواص موجود در قهوه آن را می نوشند . بعضی از آن ها به دلیل کافئین دار بودن قهوه و جلوگیری از خواب افراد در مواقعی که لازم است بیدار بمانند ، از قهوه استفاده می کنند.

طرز تهیه قهوه فرانسه

قهوه را می توان در خانه و با استفاده از وسایل ساده ای چون : موکاپات ، اسپرسو ساز ، فرنچ پرس و … تهیه و آماده کرد . اما افرادی که دوست داشته باشند قهوه را به صورت آماده تهیه کنند می توانند به کافه ها و … مراجعه کنند و در آن جا با پرداخت هزینه ، قهوه مورد دلخواه خود را سفارش دهند و بعد از آماده شدن تحویل بگیرند و میل کنند.

قهوه را می توان به صورت تلخ نوشید و می توان آن را با شکر (در میزان مصرف شکر نباید زیاده روی کرد و بهتر است از شکر قهوه ای که ضرر کمتری برای بدن دارد استفاده کرد) شیرین کرد و سپس آن را میل کرد.

روش طرز تهیه قهوه فرانسه
تهیه قهوه فرانسه

قهوه را می توان بدون ترکیب کردن با سایر مواد تهیه کرد و میل کرد . اما افرادی هستند که علاقه چندانی به نوشیدن قهوه ساده ندارند و آن را با موادی چون شیر ، خامه و … ترکیب می کنند و نوشیدنی هایی خوشمزه تهیه می کنند و از آن برای پذیرایی از مهمانان در فصل تابستان ( به صورت نوشیدنی سرد ) و زمستان ( به صورت نوشیدنی گرم) استفاده می کنند.

قهوه دارای انواع مختلفی می باشد که این انواع قهوه را بر اساس و با توجه به روش آماده سازی و مواد مورد استفاده در تهیه آن ، نام گذاری می کنند.

طرز تهیه انواع قهوه فرانسه

قهوه فرانسه یکی از انواع قهوه می باشد که امروزه در میان مردم محبوبیت بالایی پیدا کرده است . تهیه و آماده کردن قهوه فرانسه بسیار آسان است و به مهارت خاصی نیاز ندارد . دانه های مورد استفاده برای تهیه قهوه فرانسه نسبت به دانه های دیگر که برای انواع مختلف قهوه استفاده می شوند ، معمولا کمی درشت تر است .

قهوه عربی ( روش عربی ) چگونه تهیه می شود ؟

قهوه فرانسه نسبت به سایر انواع قهوه ها رقیق تر است از این رو برای سرو آن از فنجان های بزرگ و لیوان استفاده می شود. باید توجه کرد که رقیق بودن آن الزامی برای کم بودن کافئین موجود در قهوه فرانسه نیست ، چون قهوه فرانسه در لیوان سرو می شود ، کافئین آن با سایر قهوه هایی که در فنجان کوچک سرو می شود ، برابر است.

قهوه فرانسه نسبت به سایر قهوه ها ، به دلیل دیر سرد و کهنه شدن ، تهیه و آماده سازی آن در قوری های ساده و … ، بیشتر برای پذیرایی از مهمان مورد استفاده قرار می گیرد. برای تهیه قهوه فرانسه می توان از دو نوع دستگاه قهوه ساز فرنچ پرس (شبیه یک پارچ بزرگ است و دارای یک دسته می باشد ) و قهوه ساز برقی ( متشکل از یک قوری ، یک محفظه قهوه و یک محفظه آب ، می باشد) کمک گرفت.

قهوه تهیه شده در فرنچ پرس باید میل شود و برای مدت طولانی در فرنچ پرس نگهداری نشود . برای تهیه قهوه فرانسه به وسیله فرنچ پرس 5 تا 10 دقیقه زمان کافی است ، اما اگر بخواهید قهوه فرانسه غلیظ تر شود ( تلخ تر هم می شود ) باید مدت زمان بیشتری برای تهیه قهوه در فرنچ پرس در نظر بگیرید . بهتر است برای بالا بردن کیفیت قهوه فرانسه از آب معدنی یا آب تصفیه شده استفاده کنید.

اگر افراد نیاز به تهیه قهوه فرانسه داشته باشند ، اما فرنچ پرس و قهوه سازبرقی برای تهیه قهوه فرانسه در اختیار نداشته باشند ، می توانند از قوری برای تهیه قهوه فرانسه استفاده کنند.

چربی سوزی در خواب به كمك قهوه چگونه صورت مى پذيرد ؟
روش تهیه قهوه فرانسه
روش تهیه قهوه فرانسه

برای این کارمقداری پودر قهوه را براساس نیاز در قوری می ریزیم ، آب داغ شده ( نه جوشیده شده ) را روی پودر قهوه می ریزیم ، بعد از مدتی قهوه دم می کشد . حالا پودر قهوه را که درون صافی قوری است ، دور ریخته و مابقی قهوه را در درون فنجان می ریزیم و میل می کنیم . قهوه را می توان با اضافه کردن طعم دهنده های مختلف ، تهیه کرد و از آن استفاده کرد.

سرو قهوه فرانسه با پودر کاکائو

قهوه فرانسه را می توان با پودر کاکائو سرو کرد . افراد زیادی به خوردن کاکائو علاقه دارند . برای این کار کافی است (مقدار مورد نیاز) پودر کاکائو را با پودر قهوه در فرنچ پرس یا … ریخته و منتظر باشیم تا دم بکشد . بعد از دم کشیدن آن را در فنجان ریخته و میل می کنیم.

می توان قهوه قرانسه را با شیر داغ نیز سرو کرد . برای این کار ، باید شیر داغ را در یک فنجان ریخته و به صورت جداگانه در کنار فنجان قهوه فرانسه برای سرو قرار داد و با ترکیب دلخواه این دو اقدام به نوشیدن آن ها کرد.

عسل یکی از بهترین و مفید ترین طعم دهنده ها برای قهوه فرانسه می باشد . در این روش به جای شکر از عسل ، برای شیرین کردن قهوه فرانسه استفاده می کنند.

وانیل را نیز می توان به عنوان طعم دهند قهوه فرانسه استفاده کرد . در این روش ابتدا سیروپ ( شربت غلیظ وانیل ) در کف فنجان ریخته و سپس قهوه فرانسه را به آن اضافه می کنیم.

افرادی که به دارچین علاقه داشته باشند می توانند دارچین را به قهوه فرانسه اضافه کنند و قهوه فرانسه را با طعم دارچین میل کنند.
کسانی که وقت کافی برای تهیه قهوه فرانسه را دارند و یا دوست دارند قهوه فرانسه را به صورت آماده میل کنن می توانند به کافه های مختلف بروند و در آن جا قهوه دلخواه خود را سفارش دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *