کارامل ماکیاتو و طرز تهيــــــه آن ( آموزش تخصصى )

اغراق نیست اگر بگوییم كارامل ماكياتو یکی از خوشمزه ترین نوشــــــــــیدنی های تسکین دهنده دردنیای قهوه است.اولین بار در اواخر دهه 90 در کافه ها ظاهر شد و از آن زمان به یک لاته اصلی تبدیل شده است. نه به دلیل باران کاراملی آن ، که روى کف را می پوشاند ؛ برای مخلوط خامه ای و کمی تند شیر ، کارامل و وانیل.

اما ممکن است تعجب کنید که بدانید ریشه كارامل ماكياتو با آنچه که بیشتر ما درباره اين نوشیدنی فکر کرده ایم مغایرت دارد.

كارامل ماكياتو

كارامل ماكياتو چیست؟

بیایید این را از سر راه خود دور کنیم : كه ماکیاتو احتمالاً همان چیزی نیست که شما فکر می کنید هست.

كارامل ماكياتو
در ایتالیا ، ماکیاتو ( “قهوه رنگی” یا “قهوه مشخص شده” ) نوشیدنی بزرگ یا به خصوص یک دسر نیست. در حقیقت ، حتی در مقایسه با کاپوچینو و لاته برادرانش ، عکس این قضیه صادق است. ماکیاتو اسپرسویی است که در یک لیوان سرو می شود و روی آن مقدار كمى شير شيرين و کف دار اضافه می شود تا از تلخی اسپرسو کاسته شود. به عنوان یک کاپوچینوی خشک شناخته شده اما با تمرکز بیشتر روی طعم اسپرسو فکر کنید.

كارامل ماكياتو

 

لاته ماکیاتو نیز وجود دارد که به غیر از قندهای شیر طبیعی ، شیرینى ندارد . این نوشیدنی همان شیر داغی است که اسپرسو روی آن افزوده شده است .

با این حال ، ( كارامل ماكياتو ) همه اینها با کارامل همراه است. و هنوز جای بحث براى كارامل ماكياتو وجود دارد. که در فرهنگ عامه یافت می شود ، و این از طریق فروشگاه های تخصصی که می دانند چگونه طعم های خامه ای شیر را با باران کارامل کاملا مخلوط کنند ( كارامل ماكياتو ) ، به ثبت رسيده است .

بهترین ترفند طرز تهیه قهوه اسپرسو به روش ساده

و صادقانه بگویم ، باران کاراملی بالای نوشیدنی به معنای “مشخص شده” يا ( لكه شير ) ، به کلمه ایتالیایی برمی گردد . بنابراین ، با وجود انتقاد برخی از توليد كنندگان قهوه ، برخی از توجیهات نام تجاری این نوشیدنی وجود دارد.

 

كارامل ماكياتو

با مراجعه به فروشـــــــــــگاه آنـــــــلاين espresso maker ميتوانيد بهترين سس هاي كارامل و قهوه ها و اقلام با كيفيت دراين امر را سفارش دهيد .

كارامل ماكياتو macchiato caramel 

از طرف دیگر ، اگر راهی برای ساخت اسپرسو دارید ، كارامل ماكياتو ( macchiato caramel ) بسیار آسان ساخته می شود.

ماشین هایی مانند Uber Nespresso ( اسپرسوساز خانگى ) وجود دارد که این کار را بسیار آسان می کند. همچنین روش های “پیچیده” تری برای تهیه اسپرسو خود وجود دارد ( دستگاه اسپرسو صنعتى ) و علاقه شخصي بنده استفاده از دستگاه اسپرسو صنعتى است . چون اسپرسوى با كيفيت و تخصصي ترى به ارمغان مى آورد.

هنگامی که از اسپرسو را تهيه می کنید ، واقعاً آنچه شما براى مراحل بعد نیاز دارید ، شیر کف دار ( فوم يكنواخت ) و سس کارامل است.

طرز تهیه کارامل ماکیاتو

برای شروع تهيه كارامل ماكياتو خوشمزه ، یک قاشق غذاخوری سس کارامل را در ته فنجان قرار دهید . در حالی که در بیشتر مکان ها از شربت ساده ( سيروپ ) با طعم کارامل استفاده می شود ، استفاده از یک سس کارامل واقــعی بهترین طعم را می دهد.

کارامل به جای فقط افزودن شیرینی ،به یک ميزان ؛ عطر و طعم به آن اضافه می کند.

سپس باید اسپرسو خود را به فنجان ، اضافه کنید .

كارامل ماكياتو

ما از این دستگاه اســـــــــــپرسو دستی استفاده می کنیم ، اما دستگاه هایی وجود دارند که این کار را آسان تر می کنند ، مانند دستگاه های Nespresso و يا صنعتي و حرفه اى .

طرز تهیه قهوه کوبا ( اسپرسو کوبانو ) " انواع مختلف قهوه کوبا کدامند؟"

سپس به مقداری شیر داغ کف دار احتیاج خواهید داشت. روش های مختلفی وجود دارد که می توانید آنها را با ظرف شیشه اى در مایکرویو یا قابلمه با مخلوط کن انجام دهيد ، اما اگر می خواهید برخی از نوشیدنی های پیشرفته و تخصصى قهوه را در خانه درست کنید ، ممکن است ارزش تهیه یک شیرخشک واقعی را داشته باشد. در غیر این صورت ، 8 روش برای کف کردن شیر وجود دارد.

با ریختن شیر داغ در لیوان شروع کنید . سپس می توانید کف شیر را بالای قهوه نوشیدنی بنوشید .

برای عطر و طعم بیشتر و ظاهر زیبا ، روی آن را با سس کارامل تازه تزئين كنيد .

سپس آماده است که همراه با کیک های تازه یا یک بشقاب کرپ از آن لذت ببرید.

حال شما طرز تهيه كارامل ماكياتو را فرا گرفتيد .