خواص قهوه سبز ” دانه های قهوه سبز چیست؟ “

خاصیت قهوه سبز ، خواص قهوه سبز با دارچین

خواص قهوه سبز

خواص قهوه سبز یک مکمل غذایی محبوب برای کاهش وزن و سلامتی است ، اما آیا موثر است و آیا بی خطر است؟ در این مقاله به خواص قهوه سبز می پردازیم با ما همراه باشید.

دانه های قهوه سبز یا دانه های قهوه خام ، دانه های قهوه ای هستند که بو داده نمی شوند. عصاره دانه قهوه سبز یک مکمل محبوب کاهش وزن است.

برخی تحقیقات همچنین نشان می دهد که عصاره دانه قهوه سبز می تواند فواید ســـــــلامتی مانند بهـــــــــبود فشار خون و سطح کلسترول داشته باشد. این اعتقاد از خواص آنتی اکسیدانی و سایر ترکیبات فعال دارویی موجود در لوبیاهای رست نشده ناشی می شود.

عصاره قهوه سبز حاوی اسیدهای کلروژنیک است که گروهی از ترکیبات آنتی اکسیدانی است که به عقیده دانشمندان ممکن است مسئول تأثیرات سلامتی آنها باشند.

در این مقاله صحبت هایی که این تحقیق در مورد عصاره دانه قهوه سبز می کند ، از جمله مزایای بالقوه سلامتی آن ، نحوه عملکرد ، کاربرد و مقدار مصرف آن و خطرات احتمالی مورد بحث است.

دانه های قهوه سبز چیست؟

خواص آنتی اکسیدانی دانه های قهوه سبز ممکن است برخی از مزایای سلامتی را به همراه داشته باشد.
دانه های قهوه سبز ، دانه های قهوه رست نشده هستند. دانه های قهوه به طور طبیعی سبز هستند ، اما روند بو دادن آنها را قهوه ای می کند. ( خواص قهوه سبز )

دانه های قهوه سرشار از آنتی اکسیدان و سایر ترکیبات فعال دارویی هستند. محققان بر این باورند که اسیدهای کلروژنیک و کافئیـــــن مسئول بسیاری از مزایای سلامتی افراد برای دانه های قهوه سبز هستند.

طبق مطالعات مروری ، اسیدهای کلروژنیک چندین اثر بالقوه بر سلامتی دارند ، از جمله:

  • آنتی اکسیدان ها
  • ضد التهاب
  • فشار خون

همچنین ممکن است به محافظت از قلب و کبد کمک کند.

مضرات قهوه سبز ، خواص قهوه سبز برای لاغری

براى سفارش انواع دانه قهوه هاى سبز و مرغوب ميتوانيد به فروشــــــگاه انلاين espresso maker مراجعه كنيد .

اسپرسو ماکیاتو چیست ؟ مزایا و معایب قهوه ماکیاتو | مرجع تخصصی

 

ژبه دلیل تغییرات شیمیایی هنگام بو دادن ، دانه های قهوه در اثر بو داده یا نشدن اثرات متفاوتی روی بدن دارند.

متأسفانه ، بیشتر اسیدهای کلروژنیک وقتی افراد دانه های قهوه را تا دمای بسیار بالا گرم می کنند ، از بین می روند. با این حال ، قهوه بو داده هنوز حاوی بسیاری از ترکیبات سالم دیگر است.

خواص قهوه سبز

عصاره دانه قهوه سبز حاوی چندین ترکیب فعال زیستی است ، از جمله کافئین و اسیدهای کلروژنیک ، که ممکن است از خواص سلامتی آنها باشد.

کاهش وزن

مصرف کافئین ممکن است به کاهش وزن کمک کند. برخی مطالعات مروری نشان می دهد که مصرف کافئین ممکن است به کاهش وزن بدن ، شاخص توده بدن (BMI) و چربی بدن کمک کند.

با این حال ، دانشمندان بر این باورند که مقادیر بالای اسیدهای کلروژنیک در خواص قهوه سبز از اهمیت کاهش وزن آن است.

یک بررسی قدیمی در سال 2013 خاطر نشان می کند که اسید کلروژنیک با کاهش جذب کربوهیدرات ها در سیستم گوارش ، می تواند به کاهش سطح قند خون و کاهش سن انسولین کمک کند.

اسیدهای کلروژنیک همچنین ممکن است باعث افزایش متابولیسم چربی ، کاهش سطح کلسترول و تری گلیسیرید و بهبود سطح هورمون های مرتبط با چاقی شوند.

با این حال ، بیشتر تحقیقات فعلی روی موش ها انجام می شود و مطالعات انسانی بیشتری لازم است.

خواص قهوه سبز

دیابت نوع 2

از آنجا که آنها می توانند به تنظیم گلوکز و انسولین کمک کنند ، همانطور که در این مقاله بحث شد ، اسیدهای کلروژنیک همچنین می توانند به جلوگیری یا کنترل دیابت نوع 2 کمک کنند.

یک بررسی در سال 2020 گزارش کرد که خواص قهوه سبز می تواند سطح قند خون را بهبود بخشد و در دوزهای بیشتر از 400 میلی گرم در روز ، می تواند سطح انسولین را بهبود بخشد.

فشار خون ( خواص قهوه سبز )

عصاره قهوه سبز ممکن است به طور مثبتی بر رگ های خونی تأثیر بگذارد ، که بسیار بر سلامت قلب تأثیر می گذارد.

عصاره دانه قهوه سبز ممکن است به افراد در کنترل فشار خون کمک کند. یک بررسی در سال 2019 نشان داد که مصرف بیش از 400 میلی گرم عصاره به مدت 4 هفته به طور قابل توجهی فشار خون سیستولیک و دیاستولیک را در افراد مبتلا به فشار خون بالا کاهش می دهد.

فواید قهوه تلخ " 10 فواید قهوه برای سلامتی " | مرجع تخصصي

اثرات آنتی اکسیدانی و ضد التهابی

تحقیقات نشان می دهد که دانه های قهوه سبز خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد التهابی دارند.

التهاب مزمن می تواند به سلول ها آسیب برساند و عامل اصلی در بسیاری از بیماری ها از جمله سرطان ، آرتروز ، دیابت و بیماری های خودایمن است.

 

به همین دلیل ، خوردن غذاهای سرشار از آنتی اکسیدان ، به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم ، می تواند فواید قابل توجهی برای سلامتی داشته باشد ، از جمله عصاره دانه قهوه سبز.

خواص قهوه سبز

خواص قهوه سبز ” کاهش وزن “

چندین مطالعه و بررسی نشان داده است که عصاره دانه قهوه سبز ممکن است به افراد در کاهش وزن کمک کند.

در یک مطالعه در سال 2017 بر روی زنان چاق ، مصرف 400 میلی گرم عصاره دانه قهوه سبز به مدت 8 هفته ، همراه با یک رژیم غذایی محدود شده در انرژی ، منجر به کاهش وزن بیش از دنبال کردن یک رژیم غذایی محدود به انرژی شد.

کسانی که این عصاره را مصرف کردند کلسترول تام ، کلسترول بد (بد) و اسیدهای چرب آزاد را نیز کاهش می دهند. محققان دریافتند که این مداخله بر تجزیه چربی در بدن تأثیر می گذارد ، که می تواند به افراد در کنترل وزن خود کمک کند.

تحقیقات سال 2020 موافق است که خواص قهوه سبز ممکن است نشانگرهای زیستی را بهبود بخشد .

خواص قهوه سبز

کاهش کلسترول کل

سطح پایین کلسترول بد ، اگرچه کلسترول خوب (خوب) را نیز کاهش می دهد
با این حال ، بسیاری از مطالعات دارای اندازه نمونه های کوچک و دوره های کوتاه مدت هستند. این محدودیت ها بدان معنی است که محققان از اثرات طولانی مدت واقعی این مکمل نمی دانند. تولیدکنندگان قهوه سبز همچنین از برخی مطالعات حمایت کرده اند که ممکن است آنها را مغرضانه جلوه دهد.
هر روز منتظر عناوین عمیق و مورد حمایت علمی بهترین داستان های ما باشید. روی آن ضربه بزنید و کنجکاوی خود را راضی نگه دارید. ( خواص قهوه سبز )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *