خواص قهوه اسپرسو ” 10 دلیل سالم برای نوشیدن قهوه “

خاصیت های اسپرسو

10 دلیل سالم برای نوشیدن قهوه ( خواص قهوه اسپرسو )

فنجان قهوه روزانه شما ممکن است مفیدتر از صرفه جویی در اوایل صبح باشد. خواص قهوه اسپرسو بر سلامتی از مدت ها قبل بحث برانگیز بوده است . و مدافعان فعالیت آنتی اکسیدانی آن و توانایی آن در تقویت مغز را تبلیغ می کنند . و بدخواهان جنبه های منفی مانند بی خوابی ، سو هاضمه ، افزایش ضربان قلب و فشار خون را توصیف می کنند. اما موج اخیر شواهد علمی ، خبرهای خوبی را برای دوستداران قهوه به ارمغان آورده است. در اینجا ده دلیل وجود سلامتی نوشیدن قهوه ” خواص قهوه اسپرسو “ بیش از آنچه تصور می کردید آورده شده است.

قهوه منبع قدرتمندی از آنتی اکسیدان های سالم است.

در حقیقت ، قهوه فعالیت آنتی اکسیدانی بیشتری نسبت به چای سبز و کاکائو که دو ستاره آنتی اکسیدانی هستند ، نشان می دهد. دانشمندان نزدیک به 1000 آنتی اکسیدان را در دانه های قهوه فرآوری نشده شناسایی کرده اند و صدها ماده دیگر در فرآیند بو دادن ایجاد می شوند. چندین مطالعه قهوه را به عنوان اصلی ترین رژیم غذایی – و در بعضی موارد ، منبع اصلی – آنتی اکسیدان برای افراد خود ذکر کرده اند. ما قصد داريم براتون  از خواص قهوه اسپرسو بگيم .

خواص قهوه اسپرسو ، خواص اسپرسو

نحوه عملکرد: آنتی اکسیدان ها با التهاب مقابله می کنند ، که دلیل اصلی بسیاری از بیماری های مزمن ، از جمله آرتروز ، تصلب شرایین و چندین نوع سرطان است. آنها همچنین رادیکال های آزاد را خنثی می کنند ، که به طور طبیعی به عنوان بخشی از عملکردهای متابولیک روزانه رخ می دهد ، اما می تواند موجب بیماری استرس اکسیداتیو شود که باعث بیماری مزمن می شود. به عبارت دیگر ، آنتی اکسیدان ها با محافظت از سلول ها در برابر آسیب به حفظ سلامت ما در سطح خرد کمک می کنند.

سرانجام ، اعتقاد بر این است که اسید کلروژنیک ، یک آنتی اکسیدان مهم که تقریباً به طور انحصاری در قهوه یافت می شود ، می تواند به پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی کمک کند.

کافئین حافظه کوتاه مدت را تقویت می کند ( خواص قهوه اسپرسو )

طی تحقیقاتی گروهی از داوطلبان برای آزمایش دوز 100 میلی گرم کافئین را دریافت کردند . همان مقدار موجود در یک فنجان قهوه ، محققان اتریشی در هنگام انجام وظیفه حافظه ، افزایش فعالیت مغز داوطلبان را که توسط تصویربرداری تشدید مغناطیسی عملکردی (fMRI) اندازه گیری می شود ، دریافتند. محققان خاطرنشان کردند که مهارت های حافظه و زمان واکنش داوطلبانی که کافئین مصرف می کنند نیز در مقایسه با گروه کنترل دریافت کننده دارونما بهبود یافته و هیچ افزایشی در فعالیت مغز نشان نمی دهد. خواص قهوه اسپرسو

خاصیت قهوه اسپرسو ، فواید اسپرسو

نحوه عملکرد : به نظر می رسد که کافئین مناطق خاصی از مغز را که مسئول حافظه و تمرکز هستند ، تحت تأثیر قرار می دهد . و باعث ایجاد حافظه کوتاه مدت می شود ، اگرچه مشخص نیست که این اثر چقدر طول می کشد یا ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.

قهوه ممکن است به محافظت در برابر کاهش شناخت کمک کند

علاوه بر تقویت موقت در فعالیت مغز و حافظه ، مصرف منظم قهوه ممکن است به جلوگیری از کاهش شناختی مرتبط با بیماری آلزایمر و سایر انواع زوال عقل کمک کند. در یک مطالعه امیدوار کننده فنلاندی ، محققان دریافتند که نوشیدن سه تا پنج فنجان قهوه در روز در سنین میانسالی با 65 درصد کاهش خطر ابتلا به بیماری آلزایمر و زوال عقل در زندگی بعدی مرتبط است.

جالب توجه است ، نویسندگان این مطالعه همچنین تأثیر نوشیدن چای بر کاهش شناخت را اندازه گیری کردند ، اما هیچ ارتباطی پیدا نکردند. ( خواص قهوه اسپرسو )

نحوه عملکرد : نظریه های زیادی در مورد چگونگی کمک قهوه به جلوگیری یا محافظت در برابر کاهش شناخت وجود دارد. یک نظریه عملی: کافئین از تجمع پلاکهای بتا آمیلوئید جلوگیری می کند که ممکن است در ظهور و توسعه بیماری آلزایمر نقش داشته باشد.

محققان همچنین این فرضیه را مطرح کردند که از آنجا که نوشیدن قهوه ممکن است با کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 در ارتباط باشد . یک عامل خطر برای ابتلا به زوال عقل است ، همچنین خطر ابتلا به زوال عقل را کاهش می دهد.

قهوه برای قلب شما سالم است ( خواص قهوه اسپرسو )

یک مطالعه مهم هلندی ، که داده های بیش از 37000 نفر را در یک دوره 13 ساله مورد تجزیه و تحلیل قرار داد . نشان داد که کسانی که قهوه را به میزان متوسط ​​می نوشند (کسانی که روزانه بین دو تا چهار فنجان مصرف می کنند) در مقایسه با قهوه سنگین یا سبک 20 درصد خطر بیماری قلبی دارند. آنها قهوه می نوشند ، آن را نمی نوشند.

خواص اسپرسو برای لاغری

نحوه عملکرد : برخی شواهد نشان می دهد که قهوه ممکن است با محافظت در برابر آسیب شریانی ناشی از التهاب ، از سلامت قلب حمایت کند.

قهوه ممکن است به کاهش برخی از انواع سرطان کمک کند ( خواص قهوه اسپرسو )

مردانی که قهوه می نوشند ممکن است کمتر در معرض ابتلا به سرطان پروستات تهاجمی باشند. علاوه بر این ، تحقیقات جدید دانشکده بهداشت عمومی هاروارد نشان می دهد که نوشیدن چهار فنجان یا بیشتر فنجان قهوه در روز خطر ابتلا به سرطان آندومتر در زنان را 25 درصد در مقایسه با زنانی که کمتر از یک فنجان در روز می نوشند ، کاهش می دهد. محققان همچنین دریافتند که بین نوشیدن منظم قهوه و کاهش میزان سرطان کبد ، روده بزرگ ، پستان و رکتوم رابطه ای وجود دارد.

بهترین خواص قهوه

نحوه عملکرد : پلی فنول ها که مواد شیمیایی شیمیایی آنتی اکسیدانی موجود در قهوه هستند . در چندین مطالعه خاصیت ضدسرطانی اثبات شده اند و اعتقاد بر این است که به کاهش التهاب که ممکن است مسئول برخی تومورها باشد کمک می کند.

قهوه ممکن است خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش دهد

تحقیقات در حال رشد نشان دهنده ارتباط بین نوشیدن قهوه و کاهش خطر ابتلا به دیابت است. مطالعه ای در سال 2009 نشان داد که خطر ابتلا به دیابت برای هر فنجان قهوه روزانه 7 درصد کاهش می یابد. مطالعات اپیدمیولوژیک قبلی گزارش کرده بود که قهوه سنگین است

افرادی که شراب می نوشند (کسانی که به طور منظم چهار فنجان یا بیشتر در روز می نوشند) 50 درصد کمتر از کسانی که می نوشند یا نمی نوشند خطر ابتلا به دیابت را دارند.

نحوه عملکرد : دانشمندان بر این باورند که قهوه از چند طریق می تواند در پیشگیری از دیابت مفید باشد: (1) با کمک به بدن در استفاده از انسولین و محافظت از سلولهای تولید کننده انسولین . تنظیم موثر قند خون را امکان پذیر می کند. (2) جلوگیری از آسیب بافتی ؛ و (3) مبارزه با التهاب ، یک عامل خطر شناخته شده برای دیابت نوع 2.

خواص قهوه اسپرسو برای لاغری ، خواص و مضرات قهوه اسپرسو

مشخص شده است که یک ماده قهوه معروف به اسید کافئیک به ویژه در کاهش تجمع سمی رسوبات غیر طبیعی پروتئین (الیاف آمیلوئید) در افراد دیابتی مهم است. نوع 2. اعتقاد بر این است که قهوه بدون کافئین کم و بیش از قهوه معمولی مفید است.

توجه: شواهدی وجود دارد که قهوه از حساسیت سلولهای عضلانی به اثرات انسولین می کاهد . که ممکن است متابولیسم قند را مختل کرده و سطح قند خون را افزایش دهد. اهمیت این یافته هنوز مشخص نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *