طرز تهیه کارامل ماکیاتو کافی شاپی در خانه

طرز تهیه ماکیاتو کاراملی

کارامل ماکیاتو یکی از نوشیدنی های بسیار خوشمزه و لذیذ که بر پایه قهوه میباشد . در این مطلب طرز تهیه کارامل ماکیاتو را به صورت حرفه ای و دستورالعمل کافی شاپی آموزش داده شده است . اولین سوالاتی که برای افرادی که تا به حال نوشیدنی ماکیاتو را نشنیده اند این است که کارامل ماکیاتو چیست  ، سیروپ کارامل چیست و… که در این مطلب پاسخ سوالات خود را میتوانند دریافت کنند .

این نوشیدنی را میتوانهم به صورت سرد و هم نیمه گرم سرو کرد به این صورت که در حالت سرد با طرز تهیه کارامل ماکیاتو سرد و در حالت نیمه گرم با طرز تهیه ماکیاتو با دستگاه اسپرسو ساز امکان پذیر میباشد .

پس با این مطلب همراه باشید تا به آسانی بتوانید در خانه کارامل ماکیاتو درست کنید :

طرز تهیه کارامل ماکیاتو خانگی

طرز تهیه به روشی یا روش هایی گفته می شود که برای تهیه و آماده کردن انواع غذا ها و … مورد استفاده قرار می گیرند .

طرز تهیه همه نوشیدنی ها و … در سایت های مختلف وجود دارد و افرادی که به طرز تهیه نوشیدنی و … نیاز دارند می توانند به این سایت ها مراجعه کنند و آن ها را دانلود کنند و از آن ها استفاده کنند .

کارامل ماکیاتو ، نوشیدنی است که از اسپرسو کمی سبک تر و از کاپوچینو کمی سنگین تر است .

برای تهیه کارامل ماکیاتو به سیروپ ( در طعم ها و مزه های مختلف ) نیاز می باشد . سیروپ شربتی غلیظ است که از ترکیب آب و شکر به دست می آید . در طرز تهیه کارامل ماکیاتو به اسپرسو ، شیر پر چرب و سیروپ نیاز داریم .

 طرز تهیه کارامل لاته ماکیاتو

کارامل ، یکی از طعم دهنده های محبوب است که برای طعم دادن به قهوه های مختلف مانند کاپوچینو ، ماکیاتو ، موکا و … از آن استفاده می شود .

همان طور که می دانیم شیر مورد نیاز در تهیه کارامل ماکیاتو ، از نوع شیر پرچرب می باشد . بنابراین افرادی که چربی خون بالا دارند و قصد لاغری دارند باید در مصرف کارامل ماکیاتو زیاده روی نکنند .

( البته مقدار شیری که در کارامل ماکیاتو مورد استفاده قرار می گیرد بسیار کم است و به صورت لکه های کوچک روی اسپرسو دیده می شود )

طرز تهیه شیر قهوه با اسپرسو به راحتی در خانه

افراد زیادی به نوشیدن کارامل ماکیاتو علاقه دارند . افراد می توانند برای نوشیدن کارامل ماکیاتو به کافه ها و … بروند و در آن جا کارامل ماکیاتو مورد دلخواه خود را سفارش دهند .

در کافی شاپ ها به دلیل مهارت بالا در تهیه انواع قهوه ها و کارامل ماکیاتو و … ، وجود دستگاه های اسپرسوساز ، مواد اولیه مناسب و .. کارامل ماکیاتو با کیفیت بالاتری تهیه می شود . اما برای مصرف کارامل ماکیاتو استفاده از این روش زیاد مقرون به صرفه نیست .

افراد می توانند برای صرفه جویی در هزینه و زمان ، اقدام به خرید دستگاه های اسپرسوساز ( با قیمت مناسب ) کنند و خود در منزل به تهیه کارامل ماکیاتو بپردازند و از آن برای پذیرایی از مهمانان نیز استفاده کنند .

طرز تهیه کارامل ماکیاتو در انواع سایت های مختلف وجود دارد و افراد برای تهیه کارامل ماکیاتو می توانند از آن ها استفاده کنند .

طرز تهیه کارامل ماکیاتو به شرح زیر است :

در اولین مرحله لیوان و یا طرفی که میخواهید کارامل ماکیاتو را در آن سرو کنید به وسیله سیروپ شکلات و یا کارامل تزئین میکنیم .

شیر را باید به دمای ۶۵ درجه برسانیم ، سپس با فرنچ پرس شروع به زدن آن می کنیم تا فوم دار شود.

( اگر دستگاه اسپرسو برقی داشته باشیم می توانیم  شیر سرد را داخل پیچر بریزیم و با نازل دستگاه آن را بزنیم  تا کف دار شود ) سپس شیر را طی دو مرحله اضافه می کنیم دوباره پیچر را به سطح کوبیده و روی کارامل می ریزیم  ( به طوری که روی کارامل فوم شیر باشد . )

حالا برای تهیه اسپرسو از موکاپات یا فرنچ پرس یا اسپرسو ساز خانگی استفاده می کنیم . ( می توان از روش های دیگر برای تهیه اسپرسو استفاده کنیم )

حالا به آرامی اسپرسو را روی شیر می ریزیم تا لایه های چند رنگ ایجاد شود سپس در انتها می توانیم برای تزئین مقداری خامه قنادی روی کارامل ماکیاتو بزنیم و شکلات چیپسی روی آن بریزیم و کارامل ماکیاتو را به صورت گرم بنوشیم.

 طرز تهیه آیس کارامل ماکیاتو در خانه

نکاتی در تهیه کارامل ماکیاتو

نکاتی که در تهیه کارامل ماکیاتو باید به آن توجه کنیم شامل موارد زیر می باشد :

* مقدار اسپرسویی که در تهیه کارامل ماکیاتو استفاده می شود سلیقه ای است و می توان بیشتر یا کمتر شود .

طرز تهیه آیس کافی خانگی در 5 دقیقه " بهترین نوشیدنی برای مهمان ها "

** بهتر است برای سرو کارامل ماکیاتو از لیوان های بلند و شیشه ای استفاده شود .

*** بعد از آماده شدن کارامل ماکیاتو بهتر است سریع سرو شود زیرا فوم روی آن به سرعت از بین می رود .

**** کارامل ماکیاتو را می توان به همراه یخ ( به صورت سرد ) تهیه کرد .

در تابستان ها که هوا گرم است می توان کارامل ماکیاتو را به صورت سرد تهیه کرد و از آن لذت برد .

 طرز تهیه ی آیس کارامل ماکیاتو

طرز تهیه کارامل ماکیاتو سرد

طرز تهیه کارامل ماکیاتو سرد به صورت زیر است :

اسپرسوی مورد نیاز را به وسیله موکاپات و … آماده می کنیم و کنار می گذاریم .

شربت ساده و وانیل را در داخل لیوان می زنیم .

شیر را به شربت و وانیل اضافه می کنیم تا شیر شیرین شود .

تا زمانی که جا برای اسپرسو باقی بماند ، لیوان را از یخ پر می کنیم .

حالا اسپرسویی را که از قبل آماده کردیم را به لیوان اضافه می کنیم .

در نهایت روی لیوان را با سس تزیین می کنیم .

افرادی که ترکیب قهوه و شیر و طعم و مزه شیرین را رو دوست دارند بهتر است کارامل ماکیاتو را تهیه و آماده کرده و سپس آن را میل کنند . افرادی هم که عطر وطعم قوی قهوه را بیشتر دوست دارند  بهتر است اسپرسو ماکیاتو را تهیه کنند و از آن استفاده کنند .

 طرز تهیه کارامل ماکیاتو سرد

طرز تهیه اسپرسو ماکیاتو با کارامل :

برای تهیه اسپرسو ماکیاتو با کارامل ، به وسایل آن چنانی نیاز نیست و به راحتی می توان در کوتاه ترین زمان و با کم ترین هزینه آن را آماده کرد و میل کرد .

برای تهیه اسپرسو ماکیاتو با کارمل  کافی است ، فوم را از شیر بگیریم ( مقدار مورد نیاز برا اساس تعداد نفراتی که می خواهند اسپرسو ماکیاتو با کارامل میل کنند متفاوت است ) .

اسپرسو را به روش های مختلف و با استفاده از دستگاه های متفاوت آماده کنیم ( با استفاده از فرنچ پرس , موکاپات ، اسپرسوساز و …  ). شیر و سیروپ را داخل پیچیر با نازل بخار حرارت  می دهیم . شیر فوم گرفته شده را به اسپرسو اضافه می کنیم .

اسپرسو ماکیاتو با کارامل  آماده شده و می توان آن را میل کرد .

 

 

 

كارامل ماكياتو و طرز تهيه آن ( آموزش تخصصى )

کارامل ماکیاتو و طرز تهيــــــه آن ( آموزش تخصصى )

اغراق نیست اگر بگوییم كارامل ماكياتو یکی از خوشمزه ترین نوشــــــــــیدنی های تسکین دهنده دردنیای قهوه است.اولین بار در اواخر دهه 90 در کافه ها ظاهر شد و از آن زمان به یک لاته اصلی تبدیل شده است. نه به دلیل باران کاراملی آن ، که روى کف را می پوشاند ؛ برای مخلوط خامه ای و کمی تند شیر ، کارامل و وانیل.

اما ممکن است تعجب کنید که بدانید ریشه كارامل ماكياتو با آنچه که بیشتر ما درباره اين نوشیدنی فکر کرده ایم مغایرت دارد.

كارامل ماكياتو

كارامل ماكياتو چیست؟

بیایید این را از سر راه خود دور کنیم : كه ماکیاتو احتمالاً همان چیزی نیست که شما فکر می کنید هست.

كارامل ماكياتو
در ایتالیا ، ماکیاتو ( “قهوه رنگی” یا “قهوه مشخص شده” ) نوشیدنی بزرگ یا به خصوص یک دسر نیست. در حقیقت ، حتی در مقایسه با کاپوچینو و لاته برادرانش ، عکس این قضیه صادق است. ماکیاتو اسپرسویی است که در یک لیوان سرو می شود و روی آن مقدار كمى شير شيرين و کف دار اضافه می شود تا از تلخی اسپرسو کاسته شود. به عنوان یک کاپوچینوی خشک شناخته شده اما با تمرکز بیشتر روی طعم اسپرسو فکر کنید.

كارامل ماكياتو

 

لاته ماکیاتو نیز وجود دارد که به غیر از قندهای شیر طبیعی ، شیرینى ندارد . این نوشیدنی همان شیر داغی است که اسپرسو روی آن افزوده شده است .

با این حال ، ( كارامل ماكياتو ) همه اینها با کارامل همراه است. و هنوز جای بحث براى كارامل ماكياتو وجود دارد. که در فرهنگ عامه یافت می شود ، و این از طریق فروشگاه های تخصصی که می دانند چگونه طعم های خامه ای شیر را با باران کارامل کاملا مخلوط کنند ( كارامل ماكياتو ) ، به ثبت رسيده است .

طرز تهیه شیر قهوه خانگی " زمستان گرم و تابستان خنک "

و صادقانه بگویم ، باران کاراملی بالای نوشیدنی به معنای “مشخص شده” يا ( لكه شير ) ، به کلمه ایتالیایی برمی گردد . بنابراین ، با وجود انتقاد برخی از توليد كنندگان قهوه ، برخی از توجیهات نام تجاری این نوشیدنی وجود دارد.

 

كارامل ماكياتو

با مراجعه به فروشـــــــــــگاه آنـــــــلاين espresso maker ميتوانيد بهترين سس هاي كارامل و قهوه ها و اقلام با كيفيت دراين امر را سفارش دهيد .

كارامل ماكياتو macchiato caramel 

از طرف دیگر ، اگر راهی برای ساخت اسپرسو دارید ، كارامل ماكياتو ( macchiato caramel ) بسیار آسان ساخته می شود.

ماشین هایی مانند Uber Nespresso ( اسپرسوساز خانگى ) وجود دارد که این کار را بسیار آسان می کند. همچنین روش های “پیچیده” تری برای تهیه اسپرسو خود وجود دارد ( دستگاه اسپرسو صنعتى ) و علاقه شخصي بنده استفاده از دستگاه اسپرسو صنعتى است . چون اسپرسوى با كيفيت و تخصصي ترى به ارمغان مى آورد.

هنگامی که از اسپرسو را تهيه می کنید ، واقعاً آنچه شما براى مراحل بعد نیاز دارید ، شیر کف دار ( فوم يكنواخت ) و سس کارامل است.

طرز تهیه کارامل ماکیاتو

برای شروع تهيه كارامل ماكياتو خوشمزه ، یک قاشق غذاخوری سس کارامل را در ته فنجان قرار دهید . در حالی که در بیشتر مکان ها از شربت ساده ( سيروپ ) با طعم کارامل استفاده می شود ، استفاده از یک سس کارامل واقــعی بهترین طعم را می دهد.

کارامل به جای فقط افزودن شیرینی ،به یک ميزان ؛ عطر و طعم به آن اضافه می کند.

سپس باید اسپرسو خود را به فنجان ، اضافه کنید .

كارامل ماكياتو

ما از این دستگاه اســـــــــــپرسو دستی استفاده می کنیم ، اما دستگاه هایی وجود دارند که این کار را آسان تر می کنند ، مانند دستگاه های Nespresso و يا صنعتي و حرفه اى .

طرز تهیه قهوه فرانسه " انواع روش های تهیه قهوه فرانسه "

سپس به مقداری شیر داغ کف دار احتیاج خواهید داشت. روش های مختلفی وجود دارد که می توانید آنها را با ظرف شیشه اى در مایکرویو یا قابلمه با مخلوط کن انجام دهيد ، اما اگر می خواهید برخی از نوشیدنی های پیشرفته و تخصصى قهوه را در خانه درست کنید ، ممکن است ارزش تهیه یک شیرخشک واقعی را داشته باشد. در غیر این صورت ، 8 روش برای کف کردن شیر وجود دارد.

با ریختن شیر داغ در لیوان شروع کنید . سپس می توانید کف شیر را بالای قهوه نوشیدنی بنوشید .

برای عطر و طعم بیشتر و ظاهر زیبا ، روی آن را با سس کارامل تازه تزئين كنيد .

سپس آماده است که همراه با کیک های تازه یا یک بشقاب کرپ از آن لذت ببرید.

حال شما طرز تهيه كارامل ماكياتو را فرا گرفتيد .

2 دیدگاه برای “كارامل ماكياتو و طرز تهيه آن ( آموزش تخصصى )

 1. fahim گفته:

  سلام وقت بخیر
  بنده باریستا هستم و داشتم مقالتون رو میخوندم واقعا عالیه
  ما هم تو کافی شاپ برای کارامل از همین روش استفاده میکنیم
  سپاس از وقتی ک میزارید.

  • coffe گفته:

   سلام مچکر
   وقت شما هم بخیر
   مطالب سایت توسط باریستا های مختلف جمع آوری و بازنویسی شده.
   با خیال راحت از انواع تهیه نوشیدنی ها لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *