طرز تهیه قهوه عربی به روش اصیل عربی

طزر تهیه قهوه عربی

قهوه عربی نوعی خاصی از روش دم آوری قهوه در بین اقوام عربی در ایران و سایر کشور های عربی میباشد که بسیار مشابه به طرز تهیه قهوه عراقی است که معمولا با دله قهوه عربی دم آوری و سرو میشود و بسیار محبوبیت خاصی دارد . البته طرز تهیه قهوه عربی بدون دله هم امکانپذیر است و میتوان با ابزار های دم آوری مانند جزوه این قهوه را آماده کرد . در طرز تهیه قهوه عربی از ادویه قهوه عربی نیز استفاده میشود که در ادامه به طور مفصل طرز تهیه قهوه عربی را به شما آموزش میدهیم :

قهوه عربی

قهوه عربی، یک از نوشیدنی محبوب در همه کشورها می باشد . اما محبوبیت آن در کشورهای حاشیه خلیج فارس و شهرهای جنوبی کشور ایران از جمله بوشهر، اهواز و بندرعباس بیشتر به چشم می خورد . این قهوه همان طور که از نام آن پیداست در کشورهای عربی، بیشترین مصرف را دارد و به همین دلیل به قهوه عربی معروف است.

برای تهیه و آماده سازی قهوه عربی، دانه‌های قهوه باید رو حرارت قرار گیرد ، کمی باید تفت داده شوند ( و به صورت بسیار ریزی آسیاب شوند ) . طرز تهیه قهوه عربی بسیار ساده و آسان است و طرز تهیه قهوه عربی بسیار شبیه به طرز تهیه قهوه ترک است .

همانند سایر قهوه ها ، می توان برای طعم دادن به قهوه عربی از ادویه‌هایی مانند هل، دارچین، زنجبیل، میخک و زعفران استفاده کرد. قهوه عربی را معمولا در دله ( دله ، یک ظرف مخصوص آماده سازی قهوه می باشد که در بسیاری از کشورها برای آماده سازی و گرم نگه داشتن قهوه ، برای پذیرایی از مهمانان استفاده می شود .

طرز تهیه قهوه فرانسه " انواع روش های تهیه قهوه فرانسه "

طرز تهیه قهوه عربی

وسایل سنتی که برای تهیه قهوه عربی

وسایل سنتی که برای تهیه قهوه عربی از آن ها استفاده می کنند شامل :

المحماس : ظرف استوانه ای و گود که برای برشته کردن و تغییر شکل دادن دانه های قهوه از آن استفاده می کنند .

هاون ( المجر ) : ظرف استوانه ای شکل و بسیار گود می باشد . جنس هاون از نوعی آلیاژ قوی می باشد .

گمگم و دله قهوه : برای  تهیه و آماده ‌سازی قهوه از دو نوع ظرف خاص استفاده می‌شود. گمگم ظرف بزرگی است که برای  آماده‌ سازی اولیه قهوه عربی  و جوشاندن قهوه از آن استفاده می‌شود.

دله ، نسبت به گمگم قهوه‌ جوش کوچک تری است که برای سرو قهوه در مراسم‌های عربی به کار می‌رود و از آن استفاده می شود .

قهوه عربی

طرز تهیه قهوه عربی

طرز تهیه قهوه عربی را می توان از افراد ماهر در زمینه تهیه قهوه عربی ، دریافت کرد و یا به سایت اسپرسو میکر رجوع کرده و در آن جا طرز تهیه قهوه عربی را دانلود کرده و از استفاده کرد .

در دستور و طرز تهیه قهوه عربی مواد زیر وجود دارد که باید این مواد را به روش خاص با هم ترکیب کرد و سپس آن را میل کرد  :

آب ، پودر قهوه ، هل آسیاب شده ، میخک آسیاب نشده ، زنجبیل ( اختیاری ) ، زعفران ( اختیاری ) ، خرما ، انجیر و … برای سرو .

قهوه عربی

مقدار مورد نیاز از هر کدام از این مواد برای تهیه قهوه عربی با توجه به تعداد افرادی که می خواهند قهوه عربی بنوشند متغییر است .

طرز تهیه قهوه عربی به وسیله مواد یاد شده به این صورت است که ابتدا آب را داخل دله می ریزیم و آن را روی شعله ملایم قرار می دهیم تا به جوش بیاید . آب را از روی حرارت بر می داریم و پودر قهوه را به آن اضافه می کنیم و هم می زنیم .

طرز تهیه قهوه تلخ برای لاغری و کاهش وزن سریع

دوباره دله را روی حرارت می گذاریم و صبر می کنیم تا دله دم بکشد ( تشکیل کف روی قهوه و بالا امدن قهوه نشانه های دم کشیدن قهوه می باشد ) ، حالا میخک و زعفران و ادویه های دلخواه را به میزان دلخواه به قهوه اضافه می کنیم .

بعد از اضافه کردن ادویه ها دله را دوباره روی حرارت قرار می دهیم و تا تشکیل کف روی قهوه دوباره صبر می کنیم . آن را از روی حرارت برمی داریم و صبر می کنیم تا پودر قهوه ته نشین شود .

قهوه عربی آماده شده است و می توان آن را در فنجان ریخته و با شیرینی ها و … مورد دلخواه خود آن را میل کرد .

باید به این نکته توجه داشته باشیم که در قهوه عربی از شکر و شیر استفاده نمی شود ، برای تهیه قهوه عربی باید از قهوه ای که درصد عربیکای بالا دارد استفاده شود ، بعد از اضافه کردن قهوه ، آب نباید به جوش بیاید زیرا باعث سوختن قهوه می شود ، اندازه دانه هایی که برای تهیه  قهوه عربی مورد استفاده قرار می گیرد باید به اندازه دانه های قهوه ای باشد که برای قهوه فرانسه از آن استفاده می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *