کاپوچینو چیست ؟ طرز تهیه کاپوچینوی اصولی | مرجع تخصصى |

کاپوچینو چیست ، تورابیکا چیست

کاپوچینو چیست ؟

حالا واقعا کاپوچینو چیست ؟ باید در نظر داشته باشید که بسیاری از نوشیدنی های بر پایه اسپرسو نیز تقریبا ترکیبات یکسانی دارند و تنها تفاوتی که باعث این تغییرات میشه ، نسبت ترکیبات با یکدیگر است . کاپوچینو یک نوشیدنی گرم اصیل ایتالیایی است که از ترکیب 1 یا 2 شات اسپرسو و شیر حرارت داده شده با بخار به همراه یک لایه فوم نازک روی آن است .

مثلا کاپوچینو و لاته ترکیبات یکسانی دارند . هر دو از یک یا 2 شات اسپرسو تشکیل و شیر و یک لایه فوم تشکیل شده که البته تنها تفاوتی که بین این دو است نسبت شیر آنهاست.

در کاپوچینو از شیر کمتری استفاده شده و به همین دلیل طعم قهوه در کاپوچینو غالب تره .

قهوه همیشه موضوع گفتگو خواهد بود. تغییرات زیادی در روش های کلاسیک قهوه از دم قهوه گرفته تا فناوری و زیبایی شناسی تجربه کامل قهوه ایجاد شده است. یکی از قابل توجه ترین تغییرات ظهور بسیاری از نوشیدنی های جدید قهوه است. مخلوط طلایی هنوز قهوه و شیر است. برای اینکه بتوانید طعم واقعی قهوه را زیر لب زمزمه کنید می توانید از سایت خرید آنلاین قهوه متنوع ترین قهوه های کیفیت بالا را درب منزل دریافت کنید.

كاپوچينو چيست لاته

اما تفاوت این نوشیدنی های محبوب قهوه با شیر چیست؟ ( کاپوچینو چیست)

بیایید از پایه این سه نوشیدنی قهوه شروع کنیم: Latte ، Cappuccino و Flat White . هر سه با یک ضربه محکم اسپرسو ساخته شده اند. سپس مقادیر مختلف شیر تبخیری یا کف شده به آن اضافه می شود. ریشه ها چیست؟ کاپوچینو از ایتالیا می آید.

خواص کاپوچینو چیست ، خاصیت کاپوچینو چیست

لاته در کشورهای مختلف نام دیگری دارد ، اما لاته قهوه تجاری یک اختراع آمریکایی است. نظرات درباره منشأ Flat White همچنان تقسیم نشده است. نیوزلند است یا استرالیا؟ یک چیز قطعی است: جایی در اقیانوس آرام. ما می خواهیم تفاوت این نوع اسپرسو با شیر را توضیح دهیم تا برای شما روشن شود که شما چه سفارش می دهید یا درست می کنید.( کاپوچینو چیست )

لاته

نسبت شیر ​​و قهوه: 1/3 اسپرسو: دوبار شات ، 2/3 شیر بخارپز (170-225 میلی لیتر) ، کف 1 سانتی متری.

کاپوچینو چیست

نسبت شیر ​​و قهوه: 1/3 اسپرسو ، 1/3 شیر بخارپز ، 1/3 شیر کف یا یک کف کوچک

سفید تخت

نسبت شیر ​​/ قهوه: دوبار عکس اسپرسو ، 2/3 شیر بخارپز (با کف کاملاً کم)

لاته چیست؟

لاته که قهوه لاته نیز نامیده می شود ، برادر بزرگ کاپوچینو است ، زیرا همه آن در اطراف کف نرم و ابریشمی می چرخد. لاتها را معمولاً با یک یا دوبار اسپرسو تهیه می کنید (1/3 نوشیدنی شما) و دو سوم نوشیدنی شما شیر بخار پز شده با یک لایه کوچک (حدود 1 سانتی متر) شیر کف دار است. بافت لاته بسیار مهم است و این زیبایی کمی را به ظاهر این نوشیدنی می بخشد.

كاپوچينو چيست لاته

چگونه می توان لاته ساخت؟

برای تهیه یک لاته خانگی ، تمام آنچه شما نیاز دارید اسپرسو و شیر کف شده است. شما باید یک لایه اسپرسو و شیر کف زده قرار دهید. از آنجا که لاته فقط یک لایه کوچک کف شیر دارد ، باید شیر مایع تبخیر شده را روی اسپرسو بریزید ، قاشق را نگه دارید تا از مخلوط شدن شیر کف شده جلوگیری کند. پس از آماده شدن ، کف شیر را اضافه کنید (حدود 1 سانتی متر). با داشتن تجربه ، سعی کنید مانند یک قهوه ساز واقعی ، هنرهای لاته ایجاد کنید.

فواید کاپوچینو چیست ، بهترین مارک کاپوچینو چیست

تعریف كاپوچينو چيست ؟

کاپوچینو حاوی قطعات مساوی اسپرسو ، بخار و کف شیر است. یک فنجان قهوه کاپوچینو کوچکتر از یک فنجان لاته است و معمولاً بین 150 تا 180 میلی لیتر است. اندازه فنجان برای بدست آوردن تعادل طعم مناسب بین اسپرسو و مقدار مناسب شیر بسیار مهم است.

کف کاپوچینو خشک یا مخملی است. کف خشک دارای حباب های بزرگ ، هوا و حجم زیادی است ، در حالی که با استفاده از Velvet Foam (یا میکرو فوم) حباب ها به سختی قابل مشاهده هستند.( کاپوچینو چیست )

چگونه خودتان کاپوچینو درست می کنید ؟

اگر کاپوچینو خود را تهیه نکنید (که کاملاً قابل درک است) و توسط یک باریستای حرفه ای درست کنید ، می بینید که یک سوم شیر بخارپز شده در ته فنجان ریخته می شود. سپس اسپرسو را با دقت بریزید و سپس کف قاشق را روی آن قرار دهید. این باعث ایجاد لایه های مناسب در استعداد و بافت می شود.

اما چگونه بدون داشتن دستگاه قهوه ساز در گوشه دستگاه قهوه ساز ، این کار را در خانه درست می کنیم؟ سپس سفارش احتمالاً کمی متفاوت از باریستا خواهد بود و شما با اسپرسو شروع خواهید کرد ، سپس شیر بخارپز شده را درون فنجان ریخته و با کف شیر پایان دهید. نکته: با اسپرسوی عالی L’OR شریک زندگی خود را به یک قهوه ساز عالی تبدیل کنید.

كاپوچينو چيست لاته

سفید تخت چیست؟

در اکثر کافه ها ، رنگ سفید تخت در واقع یک لاته کوچک با کمی شیر است. دقیقاً مانند یک قهوه لاته ، می توانید از یک قاشق اسپرسو استفاده کنید. سفیده به دو روش سرو می شود: با کف خیلی کم ، بدون کف یا با کف زیاد. کف به ندرت خشک و معمولاً مخملی است و حباب کمی در کف دارد.

این مخلوطی از کف دلخواه و شیر مایع بخارپز است. Flat White مورد علاقه افراد قهوه خور است که طعم اسپرسو قوی تری را ترجیح می دهند. شیر به سفیدی صاف کمک می کند یا عطر و طعم نوشیدنی را بهبود می بخشد ، در حالی که اسپرسو هنوز بر دهان حاکم است.

کاپوچینو چیست ؟

چگونه یک تخت سفید درست کنیم؟

اسپرسو درست کنید و شیر بخارپز شده را در فنجان خود بریزید. نسبت ها از 1/3 اسپرسو تا 2/3 شیر است. شیر تبخیر شده باید یک لایه کف ظریف داشته باشد ، اما نباید لایه کف مانند آن را که با لاته یا کاپوچینو استفاده می کنید ، جامد داشته باشد. بسیاری از باریستا ادعا می کنند که سفید تخت به دلیل ترکیب کامل شیر و اسپرسو طعم قوی تری نسبت به کاپوچینو دارد.

برخی دیگر اشاره می کنند که کاپوچینو بهترین نوشیدنی برای مخلوط کردن کامل شیر و اسپرسو است. برای برخی فقط تفاوت بین وعده های غذایی در فنجان های مختلف است. شاید شما باید آنها را امتحان کنید تا مورد علاقه خود را انتخاب کنید و تفاوت را بچشید. ( کاپوچینو چیست )

ماکیاتو لاته چیست؟

نه کمترین: Latte Macchiato. Latte Macchiato که به دلیل سه لایه شیر ، اسپرسو و کف شیر مشهور است ، در بسیاری از کشورها محبوب است. تفاوت بین ماکیاتو لاته و لاته ترتیب ریختن قهوه در لیوان یا لیوان است. با Latte Macchiato می توانید ابتدا شیر را بخارپز کنید و سپس اسپرسو را به شیر اضافه کنید. با یک لاته به قهوه خود شیر اضافه خواهید کرد.

 

کاپوچینو چیست

نوشیدنی عالی شما

آنچه ممکن است تاکنون درک کرده باشید این است که تفاوت اصلی بین همه این نوشیدنی ها شیر است. بافت صحیح و ترکیب کف ، طعم مناسب دهان را تضمین می کند ، اما همچنین نحوه ترکیب آن با قهوه و ایجاد طعم منحصر به فرد نوشیدنی شما را تضمین می کند. برای تهیه شیرهای کفدار مخملی (کف کوچک) ، کف دار یا بخارپز ، به عملکرد بخارپز دستگاه اسپرسو یا کف شیر نیاز دارید. ( کاپوچینو چیست )

با استفاده از L’OR BARISTA Latte Piano Noir یا L’OR BARISTA Latte Premium می توانید تمام قهوه های مورد علاقه خود را درست کنید. اگر نسبت صحیح لاته ، کاپوچینو و سفید تخت را در ذهن داشته باشید ، نوشیدنی مناسبی درست خواهید کرد. موفق باشید ، خداوند به شما پاداش دهد!

سخن آخر

کاپوچینو یکی از مشهورترین نوشیدنی های گرم در میهمانی ها و کافه ها می باشد. نوشیدنی بسیار خوشمزه که می توانیم بگوییم رقیب سرسخت لاته است. پیشنهاد ما بر این است تا این دو نوشیدنی خوشمزه را حتی برای 1 بار هم که شده بنوشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *