انواع روش ها

طرز تهیه انواع قهوه با ساده ترین روش ها

قهوه نوشیدنی است که میتوان به چندین روش آن را تهیه کرد. طرز تهیه انواع قهوه به این صورت است که عصاره قهوه را میتوان با اضافه کردن و ترکیب کردن آن با عناصری دیگر نوشیدنی جدیدی را درست کرد. انواع قهوه شیرین معمولا با طرز تهیه انواع قهوه با شیر تهیه میشوند و قهوه های با پایه تلخی زیاد در طرز تهیه انواع قهوه با دستگاه اسپرسو ساز تهیه و آماده سرو میشوند.

در این مطلب به دستورالعمل های تهیه انواع قهوه پرداخته ایم پس با این مطلب تا انتها همراه باشید تا بتوانید بهترین نوشیدنی ها را با قهوه به آسانی برای خود و یا دوستانتان آماده کنید :

طرز تهیه به دستورالعمل هایی گفته می شود که برای تهیه و آماده سازی انواع غذاها و نوشیدنی ها و … از آن ها استفاده می شود.

آشنایی با قهوه

قهوه یکی از نوشیدنی هایی است که امروزه در میان مردم محبوبیت خاصی پیدا کرده است. عصاره طبیعی قهوه دارای طعم تلخ می باشد. اما بعضی از افراد که طعم تلخ قهوه را دوست ندارند می توانند با شکر و یا سایر شیرین کننده ها قهوه مورد دلخواه خود را شیرین کنند سپس آن را میل کنند.

قهوه را بر اساس روش تهیه و آماده سازی آن به انواع مختلفی تقسیم بندی می کنند. افرادی هستند که برای نوشیدن قهوه مورد دلخواه شان به کافی شاپ ها می روند و در آن جا قهوه مورد نیاز خود را سفارش می دهند.

انواع قهوه هایی که در کافی شاپ ها تهیه و آماده می شوند از کیفیت بالایی برخوردارند ، زیرا در کافه ها برای تهیه و آماده سازی انواع قهوه ها از دستگاه ها و وسایل مختلفی استفاده می کنند که اغلب گران قیمت اند و کار با آن ها راحت نیست.

رفتن به کافی شاپ برای نوشیدن قهوه زیاد مقرون به صرفه نیست. افراد می توانند در منزل با کم ترین امکانات و ساده ترین وسایل برای تهیه قهوه ، انواع قهوه دلخواه خود را آماده کنند و از آن لذت ببرند.

طرز تهیه انواع قهوه

وسایل مورد نیاز برای تهیه انواع قهوه 

عبارت اند از : قهوه جوش ، موکاپات ، فرنچ پرس ، اسپرسوساز خانگی و صنعتی ، کمکس ، جزوه ، دله و…

قهوه ها انواع مختلفی دارند و هر کدام از انواع قهوه را به روش خاص خود می توان تهیه و آماده کرد.

قهوه فوری یکی از ساده ترین و ارزان ترین نوع قهوه است که برای تهیه و آماده سازی آن نیازی به هیچ وسیله و دستگاه خاصی نیست.

قهوه فوری را می توان از سوپرمارکت ها ، فروشگاه ها و… در بسته بندی های مختلف شیشه ای ، قوطی ، ساشه ای و … در برندهای مختلف ، خریداری کرد.

طرز تهیه قهوه فوری به این صورت است که قهوه فوری را در یک لیوان آب داغ حل می کنیم و سپس آن را میل می کنیم .

قهوه را می توان با موادی چون شیر ، شکر ، خامه و … ترکیب کرد و نوشیدنی های خوشمزه ای چون : کاپوچینو ، شیر قهوه ، آیس کافی و … را به وجود آورد.

طرز تهیه انواع قهوه 

طرز تهیه قهوه عربی :

طرز تهیه قهوه عربی به این صورت است که آب را داخل دله می ریزیم و آن را روی شعله قرار می دهیم تا به جوش بیاید. آب را از روی حرارت بر می داریم و پودر قهوه را به آن اضافه می کنیم و هم می زنیم.

دوباره دله را روی حرارت می گذاریم و صبر می کنیم تا قهوه داخل دله دم بکشد ( تشکیل کف روی قهوه و بالا امدن قهوه نشانه های دم کشیدن قهوه می باشد ) ، حالا میخک و زعفران و ادویه های دلخواه را به قهوه اضافه می کنیم.

بعد از اضافه کردن ادویه ها دله را دوباره روی حرارت قرار می دهیم و تا تشکیل کف روی قهوه دوباره صبر می کنیم . آن را از روی حرارت برمی داریم و صبر می کنیم تا پودر قهوه ته نشین شود .

قهوه عربی آماده شده است و می توان آن را در فنجان ریخته و با شیرینی ها و … مورد دلخواه خود آن را میل کرد .

طرز تهیه قهوه فرانسه :

مقداری پودر قهوه را براساس نیاز در قوری می ریزیم ، آب داغ شده ( نه جوشیده شده ) را روی پودر قهوه می ریزیم ، بعد از مدتی قهوه دم می کشد. حالا پودر قهوه را که درون صافی قوری است ، دور ریخته و مابقی قهوه را در درون فنجان می ریزیم و میل می کنیم.

قهوه را می توان با اضافه کردن طعم دهنده های مختلف ، تهیه کرد و از آن استفاده کرد .

طرز تهیه قهوه دالگونا :

برای تهیه قهوه دالگونا ( Dalgona Coffee )کافی است آب ، پودر قهوه و شکر را کاملا هم بزنیم ( برای هم زدن این مواد الزاما نیازی به هم زن برقی نداریم و با استفاده از یک هم زن دستی و حتی یک قاشق هم می توانیم ترکیب مورد نظر را هم بزنیم و مخلوط کنیم ) تا ترکیب حاصل به شکل خامه در بیاید ، سپس خامه حاصل از هم زدن ترکیب مورد نظر را به شیر داغ یا سرد اضافه می کنیم ، قهوه دالگونا آماده نوشیدن است .

طرز تهیه آیس کافی :

طرز تهیه آیس کافی به این صورت است که ابتدا قهوه مورد نیاز خود را با هر وسیله قهوه سازی که در خانه یا محل کار خود در اختیار دارید (موکاپات ، قهوه جوش  ، فرنچ پرس و … ) آماده کنید.

در فنجان یا لیوانی که برای سرو آیس کافی در نظر گرفته اید چند تکه یخ بیندازید و سپس کف و فوم را که از شیر ( هم زدن شیر به وسیله هم زن دستی یا هم زن برقی ) گرفته اید ( به جای کف و فوم حاصل از شیر ، می توان از خامه قنادی نیز استفاده کرد ) به لیوان مورد نظر اضافه کنید.

قهوه ای را که به وسیله وسایل قهوه ساز آماده کرده اید را روی شیر داخل لیوان بریزید و در نهایت شکر را ( به اندازه دلخواه ) به ترکیب داخل لیوان اضافه کنید و هم بزنید . آیس کافی به راحتی در خانه تهیه شده و آماده نوشیدن می باشد .

طرز تهیه قهوه هسته خرما :

برای تهیه قهوه هسته خرما ، ابتدا باید هسته خرما را جدا کرده و هسته خرما را خشک کرده و سپس هسته خرماها را داخل ظرفی روی حرارات قرار می دهیم و آن را بو می دهیم . بعد از بو دادن هسته های خرما آن را کاملا آسیاب می کنیم تا به شکل پودر قهوه در بیاید .

این پودر آماده شده هسته خرما را می توان به صورت پودر قهوه ، در موکاپات و … ریخت و مانند قهوه آن را دم کرد .

تهیه قهوه هسته خرما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا