قهوه لانگو چیست ؟ ” Lungo در مقابل اسپرسو: چه تفاوتی دارد؟ ” – اسپرسو میکر

لانگو یا اسپرسو

قهوه لانگو

شما به احتمال زیاد در بعضی مواقع کاپوچینو ، لاته یا آمریکانو داشته اید ، اما لونگو؟ شما این را در اکثر لیست ها نمی بینید. بیایید نگاهی بیندازیم به اینکه قهوه لانگو چیست ، چگونه درست می شود و چه چیزی باعث محبوبیت آن می شود؟ طرز تهیه قهوه لانگو در این مقاله ذکر شده است.

نوشیدنی قهوه از ایتالیا می آید. ایتالیایی ها به عشق قهوه معروف هستند. این فنجان گرم برای صبحانه مصرف نمی شود بلکه در طول روز مصرف می شود. وقتی به قهوه فکر می کنید ، اسپرسو معمولاً اولین چیزی است که به ذهن شما خطور می کند. مانند اسپرسو ، لانگوس کمتر به دانه ها علاقه دارد و همچنین به نحوه تهیه قهوه اهمیت می دهد.

بنابراین در واقع قهوه لانگو چیست؟

قهوه لانگو در مقابل اسپرسو: چه تفاوتی دارد؟

لانگو در مقابل Americano: تفاوت چیست؟

برای اینکه بتوانید انواع قهوه را با بهترین پروفایل تهیه کنید پیشنهاد اسپرسو میکر خرید قهوه آنلاین می باشد. ثبت سفارش آنلاین یکی از بهترین روش های خرید بوده و می تواند در مصرف انرژی و آلایندگی و هزینه های رفت و آمد و گشت و گذار برای خرید کاهش دهد.

قهوه لانگو چیست؟

Lungo یک کلمه ایتالیایی برای “طولانی” است بنابراین اگر آن را به انگلیسی ترجمه کنید قهوه طولانی دریافت می کنید. این دستگاه با استفاده از دستگاه اسپرسو با عکس های یک یا دو بار قهوه و آب ساخته می شود. برخلاف سایر سبک های قهوه ، این قهوه با رنگ سیاه ارائه می شود. در ایتالیا افزودن شکر به این قهوه غلیظ معمول است. خیلی شبیه اسپرسو است ، نه؟ ادامه مطلب را بخوانید و خواهید فهمید که چطور این دو نوشیدنی یکی نیستند.

اسپرسو لانگو

Lungo در مقابل اسپرسو: چه تفاوتی دارد؟

بنابراین تفاوت بین لانگو و اسپرسو دقیقاً چیست؟ Lungo در اصل یک نسخه “گسترش یافته” اسپرسو است. در لونگو دو برابر آب اسپرسو آب مصرف می کنید. برداشتن اسپرسو معمولاً 18 تا 30 ثانیه طول می کشد تا از دستگاه اسپرسو خارج شود. از آنجا که دو برابر آب مصرف می کنید ، تهیه قهوه Lungo حدود یک دقیقه طول می کشد.

Lungo در مقابل اسپرسو

ریه باید در فنجان های بزرگ ریخته شود. به این دلیل که فنجان های اسپرسو بسیار کوچک هستند و با مقدار قهوه خارج شده از دستگاه مطابقت ندارند. هیچ کس نمی خواهد از قهوه ریخته شده گریه کند ، درست است؟!

از آنجایی که در لانگو آب بیشتری نسبت به اسپرسو استفاده می شود ، طعم قهوه به این شدت نخواهد بود. همچنین متوجه خواهید شد که طعم و مزه تلخ‌تر است. این تلخی اضافی از آب اضافی ناشی از عصاره های قهوه آسیاب شده حاصل می شود.

این بدان معنی است که بیشتر دانه های قهوه در Lungo حل می شود تا اسپرسو. بنابراین اگر از اسپرسو لذت می برید اما آن را خیلی قوی می‌دانید ، این نوشیدنی برای شما خواهد بود! اگر اهل قهوه تلخ نیستید ، مقداری شکر اضافه نکنید تا تلخی آن را جبران کنید.

بنابراین ما اختلاف بین لانگو و اسپرسو را پشت سر گذاشتیم. Lungo در اصل همان قهوه اسپرسو است که آب بیشتری دارد. صبر کنید ، این برای شما شبیه Americano نیست؟

تفاوت در طعم لانگو و اسپرسو؟

در تهیه اسپرسو فشار بالایی اعمال می کنیم، اما آب کمتر به معنای محصول نهایی کمتر و زمان استخراج کوتاهتر است. نتیجه یک کرم ظریف تر است. همچنین هیچ نشانه ای از شکلات وجود نخواهد داشت. در عوض، نت‌های قهوه معطر و گلی دریافت می‌کنیم.

همچنین می توانید انتظار نت های گیاهی قوی را در بوی قهوه داشته باشید. نت‌های گل‌ها و گیاهان بیشتر از میوه‌ها که در ترکیبات معطر غلیظ‌تر هستند، روی زبان شما برجسته می‌شوند.

وقتی صحبت از طعم‌های لانگوبه میان می‌آید، باید اعتراف کرد که فقط، طعم های منفی و ترکیبات تلخ را از نت های برشته و دودی دریافت می کنیم.

با این حال، Lungo دلیل وجودی خود را دارد و همچنین طرفداران زیادی در میان کسانی دارد که طعم آن را بسیار قدردانی می کنند.

Lungo در مقابل Americano: تفاوت چیست؟

هر دو Longo و Americanos با استفاده از دستگاه اسپرسو و آب ساخته می شوند. که باعث می شود شما بپرسید ، “آیا لانگو آمریکایی است؟” روش ساخت این دو مورد مشابه به نظر می رسد ، اما تفاوت زیادی وجود دارد. وقتی ریه خود را تهیه می کنید ، تمام آب تخمیر می شود و به طور کلی کوتاه تر از آمریکانو بیرون می آید.

وقتی یک آمریکانو درست می کنید ، بعد از کشیدن اسپرسو از دستگاه اسپرسو آب اضافه می کنید. Americanos در فنجان های بزرگتری نیز عرضه می شود ، بنابراین می توانید به اندازه دلخواه آب به قهوه اضافه کنید.

ریه باید در یک فنجان کمی کوچکتر سرو شود زیرا پس از ساختن نیازی به افزودن آب ندارید. اما اگر واقعاً عاشق باشید ، اگر دوست داشته باشید ، هیچ کس در مورد شما قضاوت نمی کند!

هر دو پسر با قهوه آسیاب شده و تقریباً به همان میزان آب درست می شوند. بنابراین انتظار داشتید که آنها طعم یکسانی داشته باشند ، درست است؟ خطا افزودن آب پس از کشیدن اسپرسو قهوه ضعیف تری به شما می دهد. عبور آب از دانه های قهوه آسیاب شده ، همانند لانگو ، قهوه ای را با طعم بسیار قوی تری به شما می دهد. برای کسانی از شما که قهوه تیره و قوی را دوست دارید برای شروع روز خود عالی است!

قهوه لانگو

قهوه لانگو در مقابل Americano

حالا اگر کسی بپرسد ، “آیا لانگو آمریکایی است؟” شما اکنون می‌دانید که جواب این است ، نه. این به روش خاص خود ساخته شده است که طعم متفاوتی از Americano ایجاد می کند. اسپرسو به اندازه قهوه قوی است اما ماندگاری بیشتری دارد.

طرز تهیه قهوه لانگو

حالا که متقاعد شدید قهوه لانگو همان اسپرسو یا آمریکانو نیست ، چطوره که خودتان یکی درست کنید؟ روش تهیه این قهوه تیره و تیره ساده است و به مهارت زیادی احتیاج ندارد.

از آنجا که لانگو از ایتالیا می آید ، شما باید آن را مانند ایتالیایی ها تهیه کنید. شیر را نگه دارید ، آب بیشتری اضافه کنید و از یک قهوه تیره غنی لذت می برید تا به آرامی از آن لذت ببرید. در اینجا روش سنتی ایتالیایی ساخت Lungo وجود دارد.

دانه های قهوه تازه ایتالیایی با کیفیت بالا (14-18 گرم)

دستگاه اسپرسو

فنجان کوچک (بزرگتر از یک فنجان اسپرسو اما کوچکتر از یک فنجان آمریکانو)

دانه های قهوه خود را آسیاب و یکدست کنید.

دو قسمت از زمینه های قهوه را به قسمت فیلتر دستگاه قهوه خود اضافه کنید. لوبیا ها را با قدرت 30 پوند رول کنید. اطمینان حاصل کنید که فشار هم سطح است ، تا آب بتواند به طور مساوی خارج شود.

استخراج را روی دستگاه اسپرسو تنظیم کنید تا استخراج تا 35 ثانیه افزایش یابد.

یک دوبار اسپرسو در لیوان یا لیوان خود قرار دهید. تخلیه کامل این زمان باید 20 تا 35 ثانیه باشد.

شکر را به مزه اضافه کرده و با قاشق هم بزنید.

 

کپسول های قهوه لانگو

شاید دیده باشید که کپسول های لانگو نسپرسو در سوپرمارکت محلی شما فروخته می شود. اگر دستگاه نسپرسو در خانه دارید ، این یک روش عالی برای فهمیدن اینکه آیا طعم قهوه Lungo را دارید یا خیر. از آنجا که زمان استخراج قهوه لانگو با اسپرسو متفاوت است ، مطمئن شوید که زمان استخراج را روی دستگاه خود تنظیم کنید. کپسول را باز کنید ، دکمه را فشار دهید و از این نوشیدنی روان لذت ببرید.

مزه قهوه لانگو

از آنجایی که برای کشیدن لانگو از آب بیشتری استفاده می‌کنید، طعم آن نسبت به اسپرسو یا ریسترتو (شات که با نصف آب کشیده می‌شود) کمتر است. با این حال، در حالی که نوشیدنی کمتر قوی است (به دلیل آب)، تلخ‌تر است. برای برخی، ممکن است لذت بخش به نظر برسد. اما برای دیگران این تلخی باعث می‌شود که این نسخه کمترین علاقه را در میان انواع اسپرسو داشته باشند.

این پدیده تلخی را می توان به این دلیل نسبت داد که بیشتر اجزای تلخی قهوه بعداً در فرآیند استخراج حل می شوند. بنابراین افزایش زمان لازم برای کشیدن شات، زمان بیشتری را برای ادغام آن ها در دم می دهد.

با این حال، توجه به این نکته مهم است که لانگو فقط یک شات نیمه قدرت نیست. از آنجایی که دم کردن شامل چندین فرآیند شیمیایی است، طعم در واقع فراتر از رقیق شدن توسط آب تغییر می کند. در پایان روز، یک لانگو در مقایسه با دیگر اسپرسوهای خود، نت‌های دودی و برشته‌ای بیشتری خواهد داشت.

کافئین قهوه لانگو

میزان کافئین موجود در لانگو قابل بحث است. برخی می گویند که در لانگو کافئین بیشتری نسبت به یک شات اسپرسو معمولی وجود دارد. با این حال، مقدار کافئینی که در واقع دریافت خواهید کرد، بسیار بیشتر به دانه هایی که استفاده می کنید بستگی دارد تا زمان و آب مصرفی برای کشیدن شات.

اگر واقعاً به دنبال یک کافئین عالی هستید، به جای آن به سراغ ریسترتو بروید. بیشتر مغازه‌ها فقط دو شات ریسترتو می‌فروشند، بنابراین شما در واقع یک وعده اسپرسوی غلیظ‌تر دریافت می‌کنید. یا اگر طرفدار ristretto نیستید، یک دوپیو یا Americano را با یک شات اضافی امتحان کنید.

سوالات متداول

در اینجا چند سؤال متداول در مورد تفاوت بین ristretto و lungo وجود دارد.

بین ریسترتو و لانگو، کدام قوی ترین است؟
در حالی که ریسترتو یک اسپرسوی باریک یا محدود است، لانگو یک اسپرسوی بلند است. ما لانگو را با افزایش زمان استخراج بیش از 30 ثانیه می سازیم. بنابراین Lungo یک قهوه 60 میلی لیتری است که حاوی ترکیبات محلول بیشتر و کافئین بیشتری نسبت به ریسترتو و سایر اسپرسوها است.

آیا LUNGO حاوی کافئین بیشتری است؟
بله، نوشیدنی لانگو شما به طور کلی حاوی مقدار زیادی کافئین است، اما محتوای کافئین آن در هر میلی لیتر کمتر خواهد بود.

چه چیزی شات های ریسترتو را شیرین تر می کند؟
برای تهیه ریسترتو از آب کمتری استفاده می کنیم. این بدان معنی است که قهوه غلیظ به دست آمده با طعم غنی تری اشباع شده است. همچنین، زمان استخراج کوتاه‌تر به این معنی است که قهوه دارای جنبه‌های نرم‌تری با تلخی بسیار کمتر خواهد بود.

آخرین کلمه

الان هوس یک اسپرسو داری؟ چه سبکی از اسپرسو را ترجیح می دهید؟ ریسترتو شیرین یا لانگو؟ بحث سلیقه است. اگر عاشق قهوه هستید و هنوز تصمیم خود را نگرفته اید، توصیه ما این است: به کافه مورد علاقه خود بروید و یک قهوه بلند و یک ریسترت سفارش دهید. هر دوی آنها را بچشید تا تفاوت را ببینید و بفهمید کدام یک کافئین عالی را به شما می دهد.

اگر دستگاه اسپرسوساز دارید، می توانید هر نسخه را نیز برای مقایسه آماده کنید. مخلوط های مختلف اسپرسو را آزمایش کنید. همانطور که در اینجا بحث کردیم، متوجه خواهید شد که رویارویی بین ristretto و lungo یک نبرد حماسی است!

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *