طرز تهیه نسکافه با شیر + نسکافه چیست + انواع نسکافه گلد و کلاسیک و قهوه فوری به همراه روش های ساخت آنها

طرز تهیه نسکافه یا شیر

طرز تهیه نسکافه با شیر را میتوان لقب سریع ترین آماده‌سازی نوشیدنی بر پایه قهوه نامید. قبل از هر چی باید بدانید نسکافه از چی درست میشه و طرز تهیه نسکافه گلد و یا طرز تهیه نسکافه کلاسیک چگونه است و یا اینکه طرز تهیه کافی میت به چه صورت است؟ پودر نسکافه را شما میتوانید در طرز تهیه نسکافه با شیر و خامه و طرز تهیه شیر نسکافه بستنی استفاده کنید. اگر دوست دارید نوشیدنی نسکافه شما بسیار پر خامه و یا کرمی شود باید طرز تهیه نسکافه با همزن را تجربه کنید که در ظاهر نوشیدنی شما بسیار تاثیر گذار میباشد. پس با این مطلب همراه باشید تا بتوانید به راحتی طرز تهیه نسکافه با شیر کافی شاپی را فرا بگیرید :

خلاصه مطالب

 • نسکافه چیست و نقش استفاده دانه قهوه روبوستا در آن
 • تاثیر قهوه روبوستا در ترکیبات نسکافه گلد و کلاسیک و انواع قهوه فوری
 • روش های ساخت انواع نسکافه و قهوه فوری
 • آموزش ساخت و طرز تهیه نسکافه با شیر سرد
 • ترکیب شیر با نسکافه چه خواص و مضراتی همراه دارد
 • تفاوت های بین دو محصول نسکافه کلاسیک و نسکافه گلد 

پودر نسکافه چگونه ساخته می شود و دلیل استفاده از قهوه روبوستا برای قهوه فوری و نسکافه چیست ؟

همانطور که می‌دانید عمده قهوه ها از 2 نوع عربیکا و روبوستا می باشند. دانه های قهوه عربیکا اکثرا ترش مزه و از کیفیت بالاتری برخوردارند. همچنین از یک طرف دانه های قهوه روبوستا رو داریم که از کافئین و تلخی بیشتری برخوردارند. اما برای تهیه نسکافه دقیقا از چه نوع قهوه ای استفاده می شود ؟

دانه قهوه روبوستا به دلیل فراوانی و سازگاری در برابر شرایط محیطی و مقاومت بالا در برابر حمله آفات ، بیشتر خرید و فروش بازار جهانی را به خود اختصاص داده و حجم بالایی از قهوه روبوستا هر سال از کشور هایی نظیر اتیوپی و ویتنام و اندونزی و ….. کشت می شود. این فراوانی باعث به وجود آمدن یک بازار خوب و قیمت های پایین‌تر نسبت به نوع عربیکا ساخته است. عمده قهوه های فوری و نسکافه از دانه های قهوه روبوستا تشکیل شده است. برای اینکه بتوانید دانه های مرغوب و مناسبی برای دستگاه های اسپرسو خود تهیه کنید می توانید سفارشات خود را بصورت آنلاین ثبت کنید و خرید قهوه آنلاین باعث می شود تا در مصرف رفت و آمد به فروشگاه های محلی و افزایش آلایندگی را کاهش بدهید. اما آیا تا به حال به این فکر کردید که چرا ترکیبات نسکافه خلاف دانه های قهوه در آب حل می شوند ؟ همراه باشید تا جواب این سؤال رو باهم بدیم.

طرز تهیه نسکافه با شیرترکیبات محصول نسکافه بر پایه دانه های قهوه روبوستا

همانطور که گفته شد عمده قهوه های فوری موجود در بازار تحت عنوان نسکافه ( گلد یا کلاسیک ) و قهوه فوری از دانه های روبوستا تشکیل شده اما چه چیزی باعث می شود که ترکیبات نسکافه در آب حل شود ؟

روش های ساخت قهوه فوری و نسکافه

قهوه فوری یا نسکافه عمدتا اول به شکل عصاره ظاهر می شوند. یعنی دانه های قهوه روبوستا بعد از برشته شدن در کارگاه برشته کاری ، عصاره گیری می شوند و به 2 روش به حالت پودر در می آیند. حال این دو روش به این شکل است :

1- انجماد 

2- حرارت

روش انجماد در ساخت بسیاری از قهوه های فوری انتخاب می شود. این روش برای طرز تهیه نسکافه با شیر ( نسکافه گلد ) در نظر گرفته شده. اگر دقت کنید می توانید تفاوت بین پودر نسکافه گلد و کلاسیک با قهوه های فوری تک نفره را به راحتی مشاهده کنید. نسکافه با دانه های درشت تری دیده می شود اما قهوه های فوری تک نفره به شکل پودر ساخته می شوند. دانه های قهوه روبوستا عصاره گیری میشوند و بعد از عصاره گیری منجمد می شوند و طی روند منحصر به فردی با باقی مواد ترکیب می شوند و محصول نهایی به وجود می آید. به شکل زیر :

خرید نسکافه و طرز تهیه نسکافه با شیر

روش انجماد

درباره قهوه های فوری تک نفره که در بازار جهانی به وفور یافت می شوند به این شکل است که دانه های روبوستا عصاره گیری می شوند. کوره های داغ با طراحی متفاوت در نظر گرفته شده. حال برای ساخت قهوه فوری از طریق حرارت ، عصاره قهوه روبوستا را به سمت حرارت می پاشند. یکباره به شکل پودر در می آیند و با ترکیبات مختلف به عرضه می رسد. به شکل زیر :

طرز تهیه نسکافه با شیر

روش حرارت

آیا نوشیدن نسکافه بدون شیر و شکر و خامه سالم است؟

حالا ما باید بررسی کنیم که آیا نسکافه بدون شیر و شکر و خامه ، تنها با آب سالم است یا مضر ؟ برای پاسخ به این سوال باید رجوع کنیم به عموم افرادی که از نسکافه بدون شکر یا شیر استفاده می کنند . همانطور که گفته شد نسکافه عصاره قهوه می باشد و می توان برای استفاده فقط از آب استفاده کرد . و این که شما برای تهیه یک نسکافه از شیر یا شکر یا حتی خامه استفاده می کنید بستگی به نوع دلخواه و سلیقه شما دارد اما در جواب این سوال که آیا نسکافه بدون شیر و شکر و خامه سالم تره باید بگیم بله . تاثیرات عصاره قهوه بدون نیاز به شیر و یا شکر مشهود است .

با اضافه کردن شیر و شکر به نسکافه شما تنها روی طعم آن می توانید تاثیر مثبت داشته باشید . اما روی ویژگی های درونی و ترکیبات برای سلامتی می توانید با این کار تاثیر منفی بذارید . شیرینی و چربی بیش از حدی که شکر و خامه و شیر با هم ، به ارمغان می آورند ، می تواند عناصر سلامتی در نسکافه را به شدت پایین بیاورد و حتی از بین ببرد . همین طور اگر شما یکی از طرفداران خوب نسکافه هستید و به صورت روزانه از نسکافه استفاده می کنید ، باید بدون استفاده از شیر و شکر و خامه ، قهوه یا نوشیدنی خدتون رو تهیه کنید . چرا که میزان ویژپی های نا سالم در نسکافه بیشتر می شود و شما نمی توانید به صورت روزانه از یک نوشیدنی مضر استفاده کنید .

 • به نظر خود بنده قهوه تون رو تا جایی که امکانش هست به صورت تیره و تلخ تهیه کنید . چرا که بهترین نوع قهوه با مقادیر بالای سلامتی ، بدون شیر و شکر و خامه تهیه و دم آوری می شود .

طرز تهیه نسکافه با شیر

طرز تهیه به راه و روش ترکیب کردن مواد و درست کردن انواع شیرینی و غذا و نوشیدنی گفته می شود . هر کدام از غذا ها و … طرز تهیه خاص خود را دارند که می توان از این طرز تهیه ها که در سایت های مختلف وجود دارد استفاده کرد و از آن ها کمک گرفت.

نسکافه ، نام یکی از برند های قهوه فوری شرکت نستله می باشد. به نسکافه قهوه فوری نیز گفته می شود. نسکافه یکی از نوشیدنی هایی است که امروزه مورد استفاده افراد زیادی قرار گرفته است. طرز تهیه نسکافه بسیار آسان است و از ترکیب قهوه با شیر و شکر به دست می آید. نسکافه را می توان در بسته بندی های مختلف با سایز بندی های متفاوت از سوپر مارکت ها و فروشگاه ها با قیمت مناسب تهیه کرد.

 طرز تهیه نسکافه با شیر خشک

طرز تهیه نسکافه با شیر خشک

برای تهیه نسکافه (با شیر) به وسایل و دستگاه های مخصوصی نیاز نیست و با کم‌ترین امکانات و ساده‌ترین وسایل (شیر جوش ، کتری و …) که در دسترس باشد افراد می توانند نسکافه با شیر را آماده کنند. افرادی که به نوشیدن نسکافه علاقه داشته باشند می توانند به کافه ها و … بروند و در آن جا نسکافه مورد دلخواه خود را سفارش دهند و نسکافه را بعد از آماده شدن تحویل بگیرند و میل کنند.

(با توجه به افزایش تعداد کافه ها و … برای خرید و دریافت نسکافه با شیر با کیفیت باید به کافه های معتبر مراجعه کرد) ، اما افرادی هم هستند که خود در منزل و محل کار به تهیه و آماده‌سازی نسکافه می پردازند و از آن برای پذیرایی از مهمانان خود نیز استفاده می کنند. نسکافه را هم می توان بدون شیر تهیه و آماده کرد و میل کرد و هم می توان با اضافه کردن مقداری شیر (بسته به ذائقه فرد) آن را آماده کرد و سپس نوشید.

 طرز تهیه نسکافه با شیر با دستگاه

طرز تهیه نسکافه با شیر با دستگاه

خواص شیر نسکافه

شیر یکی از موادی است که در تهیه انواع قهوه ها و نسکافه و … مورد استفاده قرار می گیرد. شیر را می توان هم به صورت سرد میل کرد ، هم به صورت داغ. شیر برای بدن (کودکان و بزرگسالان) خواص زیادی دارد.

افراد برای بهره‌گیری از خواص موجود در شیر به نوشیدن آن روی آورده اند. فواید شیر برای بدن عبارت است از :

 • سلامت پوست
 • سلامت دندان ها
 • تقویت استخوان ها
 • کاهش وزن و …

از شیر پر چرب بیشتر برای تهیه انواع قهوه ها و نسکافه استفاده می شود. پس هنگام خرید شیر برای تهیه نسکافه با شیر و … باید به پر چرب بودن شیر توجه کرد. (به دلیل پرچرب بودن شیر مورد استفاده در تهیه نسکافه با شیر ، باید توجه کرد که در مصرف آن زیاده روی نکنید تا چاق نشوید و …). آسان ترین و ساده‌ترین روش و طرز تهیه نسکافه ، به این صورت است که مقداری از نسکافه را در آب داغ حل می کنیم و سپس میل می کنیم.

 طرز تهیه نسکافه با شیر کف دار

طرز تهیه نسکافه با شیر کف دار

نسکافه برای بدن دارای خواص زیادی می باشد. از خواص نسکافه می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • نسکافه موجب بهبود عملکرد مغز و هوشیاری می شود.
 • نسکافه برای درمان فوری سردرد مؤثر است.
 • کافئین موجود در نسکافه موجب بالا رفتن سوخت و ساز بدن می شود.

 طرز تهیه نسکافه با شیر و قهوه

طرز تهیه نسکافه با شیر و قهوه

بررسی اجمالی

افراد برای رفع خستگی روحی و جسمی و افزایش هوشیاری، قهوه می نوشند. قهوه همچنین برای پیشگیری از بیماری پارکینسون، سنگ کیسه صفرا، دیابت نوع 2، سرطان دستگاه گوارش، سرطان ریه و سرطان سینه استفاده می شود. کاربردهای دیگر شامل درمان سردرد، فشار خون پایین، چاقی و اختلال نقص توجه-بیش فعالی (ADHD) است.

از قهوه به صورت مقعدی به عنوان تنقیه برای درمان سرطان استفاده می شود. تنقیه قهوه به عنوان بخشی از “جرسون درمانی” استفاده می شود. در درمان گرسون، بیماران سرطانی روزانه هر چهار ساعت یک بار با قهوه کافئین دار به شکل تنقیه درمان می شوند. در طول درمان به افراد رژیم غذایی حاوی جگر، سبزیجات و انواع داروها از جمله پتاسیم، پپسین، محلول لوگول، نیاسین، پانکراتین و عصاره های تیروئید داده می شود.

درمان گرسون یک عمل پزشکی غیرقابل قبول در ایالات متحده در نظر گرفته می شود، اما همچنان در بیمارستان باخا کالیفرنیا در تیجوانا، مکزیک، یک مایلی از ایالات متحده استفاده می شود.طرز تهیه نسکافه با شیر

چگونه کار می کند؟

پیشگیری از سنگ کیسه صفرا به نظر می رسد نوشیدن نوشیدنی های کافئین دار، از جمله نسکافه ، که حداقل 400 میلی گرم کافئین در روز تامین می کند، خطر ابتلا به سنگ کیسه صفرا را کاهش می دهد. هرچه مصرف کافئین بیشتر باشد، خطر کمتری دارد. نوشیدن 800 میلی گرم کافئین در روز (چهار فنجان قهوه یا بیشتر) بیشترین کاهش خطر را دارد.

پیشگیری از دیابت نوع 2. به نظر می رسد نوشیدن قهوه کافئین دار به طور قابل توجهی خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش می دهد. با افزایش مصرف کافئین در نسکافه ، خطر ابتلا به دیابت کاهش می یابد. اما به نظر می رسد تأثیر آن در گروه های مختلف مردم متفاوت است. در بزرگسالان آمریکای شمالی، نوشیدن 6 فنجان قهوه و نسکافه یا بیشتر در روز با 54 درصد کاهش خطر ابتلا به دیابت در مردان و 29 درصد در زنان مرتبط است.

در بزرگسالان اروپایی، نوشیدن 5 تا 6 فنجان قهوه در روز خطر دیابت را تا 61 درصد در زنان و 30 درصد در مردان کاهش می دهد. نوشیدن 10 فنجان قهوه یا بیشتر در روز خطر ابتلا به دیابت را تا 79 درصد در زنان و 55 درصد در مردان کاهش می دهد. بزرگسالان ژاپنی که 3 فنجان یا بیشتر در روز قهوه یا نسک می نوشند، در مقایسه با افرادی که فقط یک فنجان در روز یا کمتر می نوشند، 42 درصد کمتر در خطر ابتلا به دیابت نوع 2 قرار دارند. به نظر نمی رسد قهوه بدون کافئین خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهد.طرز تهیه نسکافه با شیر

مضرات نسکافه

نسکافه در کنار خواصی که برای بدن دارد ، دارای مضراتی نیز می باشد. مضرات نسکافه عبارت اند از :

* کافئین موجود در آن باعث تپش قلب می شود.

** کسانی که دارای فشار خون بالا می باشند در صورت نوشیدن زیاد نسکافه فشار خون آن ها را (بیشتر) افزایش  می دهد.

 طرز تهیه نسکافه با شیر سرد

طرز تهیه نسکافه با شیر سرد

مواد لازم برای طرز تهیه نسکافه با شیر  :

طرز تهیه نسکافه به شرح زیر است :

 • کتری برای گرم کردن آب ، لیوان برای سرو نسکافه ، نسکافه ، شکر
 • برای تهیه نسکافه ابتدا باید مقدار آب مورد نیاز برای تهیه نسکافه را در کتری ریخته و آن را روی حرارت بگذاریم.
 • مقدار مورد نیاز نسکافه را داخل لیوان مورد نظر می ریزیم.
 • حالا آب داخل کتری را که داغ شده است را به فنجان اضافه می کنیم ، تا نصف فنجان آب بریزیم کافی است (بهتر است قبل از ریختن آب داغ داخل لیوان ،  ابتدا آب کمی سرد بریزیم تا نسکافه با آب سرد حل شود ، این کار برای بهتر شدن طعم نسکافه مؤثر است).
 • حالا آب داغ و نسکافه را هم می زنیم.
 • شکر مورد نیاز را نیز به فنجان مورد نظر اضافه می کنیم.
 • حالا نصف فنجان را که خالی است از آب داغ پر می کنیم.
 • نسکافه آماده است و می توان آن را میل کرد.

طرز تهیه نسکافه با شیر

 طرز تهیه نسکافه اماده با شیر

طرز تهیه نسکافه با شیر

مواد مورد نیاز برای طرز تهیه نسکافه با شیر :

طرز تهیه نسکافه با شیر به صورت زیر است :

 • فنجان یا لیوان دسته دار، شیر، شکر، شیر جوش یا کتری یا … برای گرم گردن شیر ، نسکافه
 • برای تهیه نسکافه با شیر کافی است شیر را در شیر جوش یا … ریخته و آن را روی حرارت قرار داده تا روی سطح شیر شروع به کف کردن کند. حالا شیر را داخل فنجانی که برای سرو در نظر گرفته ایم می ریزیم ، مقدار پودر نسکافه ای که مورد نیز است را در فنجان حاوی  شیر می ریزیم ، مقدار شکر مورد نیاز برای تهیه نسکافه با شیر را به مواد داخل فنجان اضافه می کنیم.
 • نسکافه با شیر آماده است و می توان برای تزیین آن از پودر کاکائو استفاده کرد.

 طرز تهیه نسکافه گلد با شیر خشک

طرز تهیه نسکافه گلد با شیر خشک

تفاوت نسکافه گلد با نسکافه کلاسیک :

 • میزان کافئین موجود در نسکافه کلاسیک نسبت به نسکافه گلد بیشتر است. به همین دلیل نسکافه گلد طعم ملایم تری نسبت به نسکافه کلاسیک دارد و در میان مردم از محبوبیت بیشتری برخوردار است.
 • نسکافه گلد به دلیل این که به روش انجمادی تهیه می شود ، طعم قهوه را نسبت به قهوه کلاسیک بهتر حفظ می کند.
 • قیمت نسکافه گلد نسبت به قیمت نسکافه کلاسیک بیشتر است.

مواد لازم شیر نسکافه سرد

 • شیر به میزان لازم “حداقل یک لیوان”
 • مواد نسکافه 2 ق.غ
 • خامه به میزان لازم “حداقل 100 گرم”
 • شکلات “اختیاری”
 • شکر”دلخواه”

طرز تهیه شیر نسکافه سرد

بعد از تهیه مواد اولیه زمان طرز تهیه نسکافه جذاب و محبوب شما فراهم شده است. در اول گام برای طرز تهیه نسکافه باید شیر را جوشانده و سپس بعد از مدتی آن را در یخچال قرار داده تا سرد شود. سپس اینبار مقدار لازم را در قهوه جوش ریخته و منتظر می مانیم شیر جوش بیاید. نکته : حتما نباید شیر جوش بیاید، به دلیل آنکه 1 بار شیر را جوشانده ایم. بعد از اینکه شیر گرم شد آن را از روی اجاق برداشته و در محیط خانه قرار داده تا بتوانید باقی کار ها را انجام بدهید. حالا در گام دوم باید خامه و نسکافه را باهم مخلوط کنید تا ترکیب یکدستی حاصل شود.

آن را درون لیوان ریخته و در انتها شیر را به مواد لازم اضافه منید و کامل هم بزنید تا با یکدیگر مخلوط شوند. حالا می توانیذ نسکافه را میل کنید. دست نگه دارید قرار بر این بود نسکافه سرد داشته باشیم تا اینجای کار که نوشیدنی ما گرم بود! برای اینکه بتوانید نسکافه سرد داشته باشید می توانید داخل لیوان از تکه های یخ استفاده کنید تا نسکافه شما کاملا سرد سرو شود.طرز تهیه نسکافه با شیر

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *